Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

W jakim wieku najlepiej zapisać się na kurs PT

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 24 maja 2012, o 10:29

Witam

Mój ONek ma już prawie 4 miesiące, zaczęłam się poważnie zastanawiać nad zapisaniem się na szkolenie PT. Moje pytanie dotyczy w jakim wieku najlepiej zapisać się na dany kurs. Hodowca mówił, że jak pies będzie miał rok, od innych ludzi słyszałam, że im wcześniej tym lepiej. Pisałam do paru ośrodków i tam już mają szkolenia dla psów od 3 miesiąca. Tylko czy te 4 miesiące to nie jest zbyt mało na takie szkolenie? Czy pies coś z niego wyniesie? Jak Wy sądzicie?

Pozdrawiam
mlodaoi
Losowy avatar

Re: W jakim wieku najlepiej zapisać się na kurs PT

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 24 maja 2012, o 10:41

Nie jest za mało. Im wcześniej zaczyna się szkolenie psa, tym lepiej. Krótkie sesje szkoleniowe i sporo przerw, bo szczeniak szybko się nudzi - to podstawowa zasada.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 maja 2012, o 13:08

Już zacząć. To najlepszy okres, o ile oczywiście szkółka jest przygotowana do szkolenia szczeniąt.
My zaczęliśmy w wieku 3,5 miesiąca i uważam, że to była słuszna decyzja. Nauka przez zabawę. Wyniesie wszystko co będzie przerabiane w szkółce, o ile Wy będziecie w czasie pomiędzy zajęciami ćwiczyć sami, by wszytko utrwalać i to w różnych okolicznościach tzw. przyrody. Bo placyk szkoleniowy to jedno, a polanka w parku to zupełnie co innego :-)
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 24 maja 2012, o 21:19

mlodaoi napisał(a):Witam

Mój ONek ma już prawie 4 miesiące, zaczęłam się poważnie zastanawiać nad zapisaniem się na szkolenie PT. Moje pytanie dotyczy w jakim wieku najlepiej zapisać się na dany kurs. Hodowca mówił, że jak pies będzie miał rok, od innych ludzi słyszałam, że im wcześniej tym lepiej. Pisałam do paru ośrodków i tam już mają szkolenia dla psów od 3 miesiąca. Tylko czy te 4 miesiące to nie jest zbyt mało na takie szkolenie? Czy pies coś z niego wyniesie? Jak Wy sądzicie?

Pozdrawiam

Pamiętaj, że szkolenie jest tak naprawdę dla przewodnika a nie dla psa. To Ty masz się nauczyć jak szkolić psa i cały czas, nie tylko na placu szkoleniowym tak z nim postępować. Dlatego pytaj czy Ty wyniesiesz coś z tego szkolenia.

Pozdrowienia i wytrwałości, bo szkolenie psa nie kończy się nigdy

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 31 maja 2012, o 09:42

My zaczęłyśmy szkolenie, gdy Aria zaczęła trzeci miesiąc. Też uważam, że to najlepszy czas. Mała chłonie jak gąbka. Oczywiście trzeba wszystko powtarzać, bo faktycznie szkółka to minimum a cała praca to DOM - codzienność. Ćwiczymy 8-10 min dziennie, tak by małej nie znudzić i nie forsować za bardzo.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 3 cze 2012, o 14:45

a ja podpinam się pod temat...
3 miesięczny psiak to jeśli chodzi o szkolenie to może to być tylko psie przedszkole ?
czy takie normalne do PT?
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 3 cze 2012, o 15:24

kalyna napisał(a):a ja podpinam się pod temat...
3 miesięczny psiak to jeśli chodzi o szkolenie to może to być tylko psie przedszkole ?
czy takie normalne do PT?

ja zaczynałam PT w wieku 3 miesięcy z Xandziem :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje