Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 maja 2013, 08:53

Ten "aromat mułu", to zapewne "aromat niewyschniętej sierści" ;-). Każdy pies, czy to po deszczu, kąpieli w kranówce, czy wytaplaniu się w jeziorze będzie na czas schnięcia "pachniał inaczej". :)
Chociaż moim osobistym zdaniem, pies po kąpieli w słonym bałtyku - pachnie cuuudooowwwnniieeee!!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 19 maja 2013, 15:36

No przepraszam, jeszcze umiem odróżnić zapach mokrej sierści od smrodu rzecznego mułu
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez mistiqe » 26 maja 2013, 22:19

Aga i N napisał(a):Chociaż moim osobistym zdaniem, pies po kąpieli w słonym bałtyku - pachnie cuuudooowwwnniieeee!!!!


Zmieniłabyś zdanie jak Twój pies by Ci codziennie przynosił plażę i morze do domu :yahoo::lool:Ale nic to... najważniejszy jest szczęśliwy pies, a każdy wie, że pies na plaży jest najszczęśliwszy :).
mistiqe
Losowy avatar

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Balbinka92 » 30 maja 2013, 08:45

Brudny pies to szczęśliwy pies... Gorzej z właścicielem :)Heheh u mnie jak takie stadko po imprezie w bajorku wpadnie do domu to nie wiem gdzie się z mopem wybrać :P
Balbinka92
Losowy avatar

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 maja 2013, 08:48

mistiqe napisał(a):
Aga i N napisał(a):Chociaż moim osobistym zdaniem, pies po kąpieli w słonym bałtyku - pachnie cuuudooowwwnniieeee!!!!


Zmieniłabyś zdanie jak Twój pies by Ci codziennie przynosił plażę i morze do domu :yahoo::lool:Ale nic to... najważniejszy jest szczęśliwy pies, a każdy wie, że pies na plaży jest najszczęśliwszy :).

No tak, łażenie po piasku to nie jest nic przyjemnego, a ile można sprzątać... ;-). Wysyłaj psa na balkon i niech siedzi aż wyschnie i wypadnie z niego piaskownica... za parę lat powinnaś mieć własną plażę na balkonie bez najmniejszego nakładu własnej pracy :roftl:

-- 30 maja 2013, o 09:52 --

Nyks napisał(a):No przepraszam, jeszcze umiem odróżnić zapach mokrej sierści od smrodu rzecznego mułu

Wiesz co... ja nie kąpię psa w rzece. Mam tylko syfiastą wisłę do dyspozycji i nie dobrze mi się robi na samą myśl że mogłabym w niej paluszka umoczyć, a co dopiero psa... Także... to ja nie znam zapachu psa z rzeki ;-).
Myślałam że pisząc o "mule" chodzi Ci o ten charakterystyczny zapach mokrego psa. Nigdzie nie widziałam wypowiedzi że wykąpałaś psa w rzece.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez dariex » 30 maja 2013, 18:50

Nie no nie oszukujmy się. Zazwyczaj taka "stojąca" woda,typu jeziorko,stawik,to tam się rozwijają rózne formy życia i zwykle po kąpieli w takiej wodzie,pies cuchnie bagnem.I to nie chodzi o sierść mokrą.
Po rzece,zwłaszcza o bystrym nurcie,pies tak nie "jedzie",po morzu zwłaszcza ,bo tam pies wymuskany przez fale i wysuszony przez wiatr,ma zapach wysuszonego na wietrze i słońcu prania :)

Niestety po tych stawikowych wodach,czasem muszę psa wykąpać w szamponie hypoalergicznym (nie używam zapachowych) lub w żółtku,bo pies się czasem po takiej gnojówie drapie.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 38
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 maja 2013, 20:27

Dlatego choćby nie wiem co, nie daję psu włazić do byle jakiej wody...
Nasza przygoda z pierwszą kąpielą w łąkowym zapyziałym bajorku [zwiał mi do niego zza młodu] zakończyła się hot-spot'em i od tego czasu praktykujemy wyłącznie akweny z niezastałą wodą.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez mistiqe » 31 maja 2013, 17:56

Aga i N napisał(a):
mistiqe napisał(a):
Aga i N napisał(a):Chociaż moim osobistym zdaniem, pies po kąpieli w słonym bałtyku - pachnie cuuudooowwwnniieeee!!!!


Zmieniłabyś zdanie jak Twój pies by Ci codziennie przynosił plażę i morze do domu :yahoo::lool:Ale nic to... najważniejszy jest szczęśliwy pies, a każdy wie, że pies na plaży jest najszczęśliwszy :).

No tak, łażenie po piasku to nie jest nic przyjemnego, a ile można sprzątać... ;-). Wysyłaj psa na balkon i niech siedzi aż wyschnie i wypadnie z niego piaskownica... za parę lat powinnaś mieć własną plażę na balkonie bez najmniejszego nakładu własnej pracy :roftl:


A jak mu pozwolę otrzepywać się z wody w domu to jeszcze basen gratis będę mieć!! :yahoo:
mistiqe
Losowy avatar

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 09 cze 2013, 14:32

Nasze po kąpieli w czystej rzece nie pachniały źle. Za to mętne stawy.... psy walą potem błotem i mułem. ;)

Wypróbowałam niedawno różne szampony dla psów - na szczęście żaden z mojej trójki nie ma na nie alergii. :)Więc mogę je swobodnie kąpać i porządnie myć. :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 04 lip 2013, 05:11

Bruno ostatnio kąpał się w rzece i ma teraz taką fajną sierść, że nie potrzeba żadnego szamponu :)
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post