Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 18 gru 2011, 11:48

wczoraj dowiedziałam się od pani wet. że nie powinno się podawać szczeniakom wapna i witaminy D3 do 1 roku życia ponieważ doprowadzają do nierównomiernego wzrostu kości... sprawdziłam skład mojej karmy i jest tam i to i to, w fioletowym Can Vicie również. Co o tym myślicie ? Bo ja już sama nie wiem... Hodowczyni poleciła mi te witaminy i karmę a wet. mówi co innego.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 19
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 18 gru 2011, 11:54

Weterynarze różne rzeczy gadają i często gęsto są niekompetentni. Nie ma sensu w ciemno im wierzyć. Prędzej uwierzę Twoim hodowcom (Temperton), niż anonimowemu dla mnie weterynarzowi.

Viggo bardzo długo zażywał obok CaniAgilu fioletowy Can-Vit - układ kostny ma na medal.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 36
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 18 gru 2011, 12:08

Xandor dostaje identyczną mieszankę i nie mam zamiaru tego zmieniać bo jest zdrowy i szczęśliwy :)a pytam bo jesteście bardziej doświadczeni niż ja :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 19
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 18 gru 2011, 12:13

moim psiakom też podawałam (większą ilość) wapna - nie chciały im stanąć uszy ;)

Do tego co mówią weterynarze trzeba podchodzić z pewnym dystansem (np. wet w moim mieście twierdził że ucho Misiowi nie stanie i żebym sobie dała spokój i co.... ucho stoi)

moje psiaki zażywały Arthrofos (na Cani Agil licząc razy 2 psy nie byłoby mnie stać) i Can- Vit też fioletowy ( z tym że tylko gdy nie było nic innego bo z niczym nie chciały go jeść)

Np. do tej pory nie wiem czy psom wolno dawać ziemniaki czy nie (bo wet twierdzi że nie a karmy są z ziemniakami)
moje ONki : Maja Misio Gucio
przyszły weteryniorz ;)
Zuza
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Maja, Misio, Gucio
Imię: Zuza
Wiek: 21
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 sie 2011, 23:45

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 18 gru 2011, 13:00

Ziemniaki (koniecznie dokładnie rozgniecione, bo inaczej skrobia nie zostanie strawiona) można jak najbardziej podawać. Słodkie ziemniaki ponoć są bardzo dobre dla psów z chorym układem trawienia.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 36
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez puma » 18 gru 2011, 15:32

Ja karmiac zbilansowana karma wapna juz dodatkowo nie podawalam, tylko Luposan na stawy. Wychodze z zalozenia, ze jednak co za duzo to nie zdrowo, tym bardziej, ze Puma przez to multum witamin, ktore bylo w suchym za szybko wystrzelila w gore (urosla). I u mnie bylo odwrotnie, wet naklanial do zakupu preparatow witaminowych (oczywiscie u niego w lecznicy), a hodowcy poparli mnie i powiedzieli, ze skoro suka sie dobrze chowa na samym suchym i ladnie wyglada to nie ma sensu pakowac w nia dodatkowych dawek chemii.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 21
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 18 gru 2011, 20:46

Nadmiar witamin szkodzi na wątrobę, to się może w późniejszym wieku odbić na zdrowiu.
natomiast D3, czy np. Vigantol w nadmiarze daje efekt odwrotny, tzn. rozmiękcza kości.
Jeżeli piesek nie jest z tych szybko wystrzelających w górę, a dostaje bardzo dobrej jakości sucha karmę, podawanie dodatkowe suplementów nie jest potrzebne. Co innego jak podaje się gotowane, wtedy suplementować trzeba, ale nie wolno przekraczać podanej dawki.
Z witaminami i D3 to jest tak, że nadmiar szkodzi bardziej niż lekki niedobór.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 9
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 18 gru 2011, 20:56

Zgadzam się z przedpiszącą. Niestety teraz wszystko jest wzbogacone witaminami i wapniem, od treserek po gryzaki...
A gorsza od hipowitaminozy jest hiperwitaminoza niestety. Nadmiar wapnia w okresie intensywnego wzrostu u psów ras dużych i olbrzymich może powodowac przyspieszony rozrost kości a co za tym idzie - wypaczenia w obrębie budowy stawów (dysplazja).
Dlatego też należy bardzo uważac, żeby nie przesadzic. Zbilansowana karma dobrej jakości dla szczeniaka zawiera naprawdę większośc składników mineralnych których on potrzebuje. Suplementy diety-tak, ale tylko pod kontrolą weterynarza który wie co robi, najlepiej popytac wśród znajomych psiarzy o dobrego lekarza który specjalizuje się w psach.
Ufff! Odrobiłam lekcje ;)
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
Ze mną: Angua & Bjorn
madzik999
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Angua Bjorn
Imię: Magdalena
Wiek: 26
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: wapno i D3 podobno szkodzą szczeniakom...

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 18 gru 2011, 21:14

Ja podawałam, ale połowę zalecanej dawki (Dolfos Junior i na zmianę Arthrofos i Arthrofos Forte), bo mimo wszystko lepszy lekki niedobór niż przedobrzenie, tylko, że ja nie karmiłam, nie karmię i mam nadzieję nie będę karmić suchym
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post