Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Winorośl i wino

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 31 mar 2011, o 18:46

ależ wam zazdroszę, uwielbiam alkohole domowej własnej produkcji, a u mnie niestety nikt nic nie robi :(
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 4 kwi 2011, o 08:15

Widzę, że temat interesujący dla wielu forumowiczów. Jakby ktoś chciał pogłębić swoją wiedzę o produkcji domowych specjałów, to polecam: old.wino.org.pl a dla amatorów mocniejszych trunków http://www.bimber.info/forum/index.php :lool: :lool: :lool:

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 4 kwi 2011, o 16:35

To ja się też pochwalę ;-) Kilka lat temu złapałam bakcyla i zaczęłam robić nalewki, z wiśni i czarnych porzeczek, no i koniak. Wychodziły baaardzo dobre, ale takie kobiece, mało alkoholowe (ok. 25-30%). A że my mało alkoholowi jesteśmy to trochę sie to nam kumulowała ilość falaszeczek. Na początku rozdawaliśmy znajomym. Ale już w zeszłym roku zaprzestaliśmy produkcji.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 5 kwi 2011, o 12:12

Karoll napisał(a):To ja się też pochwalę ;-) Kilka lat temu złapałam bakcyla i zaczęłam robić nalewki, z wiśni i czarnych porzeczek, no i koniak. Wychodziły baaardzo dobre, ale takie kobiece, mało alkoholowe (ok. 25-30%). A że my mało alkoholowi jesteśmy to trochę sie to nam kumulowała ilość falaszeczek. Na początku rozdawaliśmy znajomym. Ale już w zeszłym roku zaprzestaliśmy produkcji.

No ale wszystko chyba nie rozdałaś. A zapasik zawsze można i należy mieć. W końcu to się nie psuje, ba , robi się z czasem coraz lepsze :lool: :lool: :lool:

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

donald1209
Nadworny dietetyk

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 6 kwi 2011, o 19:24

heheh to kiedyś można zrobić jakieś degustacje :lol:
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade
Owczarek niemiecki: Perła
Imię: Justyna

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 7 kwi 2011, o 12:42

Najlepiej na zlocie :yahoo
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

donald1209
Nadworny dietetyk

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 7 kwi 2011, o 14:06

Jak na zlot sami producenci przyjadą to podejrzewam że należy zarezerwować ośrodek do połowy października :-P :-P
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 7 kwi 2011, o 17:10

Jangcy napisał(a):Jak na zlot sami producenci przyjadą to podejrzewam że należy zarezerwować ośrodek do połowy października :-P :-P

Wtedy to i nawet ja się pojawię. :mrgreen:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 7 kwi 2011, o 18:35

może na odwykówce jaki rabat dadzą dla grupy... :lool:
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 7 kwi 2011, o 20:13

hmm z winem to mam same złe wspomnienia ;)
Pierwszy raz dałem się namówić kolegom żakom w krakowie na plantach :D pamiętam że to było markowe wino za 3,50 "BYK". oj ten BYK mnie wtedy zdradził oj zdradził .ale przynajmniej jest co wspominac .
Ja raczej w micniejszych trunkach gustuje . Kiedyś już nawet na allegro w dziale " pamiątki z PRL-u " szukałem sprzętu do destylacji . :mrgreen:
pozdrawiam wszystkich smakoszy ;)
Wolf
Początkujący owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje