Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Warczenie

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 3 wrz 2015, o 13:50

Witajcie,
chciałam Was zapytać, co o tym myślicie, bo pierwszy raz się takie zachowanie zdarzyło i trochę się wystraszyłam. Dzisiaj wycinałyśmy psince sierść między poduszkami łap, zaczęła siostra ale psiak warknął - nie było to groźne, jednak ja dokończyłam zabieg, nagradzając smakami za spokój. Potem psiak leżał obok mnie na kocu i siostra podeszła pogłaskać i psiak znowu warknął, jednak przestał. Jak myślicie czemu pies się tak zachował i jak reagować w takiej sytuacji? Pies nie warczał dotąd, daje sobie zabrać jedzenie, oglądać zęby, głaskać wszędzie, na łapy jest strasznie wyczulona, jak większość psów. Myślę, że za szybko chciałyśmy przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne przy łapach bez uprzedniego ćwiczenia, ale martwi mnie że nie zauważyłam żeby pies wysyłał jakieś sygnały dyskomfortu a od razu warknął. Dzięki za porady.

-- 4 wrz 2015, o 13:37 --

Ktoś się spotkał z takim zachowaniem? Czy powinnam się bardzo martwić?
Dodam, że niestety głównie ja ćwiczę z psem, poza tym psiak jest rozpieszczany przez resztę rodziny i myślę że to też może stanowić podłoże problemu.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Re: Warczenie

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 5 wrz 2015, o 03:21

Cóż ,nie każdy pies wysyła sygnały uspokajające - jeden pokaże cala ich gamę a inny ugryzie po pierwszym z nich . Kwestia charakteru i wychowania psa . Warczenie to również jeden z sygnałów uspokajających który świadczy o psim dyskomforcie . Moze psiak ma problem tylko z siostra ?
Jeśli Ty ćwiczysz z psem podawanie łapy to niech psiak się uczy podania łapy + zatrzymania łapki w tej pozycji wobec Ciebie ;) Wiele psów pozwala właścicielowi na najbardziej skomplikowane zabiegi pielegnacyjne a reszcie rodziny juz niekoniecznie ;)
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 5 wrz 2015, o 06:03

Warczenie na kogoś podchodzącego do siedzącego właściciela zdarza się często i problem będzie narastać, jeśli natychmiast nie zaczniecie uczyć psa reagowania na polecenia wydawane przez wszystkich członków rodziny. Koniec z rozpieszczaniem. Błędem było, że po pierwszym warknięciu siostra cofnęła się, a Ty dokończyłaś zabieg - pies nauczył się błyskawicznie, że może Twoją siostrę odpędzać warczeniem. Na dodatek według niego nagrodziłaś go za to, że siostrę przepędził. Agresja jest samonagradzalna; natychmiast rozszerza się jej zasięg. Za chwilę pies będzie warczeć, gdy tylko zobaczy siostrę, o ile nie nauczycie go, że ma respektować wszystkich domowników. W każdej sytuacji.
ON niepodporządkowany wszystkim domownikom to proszenie się o bardzo poważne klopoty.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 5 wrz 2015, o 06:24

Będziemy ćwiczyć. Właśnie wcześniej nie zdarzało się takie zachowanie, wywnioskowałam że psiak ma jeszcze małe zaufanie do naszych rąk i trzeba nad tym popracować. Psica wcześniej, gdy czegoś się obawiała, podgryzała po rękach. Kiedy warknęła na siostre, siostra nie odeszła, rozumiem że powinna wydać kilka poleceń psu i nagrodzić?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 5 wrz 2015, o 19:49

Dobrze, że taki temat został założony... Bo mój Thorin też zaczął dziwnie się zachowywać... Zaczęło mniej więcej na początku lata jak był upały, myślałam, że to jest powodem, ale nie przestał i nawet się to nasila... Zaczęło się od tego, że leżał ja powiedziałam jego imię i zamachał ogonem, a jak podeszłam bliżej to burknął na mnie. Potem zaburczał jak był na łóżku i kazałam mu zejść, ale został stanowczo wyrzucony i z tym spokój. Tylko, że wczoraj odbierałam go od teściowej i przyszłam do ich mieszkania i przywitał mnie na klatce schodowej machał ogonem przez parę sekund a za chwilę nagle, zanim cokolwiek zrobiłam zaczął warczeć z ogonem do góry i się patrzeć mi prosto w oczy. Nie bałam się go w tym momencie, no ale jednak nie miałam pojęcia co zrobić.
Warczy (tak z zamkniętym pyskiem) właśnie zawsze jak się do niego podchodzi kiedy leży (ale nie śpi), albo jak się chce go przytulić (przytulania nigdy nie lubił). A dziś jak go czesałam to zamiast leżeć plackiem na boku i czasem podgryzać szczotkę jak zwykle, leżał na mostku, taki strasznie spięty, a jak dawałam go na bok, to i tak ten ogon miał sztywny i uszy do tyłu...
I przestał tak chętnie do nas przychodzić w domu się witać i lizać, jak to zawsze robił kilka razy dziennie :-( nic z tego nie rozumiem... Na dworze zachowuje się tak samo jak zawsze, a w domu tak... Mimo takich zachowań dalej bez problemu myję mu zęby, uszy itd, wtedy nie warczy... :-(( Robi tak i do mnie i do narzeczonego.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 wrz 2015, o 17:57

Jakiekolwiek rady na odległość są w przypadku agresywnych zachowań bardzo ryzykowne - tylko jedna na pewno nie zaszkodzi. A ta jedna zawsze brzmi tak samo - mniej czułości, więcej szkolenia. Codziennie. Także w domu.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 6 wrz 2015, o 18:29

I pamiętać, że nie wolno karcić psa za warczenie. Spowoduje to, że pies będzie tłumił emocje, nie zabije źródła problemyu, nie zmieni sytuacji konfliktowej - natomiast pies przestanie ostrzegać poprzez warczenie. Czyli będzie przechodził do zęboczynów bez ostrzeżenia wyraźnego. Natomiast trzeba oczywiście rozwikłać gdzie leży źródło problemu i tu obmyślić plan. Plus podczas szkolenia pies w naturalny sposób się podporządkowuje, więc szkolenie zawsze wskazane.

Swoją drogą, gdy występują problemy z warczeniem na domowników, zwykle są to psy-samce. Nie przypominam sobie, by problem dotyczył jakiejś suki (mówię oczywiście o psach wychowanych od maleńkości w jednym domu). Czy Wasze psy są kastrowane czy pełnojajeczne?
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 6 wrz 2015, o 19:55

Jak karciłam, to warczał tylko bardziej, więc przestałam, bo wolę czegoś bardziej nie zepsuć... :-( Thorin jest wnętrem, jedno jajko ma w brzuchu, za tydzień będzie usuwane... Kastracja by pomogła? Bo on teraz dojrzewa to pewnie ma wpływ...
Bo widzę, że używa sygnałów uspokajających też, oblizuje się, ziewa jak podchodzę, ale wcześniej tego nie robił nigdy... I więcej czasu spędza w klatce, zamiast spać w przedpokoju, gdzie zawsze wolał.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 6 wrz 2015, o 19:59

Trudno powiedzieć czy pełna kastracja pomoże... to zależy od źródła problemu. Jeśli leży w dojrzewaniu i hormonach, to może pomóc. Aczkolwiek oczywiście nie sama w sobie, ale jako element szerszego planu.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 wrz 2015, o 20:23

Warczenie na domowników na pewno dowodzi zaburzonej hierarchii; pies nie jest wystarczająco podporządkowany właścicielowi.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje