Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Wakacje i pies

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 5 lut 2013, o 19:57

Wybieram się w tym roku do Chorwacji. Byłam już tam parokrotnie. W tym roku planuję zabrać ze sobą swoją bestię. Przyznam , że szkoda mi się z nim rozstawać bo jest bardzo przywiazany do mnie. Mieszka razem ze mną w bloku- uspakajam , ze biegania ma kupeeeee więc proszę się nie plumkac ;)
Autko mam z klimą, miejsce z klimą w Chorwacji zaklepane, pozwolenie gospodarza na psa.
Jakie jest Wasze zdanie o zabieraniu psa na wakacje?
basia79
Losowy avatar

Re: WAKACJE +PIES

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 5 lut 2013, o 20:23

Co prawda ja się po obcych landach nie szlajam, tylko wakacje rokrocznie spędzam na mojej łączce, nad jeziorem ale wszystkie psiska zawsze ze mną na wakacje jeździły. Nie wyobrażałem i nie wyobrażam sobie zostawiania psiaka w hotelu tudzież u rodziny i jechania na wakacje bez niego. Dla mnie to tak jakbym miał dziecko w domu zostawić.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 5 lut 2013, o 20:40

Ja też nie wyobrażam sobie zostawić psa w hotelu. Jeśli mam spędzać wakacje za granicą bez psa to wolę jechać gdzieś bliżej i Arię zabrać ze sobą. W tym roku mamy plany na podróż do Polski, nie wiem jeszcze jak to będzie bo jednak to kawał drogi no i wyprawa samochodem przez dwie wielkie wody to dla nas nie lada wyczyn. Jeśli nam się nie uda zorganizować wszystkiego tak jak planujemy to zostaniemy w IE i pojedziemy gdzieś na północną stronę kraju. Najważniejsze jest to aby Aria była z nami :)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 5 lut 2013, o 22:03

Bejti, my przejechaliśmy z psiną 3600 km. Nie były to co prawda wakacje, a przeprowadzka. Nie chciałam małej pakować w klatce do luku w samolocie i postanowiliśmy wykorzystać okazję to zwiedzenia Brazylii.
Można wyjazd rozłożyć na kilka dni i pozwiedzać przy okazji. Po Europie podróżuje się o wiele łatwiej niż po Brazylii.
My rozłożyliśmy podróż na 9 dni, głównie ze względu na upały i jakość dróg.
Jeśli kogoś interesuja nasza trasa to zapraszam tutaj https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&authuser=0&msa=19&msid=208131257092884425983.0004c2f103cb1dab08242
a kilka fotek z podróży tutaj http://annajagna.blogspot.com.br/2012/07/nao-sei-o-que-minha-cachorra-diria-se.html.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Joan » 6 lut 2013, o 02:11

Moja córka, ze swoim "poschroniskowym" , nieżyjącym już, Drażem, zjeździła, jeśli nie całą, to większą część Europy. Ostatnie wakacje byli , między innymi, w Chorwacji. Latem, auto z klimatyzacją, to dla psa błogosławieństwo, jeśli jeździ się również za dnia.
Życzę udanej podróży i wspaniałych, wspólnych wakacji. :)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 lut 2013, o 09:06

basia79 napisał(a):więc proszę się nie plumkac ;)

Ale o co mamy się plumkać? Pies może i mieszkać ze swoim Panem w namiocie 5x5 w dżungli, byleby chodzić pół dnia razem na polowanie i świetnie się bawić, pracować no po prostu być i współgrać ze sobą.
Plumkać można na tych, których pies nie mieszka w bloku, a jest tam przetrzymywany, zabarykadowany, zostawiony samemu sobie.

Nie ma nic złego z podróżowaniem z psem, dla mnie to członek rodziny i nie wyobrażam sobie wyjeżdżać na wakacje bez niego, tym bardziej jeśli jest taka możliwość.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 6 lut 2013, o 12:58

PLUMAKAĆ hmm było do faktu że spotykam ludzi i jak się dowiadują że psicho mieszka ze mną w bloku a nie dom z ogrodem to się zaczyna... ble, ble, ble
Wg mnie psiak jest szczęśliwy ma spacery, pełna michę, dużo ruchu i miłości.
Jeżdzi autkiem bez problemów a nie mam sumienia go zostawiać w jakimś hotelu lub samego w domu żeby ktoś go tylko wyprowadzał na spacer.
Chyba za bardzo kooochom moją bestyjkę :)
Czy był już ktoś z Was z psem na Chorwacji? może jakieś wskazówki jakie tam panują zasady? Będę wdzięczna
basia79
Losowy avatar

Re: Wakacje i pies

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 6 lut 2013, o 13:18

Ja to wtedy sobie myślę - "Co Ty kurde wiesz o życiu z psem". Z reguły są to osoby które albo w życiu psa nie mieli, albo widzieli u sąsiada - takiego który nikogo do domu nie wpuści i toleruje tylko jedną osobę która podrzuca mu jedzenie kijem ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 6 lut 2013, o 13:41

Właśnie, nie ma co się plumkać za psa w bloku. ;) Ja mam w bloku 2 duże psy - ONka i mixa On/malamut. Jeśli zapewnia się im odpowiednią dawkę ruchu i ćwiczeń umysłowych to nie ma żadnego problemu. :) Dla psa jest najważniejsze, aby być z właścicielem, a nie mieszkać w willi. Poza tym większość osób, które mają podwórko nigdy nie wychodzi na spacery z psami i uważa, że psom i tak jest super...

Co do wyjazdów. Samochód z klimą wystarczy. :) Jest tylko jeden minus - nie wejdzie się z psem do większości muzeów, kościołów, restauracji. Więc wiele zależy od stylu spędzania urlopu. Jeśli ktoś lubi dużo chodzić i może sobie darować zwiedzanie sławnych obiektów na rzecz spaceru po samym mieście/górach/lasach, to super. :)
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 6 lut 2013, o 14:37

Nakasha napisał(a): Jest tylko jeden minus - nie wejdzie się z psem do większości muzeów, kościołów, restauracji. Więc wiele zależy od stylu spędzania urlopu. Jeśli ktoś lubi dużo chodzić i może sobie darować zwiedzanie sławnych obiektów na rzecz spaceru po samym mieście/górach/lasach, to super. :)

To się da obejść. Przynajmniej moi znajomi tak zrobili. Wystarczy zaprzyjaźniony lekarz. Psina (sznaucer olbrzym) robiła za przewodnika i opiekuna osoby z zaburzeniami błędnika. Nawet do Luwru wleźli bez problemu po okazaniu zaświadczenia :roftl:
Jedynym problemem było wcześniejsze nauczenie psa noszenia szelek ze sztywnym uchem.
reinevan
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje