Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 04 lip 2015, 21:13

Tak się zastanawiam ilu z nas pasjonuje się wilkami i stąd się wzięła pasja do psów? :lool:

U mnie a i owszem. Wychowałam się na książkach Londona i Curwooda... kiedyś nawet myślałam nad posiadaniem wilczaka (przeszło mi). Ale fascynacja wilkami pozostała, silna i niezmieniona. Uwielbiam wszelkie publikacje o wilkach, anazlizy behawioru, analizy struktur stadnych, seriale dokumentalne. I w związku z tym przybywam podzielić się nowym znaleziskiem ;-)

W tym miesiącu ma premiera w Polsce nowego serialu dokumentalnego na Discovery: Zoltan - król wilków (Zoltan the wolfman).
"Zoltán Horkai, węgierski znawca dzikich zwierząt i światowej sławy specjalista w zakresie ich szkolenia, spędził wiele lat na tresowaniu różnych stworzeń na potrzeby branży filmowej i telewizyjnej. Pracował w Hollywood przy produkcjach wielu znanych obrazów fabularnych i dokumentalnych oraz form reklamowych. Posiada ponad 100 wytresowanych dzikich zwierząt, w tym stado wilków, jelenie oraz niedźwiedzie, które zamieszkują w jego zoo na farmie pod Budapesztem. Węgier prowadzi tam ośrodek treningowy dla zwierząt."

Zerknęłam sobie z ciekawości na YT, gdzie można znaleźć anglojęzyczne i jestem zafascynowana. Totalnie lepiej Zoltana nie naśladować, ale jego charyzma jest niesamowita. Fascynujące jest jak dostrzega i rozwiązuje problemy z jego podopiecznymi... Oczywiście dynamika strukturalna stada wilków w niewoli jest zaburzona, tym bardziej ciekawie radzi sobie. I przy okazji ciekawie motywuje zwierzęta - musząc szukać wewnętrznych motywatorów, bo wilka czy niedźwiedzia o nic nie poprosisz.
Zawsze też zastanawiałam się czy wilki 'szczekają' jako że słyszałam, że owszem, ale osobiście nigdy się nie natkęłam... znalazłam odpowiedź.

Polecam z włączonym intensywnym myśleniem do obejrzenia dla miłośników wilków :-)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 05 lip 2015, 22:41

to masz, dla czystej przyjemności patrzenia :)

Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 06 lip 2015, 11:49

Widziałam i czekam na kolejny odcinek.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 44
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 06 lip 2015, 11:58

Jakby to powiedzieć ... Mam tego samego hopla. :roftl:
Zaczęło się od "Białego Kła" i "Szarej Wilczycy" i "Bariego". Przechodziłam też etap pomysłu na wilczaka, ale "wyrosłam". ;-)

Obejrzyj sobie poniższy film od 29. minuty. (film jest po niemiecku, ale do obejrzenia tego fragmentu niekonieczne jest rozumienie tekstu).
Film niby jest o wilkach, ale tak naprawdę niemal do 30. minuty jest o Gudrun ;). Wybrała się na miesięczną wyprawę w poszukiwaniu wilków w odległych lasach Kanady, w dzikich ostępach w jakich prawdopodobnie nigdy nie miały okazji spotkać człowieka. Po niemal miesiącu poszukiwań spotyka wilki.
reszta do obejrzenia od 29. minuty. :)



-- 6 lip 2015, o 13:18 --

Zakładam, że Shaun Ellis (i filmy z nim ;) ) jest Ci znany, ale może inni nie znają i będą mieli chęć obejrzeć. :)

Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 06 lip 2015, 18:13

Brawurka napisał(a):to masz, dla czystej przyjemności patrzenia :)


Mmm i pojawił się nawet komentarz, że ten podgryzany i warczący to Alfa, bo Alfa zawsze musi trzymać stado w szyku... :roftl:
(choć zapewne to omega albo nowy wilk starający sie o akceptacje sfory)

Dwa odcinki Zoltana można - póki co - obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCvI8z5 ... 6TzAnRt9GA

W sumie na mojej liście marzeń do spełnienia jest móc posłuchać na żywo wilczej watahy... nie mam pojęcia jak tego dokonam, ale dokonam kiedyś :lool:

Shauna oczywiście znam, widziałam. Nie ujął mnie aż tak jakoś... choć i tak podziwiam :-)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 06 lip 2015, 19:10

Nie mam zwyczaju czytać komentarzy pod filmami na YT, a przez Ciebie siedziałam i szukałam tego odkrywczego o Alfie. :roftl:

Shauna oglądam z mieszanymi uczuciami i wyłączam słuch na lektora i na to, co sam Ellis mówi, bo to bełkot niesamowity, trochę jak magiczna energia Millana. :)

Najbliższy wilczy park jest w Austrii, więc Twoje marzenie jest wykonalne dość niedużym wysiłkiem :lool:

-- 7 lip 2015, o 11:43 --

Anka, patrz tutaj: http://www.wolfscience.at/en/aboutus/work/internships/

:lool:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 08 sie 2015, 19:04

Ohhh staż w takim zakładzie - marzenie :buziak: Szkoda tylko, że na początek to zawsze wolontariat... a z czegoś żyć trzeba...

A ja nadal śledzę dalsze odcinki Zoltana. I w 4 odcinku odwiedza on ze swoim stadem Polskę i bodajże Błędne Skały, piękne miejsce, unikatowa przyroda! By wspomóc film polskiego reżysera i jego nowy film "Królewicz olch", ma wyjść za rok. Przyznam, że jego metody są mocno niekonwencjonalne i ciągle mnie zastanawiają, zmuszają do myślenia... Sposób nauki, wykorzystania instynktów wilczych - bardzo ciekawie. Z kolei intryguje ogromnie jego stosunek do wilków z jego watah - nawet nie próbuje specjalnie zachowywać się jak wilk, po prostu utrzymuje autorytet pewnością siebie i stabilnością, umiejętnością obserwacji. I zastanawia jego status absolutnej nietykalności dla innych wilków - wiadomo, większość pewnie wychował z butelki, więc tu trochę łatwiej, aczkolwiek wbiegać między wilki a ofiarę, wprowadzać obce osoby do małej klateczki z wilkami, które między sobą się tłamszą... i tak dalej... intrygujące ;-)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 14 sie 2015, 18:44

Chyba w pewnej części ludzi tkwi taki pierwiastek dzikości ;)

Zarówno książki Curwooda jak i Londona nie są mi obce. Szara Wilczyca, Błyskawica... z tych książek przygodowych dreszcze mam , gdy wspominam Zew Krwi.

Z tych prawdziwych, największe wrażenie na mnie zrobił "Nie taki straszny wilk" - szukam do swojej biblioteczki.

Fascynuje mnie historia "naszego" białowieskiego Kazana, i jakże tragiczny jego koniec :(

Nie chorowałam nigdy na wilczaka, na szczęście taki etap mnie ominął :D chociaż nie powiem, żebym była nieczuła na rasę ;) Jednak historia Kazana wybiła mi z głowy chęć posiadania i wilka i mieszańca wilka raz na zawsze z głowy.
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Wilki i dzika przyroda

Nieprzeczytany postprzez ulvhedinn » 07 lis 2015, 02:36

"Nie taki straszny wilk" mam na zbyciu jeśli jeszcze szukasz ;)
ulvhedinn
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Magda
Wiek: 40
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 16
Dołączył(a): 27 lip 2014, 18:07

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post