Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Winorośl i wino

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 31 mar 2011, o 10:33

A ja trochę bawię się w uprawę winorośli i to w celu konsumpcji bezpośredniej i pośredniej (dobre wino to napój bogów ).
Są tu może jacyś koledzy?

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Re: Winorośl i wino

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 31 mar 2011, o 11:14

To w październiku masz mnie Krzysiu w gościach jako kipera :yahoo :-P

a w ogródku to Ania się bawi jak każe mi coś wkopać to każę po 2 -ie kartki robić do danej sadzonki przyczepiać z napisami "GÓRA" i "DÓŁ".
:ireful
pokrzyczy i sama zakopie spox
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 31 mar 2011, o 12:05

:-P :-P :-P No z tymi dwoma kartkami to mnie powaliło :lool: :lool: :lool:
A w początku pażdziernika to raczej winobranie. Jak na Beaujolais Nouveau to trzeci czwartek listopada ;-) . Ale zapraszam.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 31 mar 2011, o 13:40

Krzysiu nie chciałem tak nachalnie pisać. Przyjadę na winobranie i poprzednie lata degustować będę :whistle
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 31 mar 2011, o 15:19

mój wujek zawsze robi "trunki:" ale różne nie tylko z winogron
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade
Owczarek niemiecki: Perła
Imię: Justyna

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 31 mar 2011, o 15:56

Teść robi całkiem niezłe wino. W zeszłym roku obiecałem sobie, że w br. sam zrobię piwo i wino. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 31 mar 2011, o 18:09

Ja kiedys zrobilam slodka wisniowke z jakiegos starego litewskiego przepisu. Nistety wbrew moim przewidywaniom wyszlo jej znacznie mniej niz mialo, w zwiazku z czym nikomu sie nie przyznalam i po cichu wydudlalam sama. Byla to najlepsza nalewka, jaka w zyciu pilam. Niestety przepis mi sie w przeprowadzkach zawieruszyl. Ale w tym roku znowu sprobuje z jakiegos innego przepisu, bo jakaby nalewka nie wyszla to sie nie zmarnuje :mrgreen:
Natomiast chyle czola przed Krzysztofem, robienie wina to zupelnie inna polka. Dla mnie w ogole nie do ogarniecia, ciesze sie, ze sa tacy, co temat ogarniaja, bo wino jest mniam :lool:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 31 mar 2011, o 18:17

Jangcy napisał(a):w ogródku to Ania się bawi jak każe mi coś wkopać to każę po 2 -ie kartki robić do danej sadzonki przyczepiać z napisami "GÓRA" i "DÓŁ".
:ireful
pokrzyczy i sama zakopie spox

monitor opluty :-P :-P

u mnie takie rzeczy się nie przyjmują, bo po pierwsze - zaraz krzyczymy na ojca że wielka butla zagraca mieszkanie, a po drugie - bo... nie ma komu tego pić :-P także ja mam festiwal win w piwnicy i to już dobrze paroletnie. brrrr :pala
woda mineralna i dobra herbatka the best :hippie
a na winogronka to chętnie możemy się zjechać hehehe ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 31 mar 2011, o 18:19

Oj, tak Szanowny Rodziciel w w/w temacie "siedzi" od lat :ok robi całkiem niezłe trunki z własnych upraw, wciąż eksperymentując, ale na szczęście dla nas z całkiem niezłym skutkiem yes
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 31 mar 2011, o 18:30

Na winoroślach się nie znam, zaś wino konsumować lubię....my z trunków nalewki robimy - najbardziej powrzechną cytrynówkę, malinówkę, aroniówkę...wszystkie przetestowane...na degustację jeszcze czekają jeżynówka i orzechówka... :lool:
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje