Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o zaginionych i znalezionych owczarkach staroniemieckich.

Re: Wilczasty użytek Amir Fide Canem zaginął w Krakowie!

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 16 paź 2013, o 17:03

O rety, aż mnie zmroziło :-( Mocno trzymam kciuki za to, aby Amir szybko się odnalazł
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 16 paź 2013, o 18:30

Joan napisał(a):A nie można by zaangażować jakiejś grupy poszukiwawczej z psem tropiącym?

Moim zdaniem to dobry pomysł. Tym bardziej, że w Krakowie i okolicach dużo dobrych "psich nosów"
.
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Joan » 16 paź 2013, o 18:42

I co? Żadnych wieści? Widzę "matinee", że jesteś obecna od jakiegoś czasu, a ja zaglądam co chwila w nadziei, że coś się wydarzyło - pozytywnego, oczywiście.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez matinee » 16 paź 2013, o 19:03

Joan napisał(a):A nie można by zaangażować jakiejś grupy poszukiwawczej z psem tropiącym? To znaczy, myślę, że "matinee" uruchomiła już wszystkie "siły".

Psy tropiące szkolone są do podążania za zapachem człowieka i ignorowania innych śladów, dlatego szukanie psa przy pomocy psa tropiącego jest niemożliwe. W przypadku Ursy okoliczność, że jest ratowniczym psem tropiącym jest wręcz przeszkadzająca; byłyśmy oczywiście w terenie, gdzie Amir zginął, przeszukiwałyśmy go dziś dwukrotnie, jednak cały czas musiałam się bardzo pilnować, by nie użyć słowa "szukaj", gdyż wtedy weszła by w tryb pracy ratowniczej - czyli zaczęłaby szukać wyłącznie zapachu (śladów) człowieka, ignorując wszelkie zapachy zwierzęce; nawet gdyby ten pies tam leżał, nie "pokazałaby" go w żaden sposób. Jedyną sensowną opcją było puszczenie jej luzem bez żadnej komendy (jak na zwykłym spacerze) i pilna obserwacja - gdyby w tej sytuacji natrafiła na innego psa, z pewnością po jej zachowaniu poznałabym, że spotkała coś ciekawego. Rzeczywiście, intensywnie węszyła w miejscu, skąd w przybliżeniu właściciel Amira usłyszał ostatnie dźwięki (pisk czy skowyt), więc coś się tam działo, co było dla niej ciekawe, niestety nie podjęła tropu, a my ludzie nic w tym miejscu nie zauważyliśmy.
Mogę być (prawie) pewna, że w terenie przeszukanym Amira nie ma, ale co się z nim stało - nie wiadomo :-(
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez dariex » 16 paź 2013, o 19:18

Wydarzenie na Facebooku,prosimy o udostępnianie.
Im więcej osób się dowie o zaginieciu psa,tym większa szansa,ze się znajdzie,że ktos go widział.

https://www.facebook.com/events/2177624 ... pe=regular
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Joan » 16 paź 2013, o 19:21

Może jakieś sidła???? Może trzeba spojrzeć w górę, może jakiś dół??? Kosmici go nie porwali ... chyba...???

Dzik go nie porwał... Człowiek? Myśliwych chyba w krakowskich zagajnikach nie ma... Matko... to nie pierwszy pies, który się rozpływa w przestrzeni. Może właśnie od tamtych śladów trzeba szukać człowieka? Zupełnie nie wiem, co o tym myśleć...

Wydarzenie u siebie udostępniłam, choć nie mam znajomych w tamtych okolicach.
Ostatnio edytowano 16 paź 2013, o 19:23 przez Joan, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez anita » 16 paź 2013, o 19:22

o cholera......

a może ktoś go ukradł? wciągnął do auta?
trzymam kciuki żeby się znalazł jak najszybciej cały i zdrowy
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Joan » 16 paź 2013, o 19:28

Jak tak pomyślę... to właściwie cieszę się, że trojga z moich psów nikt na żywo nie wciągnąłby do auta. U mnie przynajmniej ta możliwość by odpadła. No, ale to też nie gwarancja.
Ale Amir poleciał w las, tak przynajmniej zrozumiałam, stąd pomysł o sidłach i wilczych dołach. Jakoś nie daje mi to spokoju...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 paź 2013, o 19:33

Szukanie przy pomocy psa śladu drugiego psa jest nierealne z wielu powodów. Psy ratownicze w czasie treningu ignorują ślad innych zwierząt - tego są uczone; każda organizacja ratownicza z prawdziwego zdarzenia odmówi udziału swoich psów w poszukiwaniu zaginionego psa, kota czy fretki - bo i takie propozycje były.
Można wyszkolić psa (nie ratowniczego poszukującego ludzi!!!), aby sygnalizował zapach drugiego psa. Ale nie do podążania śladem obcego psa, oprócz oczywiście śladu suki w cieczce - nie ma takich możliwości treningowych ani tym bardziej realnych - żaden pies nie spełni się w roli pozoranta oczekującego na znalezienie. Każdy sprawny fizycznie pies przebiegnie w kilkanaście godzin trasę zbyt długą, by człowiek z psem tropiącym dał rady podążyć jego śladem.
W tym przypadku jedyną sensowną akcją było przeszukanie terenu blisko zaginięcia, dla sprawdzenia, czy pies nie złapał się we wnyki lub nie ma ciężkiej kontuzji wykluczającej swobodne poruszenie się - i to zostało zrobione. Teraz pozostaja ogloszenia, szukanie psa w okolicznych gospodarstwach, pytania do lecznic, odwiedzanie azylu. I niestety sprawdzenie, o ile się da, czy pies nie wbiegł komuś pod koła samochodu na sąsiadujących z laskiem trasach.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez minia » 16 paź 2013, o 19:36

O żesz!!! Trzyma kciuki żeby Amir odnalazł się cały i zdrowy
minia
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje