Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 07 mar 2011, 21:22

Hej, chciałam się dowiedzieć jakich preparatów używacie do kąpieli swoich psów?
My od początku używamy Białego Jelenia, i chwalimy sobie bardzo :)Nie ma problemów skórnych, łupierzu, drapania.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 07 mar 2011, 22:01

w błocku po-burzowym lub -śniegowym, w zasadzie mój pies preferuje kąpiel w każdego rodzaju błocku bez względu na aurę i wskazania termometra ale to chyba w normie kąpiele błotne ;)
Po za tym kałuże mniejsze i większe, lokalne podtopienia wynikające z wysokiego poziomu wód gruntowych (o tak, super impreza a'la słoneczny patrol :twisted:), z zapyziałych bajorek mam nadzieję że już wyrósł :roll: a z rzeczy przyzwoitych jezioro i morze.

Jak już muszę go naprawdę wykąpać :Pbo mu łapki śmierdziuszkują, biorę szampon dla psów długowłosych i kąpię łapki do łokcia, czasami podwozie. Było tak może z 3 razy w życiu. Cały był kompany raz w Dove bo pewnego razu a kiedy jeszcze nie miałam szamponu dla psów, przyszedł sobie z moim ojcem ze spaceru utytłany na nosie i nie wiadomo jeszcze gdzie i nie wiadomo od czego... nie chcę sobie o tym przypominać i tej aromaterapii :shock:. Tym bardziej że mam prysznic 80x80 i zarówno kuń jak i osoba piorąca strasznie się męczą w dokładnym pucowaniu takiej sierściuchy na takiej małej powierzchni pracy :roll:
Nie mam mani kąpania psa, pies nie chodzi po kanapach i o ile mu łapki nie śmierdzą od obsikania długich kudłów na nich, to jest ok, uwielbiam zapach jego sierściuchy na karczychu ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 07 mar 2011, 22:15

Karoll napisał(a):My od początku używamy Białego Jelenia, i chwalimy sobie bardzo

u nas też króluje Biały Jeleń ;)nota bene wczoraj był dzień wielkiego prania futer :lol:
ja tez nie jestem maniaczką kąpania psów z dwóch pwodów: nie uważam tego za konieczne i z lenistwa :P
Szaman jutro skończy trzy lata i to była jego trzecia kąpiel w życiu, Szyszka u nas była kąpana po raz pierwszy ;)bo wiem ,że po schronisku była kąpana na tymczasie więc ja miałam najgorsze z głowy ;)
i przypuszczam , że gdyby nie fakt że po głaskaniu futer miałam ręce brudniejsze niż bym wyszła po szychcie z kopalni to pewnie dalej by brudasy latały, do czasu rozmrożenia okolicznych jeziorek ;)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 08 mar 2011, 06:54

Gdzieś kiedyś wyczytałem że szampony są be, więc myjemy tylko wodą. Solidna kąpiel góra dwa razy w roku, częstotliwość podmywania w zależności od potrzeby. Futro nigdy nie śmierdzi, wręcz twierdzę że pachnie miło... pieczarkami. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 08 mar 2011, 07:33

pieczarkami....hmm ciekawe.. :lol:

ja Leny nie kąpię - latem często ma prysznic, ale bez użycia szamponów...raz musiałam ją wcisnąc pod prysznic, bo się w czymś wytarzała....i byłam zmuszona użyć szamponu kociego.....(wolałam taki niż ludzki), na szczęście Lena szybko mi wybaczyła i nie mieliśmy zadnych skórnych dolegliwości...nie zaczeła też miauczeć... ;)
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 42
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 08 mar 2011, 08:47

ewachw napisał(a):pieczarkami....hmm ciekawe.. :lol:


Agnieszka twierdzi, że jest to zapach kaszki gryczanej. :lol:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 08 mar 2011, 08:52

A może pieczarkami wani, bo zbyt rzadko go kąpiesz :lol:
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 08 mar 2011, 08:54

Ale to jest taki bardzo subtelny i przyjemny zapach. Gdyby parę lat temu ktoś mi powiedział, że pies może pachnieć tak ładnie to bym nie uwierzył. :D
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 08 mar 2011, 09:01

Wierzę :DMi jakby ktoś dziesięć lat temu powiedział, że będę miała dwa psy, to bym go w czoło popukała :lol:
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: W czym kąpiecie psy?

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 08 mar 2011, 09:23

ewachw napisał(a):pieczarkami....hmm ciekawe.. :lol:

ja Leny nie kąpię - latem często ma prysznic, ale bez użycia szamponów...raz musiałam ją wcisnąc pod prysznic, bo się w czymś wytarzała....i byłam zmuszona użyć szamponu kociego.....(wolałam taki niż ludzki), na szczęście Lena szybko mi wybaczyła i nie mieliśmy zadnych skórnych dolegliwości...nie zaczeła też miauczeć... ;)

Luka też nigdy nie była kąpana, w znaczeniu z użyciem szamponu. Jedynie rzeka czy jezioro, a latem uwielbia jak się ją polewa wodą z węża do podlewania ogrodu. Po spacerze w "błotnym okresie roku" też wystarcza przetarcie podwozia mokrą szmatą i pozostawienie psa w garażu, gdzie ma legowisko, aż do wyschnięcia futra. Potem komenda "brzuszek" i Luka wywala się podwoziem do góry bo wie , że dopiero po dokładnym wyczesaniu łap i brzucha może wejść "na pokoje ". A kotów tym bardziej nie kąpie, bo myją się same, ciągle i dokładnie.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post