Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Wątek ogrodniczy :D

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 8 maja 2013, o 11:29

Do mnie przyszła w końcu wiosna! :yahoo:

Obrazek

Obrazek
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 17 cze 2013, o 18:53

słuchajcie pierwszy raz mam na pomidorach zieloną mszycę jak ją zwalczyć ? dodam że mam już bardzo dużo pomidorków
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 17 cze 2013, o 19:12

z naturalnych sposobów to mój tata rozrabia mleko/cole z wodą i tym spryskuje mszyce :-) Chemią się nie bawimy bo brat jest alergikiem :-)
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 17 cze 2013, o 19:22

znalazłam coś takiego Wywar: 75 g posiekanych ząbków czosnku zagotować w 10 l wody. Opryskiwać rośliny na początku maja, trzykrotnie odstępach 3-dniowych oraz w czasie zbierania plonów.
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 17 cze 2013, o 21:09

Mi na mszyce zadziałało opryskiwanie "gnojówką z pokrzyw" :)
Robisz ją w następujący sposób - do wiadra trzeba napakować ściętych pokrzyw, tak do połowy wysokości. Pokrzywy zalewasz wodą i codziennie mieszasz. Gnojówka jest gotowa gdy zacznie charakterystycznie śmierdzieć... Gnojówką.
Dobrze jest postarać się o dobrą pokrywkę - po pierwsze ona naprawdę śmierdzi, po drugie niektóre psy są jej sporymi amatorami...
Mieszać trzeba codziennie aż do zużycia całej. Do opryskiwania używaj gnojówki rozcieńczonej w proporcji 1:10 z wodą. Takim roztworem możesz też podlewać pomidory i inne warzywka, to świetny nawóz i działa prewencyjnie także na grzyba i niektóre szkodniki.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 18 cze 2013, o 17:55

Ada - gnojówka z pokrzyw... o kurczę, z tego co kojarzę, to Ela uprawia pomidorki na balkonie, aromaterapia z pokrzyw niewskazana. Śmierdzi to mało powiedziane... to cudo z pokrzyw odrażająco cuchnie :przerażenie: . :przerażenie: :-O
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 18 cze 2013, o 21:38

Ja stosuję wspomnianą gnojówkę jako jedyny nawóz dla pomidorów moich i rosną pięknie. Ale fakt - śmierdzi to paskudztwo okropnie. Z tym, że ja uprawiam warzywka w tunelu foliowym w ogódku, więc mogę sobie pozwolić na różne "zapaszki". Na szczęście aktualnie stosuję także rozsypywanie cynamonu, ponieważ miałam inwazję mrówek a one nie znoszą cynamonowego zapachu. Tak więc pozbyłam się nieproszonych lokatorów a w tunelu milutko pachnie cynamonem :)
Jak już w temacie to pochwalę się moimi pomidorkami i resztą roślin.
Obrazek
Tak sobie rosną na gnojówce...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I ogródek ziołowy. Wszystko rosło straaasznie powoli przez brak słońca ostatnimi czasy. Teraz nadrabiamy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Reszta też się nareszcie obudziła i wszystko rośnie aż miło. Będzie miał szczyl po czym deptać :lool: Jak narazie tylko Lukas usiadł na krzaczku melona i stratował część grządki z kapustą.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje