Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Winorośl i wino

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 7 kwi 2011, o 20:15

Ja jak pierwszy raz piłam winko swojskiej roboty, to wstać nie mogłam :lool: więc się położyłam. Ale dobre było :ok
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 7 kwi 2011, o 20:20

Pamiętam jak u mnie babcia robiła winka - mmm słodziutkie były
no i nalewkę z mleczy też.
Ale te winka-pychota <na ból brzucha nawet pomagały>
Takie są najlepsze :lool:
Majkowa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 7 kwi 2011, o 20:45

Wolf napisał(a):hmm z winem to mam same złe wspomnienia ;)
Pierwszy raz dałem się namówić kolegom żakom w krakowie na plantach :D pamiętam że to było markowe wino za 3,50 "BYK". oj ten BYK mnie wtedy zdradził oj zdradził .ale przynajmniej jest co wspominac .
Ja raczej w micniejszych trunkach gustuje . Kiedyś już nawet na allegro w dziale " pamiątki z PRL-u " szukałem sprzętu do destylacji . :mrgreen:
pozdrawiam wszystkich smakoszy ;)

Wino byk to legenda. Tylko raz spróbowałem tego szlachetnego trunku i szybciutko odwiedziłem toaletę. Za delikatny mam żołądek na takie specyfiki. Za to wódka wyprodukowana z ruskiego Royala wchodziła gładko, na samo wspomnienie cytrynówki robionej z niego przez kolegę ślinka cieknie i gul śmiga. ;) Stare dobre czasy, teraz tylko sklepowe mocne trunki pijam.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 7 kwi 2011, o 20:58

Pierwszy raz wtedy piłem tali luksusowy trunek i muszę przyzanć że bardzo mi smakował :D . Potem było gorzej :cry: :cry:
Wolf
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 7 kwi 2011, o 21:11

a ja się zastanawiam jak może ślinka lecieć na %, mnie to nawet ciasta z % nie smaczą :ooops: raz kupiłam ciasteczko czekoladowe w cukierni, tak pysznie wyglądało ślinka leciała ciurkiem, ale jak posmakowałam... tfuuu do śmietnika... trzy i pół złotego w plecy za "francuskie podniebienie" :ooops: teraz jak chodzę do cukierni po ciasta to upierdliwie się pytam z alkoholem czy bez :-x
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 kwi 2011, o 06:23

Wiesz Aga, zależy kto co lubi. Ja nigdy nie piłem na smutno, więc mam dobre skojarzenie z alkoholem, poza tym nieskromnie dodam że potrafię wyczarować naprawdę dobre drinki z praktycznie wszystkiego. ;) Czystej bez popitki już praktycznie nie wlewam do gardła, kilka lat temu przerzuciłem się na drinki, wina typu Porto (lub tańszy mołdawski odpowiednik Kagor).
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 kwi 2011, o 06:44

no to ja zdradzę mój tajemny przepis na pyszny owczarkowy drink... :lool:
3 kilo pomarańczy, kilo jabłek, 2 kilo marchewki, 1 cytryna....... i do sokowirówki.... palce lizać :hippie owczarka w tym tyle, że dla owczarka są trocinki które zostają i są polane owym soczkiem :hippie
pamiętam jak przed zawodami rowerowymi na ognisku prawie wszyscy tankowali piwka... na drugi dzień na trasie zawodów spotykam jednego rzeźnika wywalonego na leśnym dukcie, ja przestraszona podjeżdżam i patrzę czy noga cała... a tu się okazuje że kac go męczy i musiał odpocząć :-P
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 8 kwi 2011, o 09:07

Wolf napisał(a):Ja raczej w micniejszych trunkach gustuje . Kiedyś już nawet na allegro w dziale " pamiątki z PRL-u " szukałem sprzętu do destylacji . :mrgreen:
pozdrawiam wszystkich smakoszy ;)

Jeżeli nadal masz te same gusta, to zainwestuj w to. ;-) ;-) Rewelacja. Wychodzi lepsze od absoluta czy finlandii. yes yes yes
http://allegro.pl/kolumna-destylacyjna- ... 37546.html

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 8 kwi 2011, o 13:56

[quote="Aga i N"]no to ja zdradzę mój tajemny przepis na pyszny owczarkowy drink... :lool:
3 kilo pomarańczy, kilo jabłek, 2 kilo marchewki, 1 cytryna....... i do sokowirówki.... palce lizać :hippie

i to są moje klimaty :ok
oczywiście oprócz iście nowatorskich drinków T. ;-)
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez GosiaiMaja » 24 sty 2013, o 00:10

Ja też się trochę bawię w domowe "przetwórstwo" owocowe :)
GosiaiMaja
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje