Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

wiecej czy mniej a czesciej?

Nieprzeczytany postprzez Mili » 23 maja 2012, o 19:59

mojej Miluni widać żeberka :( nie ma tragedii ale jest chudzinka... zastanawiam się jak temu zaradzić, czy dawać jej większe porcje czy częściej a mniej? tylko muszę uważać ponieważ ona jest wysterylizowana, nie chcę żeby efekt był odwrotny do zamierzonego. Milucha dostaje kasze z miesem.
Mili
Losowy avatar

Re: wiecej czy mniej a czesciej?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 23 maja 2012, o 20:35

A ile ma w kłębie i ile waży? Krótkowłosa czy kłak?
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Mili » 24 maja 2012, o 07:46

w kłębie 56 cm, wage weterynarz określił na 30 kilo, dokładnie nie wiem bo nie była ważona, krótkowłosa
Mili
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 24 maja 2012, o 07:53

To co Ty szukasz? Właściwe proporcje. A żebra owczarkowi muszą być wyczuwalne. Dobrze jest. Jak już musisz daj jej więcej ruchu to nabierze troche masy mięśniowej.

Krzysztof
P.S. Moja Luka, pół-kłak po krótkowłosych i dlatego z budową krótkowłosa ma 60 cm i 30 - 31 kg zależy od pory roku .

K.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 maja 2012, o 07:54

30 kg przy tym wzroście to zupełnie wystarczająco. Nie masz dostępu do wagi? Oceniając na oko można się nieźle pomylić.

Lepiej jest dawać mniejsze porcje a częściej.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Mili » 24 maja 2012, o 08:24

donald1209 napisał(a):
"A żebra owczarkowi muszą być wyczuwalne. Dobrze jest. Jak już musisz daj jej więcej ruchu to nabierze troche masy mięśniowej."

Rozumiem, że wyczuwalne muszą być bo nie chce jej zapaść jak prosiaczka ale chyba nie powinny być zarysowane na sierści?
Ruchu ma sporo, nie potrafi wysiedzieć w miejscu, ma do dyspozycji duże podwórko, spacery i zabawy ale możemy nad tym popracować :)
Mili
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 24 maja 2012, o 11:09

Mili napisał(a):
donald1209 napisał(a):
"A żebra owczarkowi muszą być wyczuwalne. Dobrze jest. Jak już musisz daj jej więcej ruchu to nabierze troche masy mięśniowej."

Rozumiem, że wyczuwalne muszą być bo nie chce jej zapaść jak prosiaczka ale chyba nie powinny być zarysowane na sierści?
Ruchu ma sporo, nie potrafi wysiedzieć w miejscu, ma do dyspozycji duże podwórko, spacery i zabawy ale możemy nad tym popracować :)

a może warto by było karmę dla psów aktywnych jest kupić, dawkować wg wskazań na opakowaniu, może wtedy będzie lepiej.
justysiek
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 24 maja 2012, o 12:32

Mój ważył 28 kg po zabraniu ze schroniska a teraz po 4 miesiącach waży 36 kg z tym,że ja mam psa i ma dłuższy włos a gdzieś usłyszałam,że owczarki z dłuższym włosem są podobno trochę masywniejsze.
Podaję mu suchą karmę dla psów aktywnych (30% białka i 20% tłuszczu) bo chciałam go trochę podtuczyć lecz lepiej żeby pies był szczuplejszy jak za gruby .Weterynarz powiedział że najlepiej by było aby już nie przybierał na wadze.Pomyśłałam, że jak ją skończy to zmienię mu karmę na jakąś light.
Codziennie rano wsypuję mu ok.250g karmy na cały dzień (2 kubki) i na ogół wystarcza mu to ale zależy to też np.od pory roku,aktywności.
Słyszałam,że doroły pies dostaje dwa razy dziennie jedzenie ale może dotyczyło to innego jedzenia takiego jakie Ty podajesz - u mnie karma jest sucha więc leży sobie cały czas w misce (bo podsypuję sukcesywnie każdego ranka) i podjada ją później sobie przez cały dzień.
Nie wiem czy Ci pomogłam ale ja tak robię .
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Mili » 24 maja 2012, o 12:43

Dziękuję :) każda dobra rada jest na wagę złota :)
Mili
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 24 maja 2012, o 13:14

Mili napisał(a):
donald1209 napisał(a):

Na kaszy nie przytyje. To nie jest najlepsza karma dla psów. Zmień na makaron, ryż z mięsem i warzywami. Zobaczysz szybko efekty. A jest odrobaczona?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje