Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o zaginionych i znalezionych owczarkach staroniemieckich.

Re: Wilczasty użytek Amir Fide Canem zaginął w Krakowie!

Nieprzeczytany postprzez matinee » 16 paź 2013, o 19:37

Chodzi mi jeszcze po głowie, że może te zwierzęta, widziane przez właściciela (mocno niewyraźnie) to były psy? Może Amir trafił na wałęsającą się sukę w cieczce i poszedł za nią, utraciwszy rozum? Po Alamku widzę, że mocno już reaguje na suki w cieczce, więc brat pewnie też... ponoć bywa, że pies dopiero po kilku dniach się opamięta i wraca, choć ja nie mam takich doświadczeń, oba moje poprzednie samce były sterowne nawet wobec atrakcyjnej suki. A może ktoś go złapał jak odbiegł daleko za tym czymś (suką?). Jutro zaczniemy chodzić po okolicy ze zwracaniem uwagi na podwórka i ogrody, choć tu by się przydało trochę więcej ludzi...
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Joan » 16 paź 2013, o 20:00

Spojrzałam w Google - spory ten lasek i faktycznie chyba jedynym rozsądnym wytłumaczeniem pisku, byłaby jakaś kolizja, ale samochód byłoby słychać... Wszędzie dookoła są zabudowania... Miejmy nadzieję, że nic złego się nie stało i nikt, nigdzie nie wywiózł rannego psa...

Tak sobie myślę, że powinnam nauczyć moje psy szukania siebie nawzajem. Sharon wiedziała, gdzie ma szukać, jak miała "iść do Wolanda". Woland natomiast wie, kto to jest Ula. To, oczywiście przypadek i nigdy to nie były wielkie odległości. Nie myślałam, że tak trudno wyszkolić psa do poszukiwania konkretnego zapachu, niezależnego od "zapachu gatunkowego".

Z tą suką w cieczce, to jest pewna myśl i chyba najbardziej optymistyczna.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez matinee » 16 paź 2013, o 20:03

Joan napisał(a):Jak tak pomyślę... to właściwie cieszę się, że trojga z moich psów nikt na żywo nie wciągnąłby do auta. U mnie przynajmniej ta możliwość by odpadła. No, ale to też nie gwarancja.
Ale Amir poleciał w las, tak przynajmniej zrozumiałam, stąd pomysł o sidłach i wilczych dołach. Jakoś nie daje mi to spokoju...

Właściciele mówią, że Amir jest przyjazny ludziom, to jednak nie znaczy chyba, że tak łatwo dałby się wciągnąć do auta, przecież wiedział, że niedaleko czeka jego pan. Alamo jest przyjazny ludziom, ale jak wet chciał go, wówczas półrocznego, siłą unieruchomić dla pobrania krwi, wyrwał mu się bez trudu obaliwszy stolik z narzędziami i - prawie - nieszczęsnego weta.
Tak, Amir poleciał w las, bo biegł leśną ścieżką z właścicielem jadącym na rowerze. Samochód w tej okolicy niemożliwy, tylko gliniaste dróżki, droga daleko (mógł ewentualnie dużo później zawędrować gdzieś na drogę). Pomysł o sidłach i dołach też mi chodził po głowie, dlatego szukałyśmy. Myśliwi mówią, że w tej okolicy raczej nie ma sideł. A dół - gdyby nawet psiak się połamał, to przecież wydawał by jakieś dźwięki, szczekał, skowytał, przecież słyszałby nasze nawoływania. No i Ursa na pewno by dała mi znać, gdyby go wyczuła. ZAWSZE w terenie swym zachowaniem sygnalizuje różne "ciekawostki": ludzi, zwierzynę, psy, nawet ptaki krążące wysoko...
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 paź 2013, o 20:12

A może zapytać leśniczego? Kółko łowieckie? Ten pisk/skowyt mógłby też oznaczać "podekscytowanie". N jak pobiegł kiedyś za zającem czasami tak zaskowyczał... Ale przecież Amir by wrócił!!!! Gdzie jesteś piesku!!!

A czy właściciel zostawił w miejscu gdzie ostatni raz widział psa swoją rzecz i jedzonko? Podobno tak się robi kiedy pies zaginię i wróci a właściciela już nie ma tam gdzie był...

Raju, chętnie bym pomogła poszukać psiaka. :(
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 paź 2013, o 20:22

Właściciel po raz kolejny przemierzą tę trasę na rowerze, razem z drugim domowym psem, z którym wychowywał się Amir. Ursa drugi raz przeczesala lasek - okazałaby na pewno zainteresowanie leżacym lub złapanym we wnyki psem.
Psy nie poluja na siebie nawzajem - dlatego nasze Burki interesują się śladami zapachowymi pozostawionymi na słupach, ale nie próbują od tego miejsca tropic innego psa, nie ma po co.

Każdy zaginiony domowy pies, prędzej czy później, da się zwabić - złapać człowiekowi, albo zginie. Kwestia tylko, kto zwabi takiego psa.

Psy serdecznie zprzyjaźnione, z jednego stada, mogą szukać swego towarzysza, ale jeśli uciekinier oddali się w jedną noc o 30 kilometrów, a to niwiele dla sprawnego fizycznie psa, to my za nim nie nadążymy na pewno.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Joan » 16 paź 2013, o 21:07

Bardzo współczuję tej sytuacji.

Mam nadzieję, że Amir się znajdzie. Trzeba szukać, rozsyłać wici i być dobrej myśli.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 17 paź 2013, o 06:33

Przykro mi slyszec, ze piesek zaginal.

matinee napisał(a):. Pomysł o sidłach i dołach też mi chodził po głowie, dlatego szukałyśmy. Myśliwi mówią, że w tej okolicy raczej nie ma sideł. A dół - gdyby nawet psiak się połamał, to przecież wydawał by jakieś dźwięki, szczekał, skowytał, przecież słyszałby nasze nawoływania.

Niestety psy nawolywane nie zawsze sie odzywaja, wydaje mi sie ze niektore przysluchuja sie nawolywaniu i nie zapala im sie niestety odpowiednia lampka zeby dac znak zycia. Jak bylam dzieckiem naszego polrocznego dobermana zgarnieto do samochodu 'na kielbaske' (Ci panstwo, ktorzy go zabrali prowadzili sklep miesny i wlasnie jechali z towarem do pracy). Cala sytuacje zaobserwowal sasiad i potem poczta pantoflowa udalo nam sie ustalic kto zabral psa. Pojechalam z mama na posesje gdzie przebywal zamkniety gdzies nasz pies i pomimo nawolywan, zadnego szczekania czy pisniecia nie uslyszalysmy. Tego samego wieczora panstwo psa odwiezli kiedy dowiedzieli sie, ze go szukamy i wiemy kto go zabral.
Teraz tez przypomina mi sie, ze kiedys obieglam caly dom i ogrod szukajac i wolajac Ariego az wreszcie okazalo sie, ze zamknelam go przypadkiem w lazience - tez nie odezwal sie glosem na nawolywanie tylko czekal 'wsluchany' w co sie dzieje. Moze jesli Amir nauczony jest szczekania na komende warto sprobowac wydawac ta komende podczas szukania w okolicy? Mam nadzieje, ze sie znajdzie caly i zdrowy!
Kaisa
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez ewa » 17 paź 2013, o 12:19

Kaisa napisał(a):Niestety psy nawolywane nie zawsze sie odzywaja, wydaje mi sie ze niektore przysluchuja sie nawolywaniu i nie zapala im sie niestety odpowiednia lampka zeby dac znak zycia. Jak bylam dzieckiem naszego polrocznego dobermana zgarnieto do samochodu 'na kielbaske' (Ci panstwo, ktorzy go zabrali prowadzili sklep miesny i wlasnie jechali z towarem do pracy). Cala sytuacje zaobserwowal sasiad i potem poczta pantoflowa udalo nam sie ustalic kto zabral psa. Pojechalam z mama na posesje gdzie przebywal zamkniety gdzies nasz pies i pomimo nawolywan, zadnego szczekania czy pisniecia nie uslyszalysmy. Tego samego wieczora panstwo psa odwiezli kiedy dowiedzieli sie, ze go szukamy i wiemy kto go zabral.
Teraz tez przypomina mi sie, ze kiedys obieglam caly dom i ogrod szukajac i wolajac Ariego az wreszcie okazalo sie, ze zamknelam go przypadkiem w lazience - tez nie odezwal sie glosem na nawolywanie tylko czekal 'wsluchany' w co sie dzieje. Moze jesli Amir nauczony jest szczekania na komende warto sprobowac wydawac ta komende podczas szukania w okolicy? Mam nadzieje, ze sie znajdzie caly i zdrowy!

Bardzo współczuję właścicielom ... ale to samo mi chodzi po głowie.... może ktoś go po prostu uprowadził :-( zwabił jakimś niesłyszalnym przez ludzi dżwiękiem i porwał... ludzie porywają dzieci to dlaczego by nie takie piękne,wyszkolone psiaki...
oby się szybko odnalazł ...
Obrazek Obrazek

Życie bez psa jest niczym - Elizabeth Bowen
ewa
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: ATOS
Imię: ewa

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 17 paź 2013, o 14:00

Grażynko, powtarzam sie, ale zgłoście to do telewizji lokalnej. Ogłoszenie w wiadomościach regionalnych może również zdziałać cuda.
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 17 paź 2013, o 14:10

Ucieczka za suczka w cieczce jest jak najbardziej prawdopodobna - za moją i półroczny szczyl potrafił popędzić olewając właściciela... Teraz jest sezon na cieczki, niedawno jakiś spaniel znalazł się około 30 km od miejsca zamieszkania, więc warto ogłaszać nie tylko w okolicy Lasku...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje