Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Re: Witam serdecznie

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 26 sie 2013, o 06:59

Jagodo - proponuję zaczynać od PT - to jest i dla każdego psa i dla każdego przewodnika. I obserwować swojego psa i siebie, zobaczyć, jakie pies ma popędy, jak się wam współpracuje. A potem można wybrać bardziej wymagający sport.

Tomku - widziałam i dorosłego faceta ciągnionego przez beagla na flexi, bo beagiel miał swój cel - przywitać się z Fabiolą.
I znam Tanorję, która doskonale sobie radzi ze swoją niemałą Norą.

Ja pierwszego psa miałam w wieku 8 lat. I był to mój pies. Pies o wadze ok. 20 kg. To ja głównie wychodziłam z nią na spacery, ja pielęgnowałam, ja jeździłam razem z Tatą do weterynarza, ja wreszcie nieudolnie ją szkoliłam. Mając 6 lat brałam owczarka niemieckiego moich Dziadków i na łańcuchu (bo był to pies łańcuchowy) prowadziłam go po okolicznych polach. Od zawsze bowiem miałam fioła na punkcie psów - czytałam książki, pytałam, podglądałam szkolenia, zbierałam widokówki z psami, znałam wszystkie rasy.
I wierzę, że można być odpowiedzialnym mając 15 lat, szczególnie, jeśli spełnia się swoje marzenia, a nie zachcianki.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Viva » 26 sie 2013, o 08:18

Marzeno ja rozumiem ,że IPO to wymakający sport ale jednak ON mają do tego popędy ja kocham ON i wiem ,ze lubią różne ćwiczenia obronne ale najpierw zdam PT1 zobaczymy coo z tego wyjdzie
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 26 sie 2013, o 09:07

Aga i N napisał(a):A no właśnie - slomiany zapał. Do slomianego zapału lubią dokładać oliwe do ognia rodzice - niestety - rozleniwiajac swe dzieci nie pilnując i nie wymagając by zakończyły to co zaczęły jeśli chodzi o obowiązki domowe.
Jeśli Jagoda masz takich rodziców co Ci nie odpuszcza chociażby tego że nie chcę Ci się co sobotę odkurzyc dywanu o pasującej Tobie godz. - to dasz radę. Jak robią to za Ciebie - przemysl czy Cię nie zdemotywuja czymś, bo szkolenie psa to systematycznośc i zaangażowanie które oni swoim postępowaniem mogą u Ciebie zniszczyć.

Zdarzają się też tacy, co mówią: "nie pójdziesz dziś na szkolenie z psem, bo masz odkurzyć dom" :-P
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Viva » 26 sie 2013, o 09:21

Moi rodzice nie odpuszczają ale ja mówią ,że w sobotę mam np posprzątać pokój to obojętnie o której gozinie mogę np. o 13iść na szkolenie a wrócę o 15 i wtedy popsrzątam
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 26 sie 2013, o 15:32

Tomek napisał(a):Marzena, myślę że jest spora szansa na to, że filigranowa dojrzała kobieta świadoma swoich fizycznych ograniczeń kupi sobie mniejszego psa. Przynajmniej w idealnym świecie tak by się stało.

Oj Tomek... Ja mam 152cm i ważę niecałe 50kg a jakoś daję rade z Xandośkiem, więc waga czy wzrost to nie wyznacznik ;)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 26 sie 2013, o 22:28

MarzenaG napisał(a):Jagodo - proponuję zaczynać od PT - to jest i dla każdego psa i dla każdego przewodnika. I obserwować swojego psa i siebie, zobaczyć, jakie pies ma popędy, jak się wam współpracuje. A potem można wybrać bardziej wymagający sport.

Tomku - widziałam i dorosłego faceta ciągnionego przez beagla na flexi, bo beagiel miał swój cel - przywitać się z Fabiolą.
I znam Tanorję, która doskonale sobie radzi ze swoją niemałą Norą.

Ja pierwszego psa miałam w wieku 8 lat. I był to mój pies. Pies o wadze ok. 20 kg. To ja głównie wychodziłam z nią na spacery, ja pielęgnowałam, ja jeździłam razem z Tatą do weterynarza, ja wreszcie nieudolnie ją szkoliłam. Mając 6 lat brałam owczarka niemieckiego moich Dziadków i na łańcuchu (bo był to pies łańcuchowy) prowadziłam go po okolicznych polach. Od zawsze bowiem miałam fioła na punkcie psów - czytałam książki, pytałam, podglądałam szkolenia, zbierałam widokówki z psami, znałam wszystkie rasy.
I wierzę, że można być odpowiedzialnym mając 15 lat, szczególnie, jeśli spełnia się swoje marzenia, a nie zachcianki.

Czy doskonale- nie wiem :-P Ale wiem, że mimo dużych gabarytów Nory i mojego niewielkiego wstrostu nie mam problemów z zapanowaniem nad nią. Teraz już nie mam potrzeby używania siły, ale chociażby na szarpaniu rękawa jakoś ją utrzymałam :roftl: Myślę, że jak się jako tako rozumie ze swoim psem, to waga , czy wzrost nie ma znaczenia. Dodam ,że Nora jest ode mnie lżejsza zaledwie 13 kg, a napęd ma na 4 łapy :lool:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Viva » 12 sty 2014, o 12:39

Przepraszam was wszystkich... okłamywałam was nie mam 13 lat ... mam 11 :-/ bardzo was przepraszam obawiałam się że nikt mnie na forum nie będzie chciał ze mną rozmawiać bardzo przepraszam. Więc tylko napiszę że psa kupię za pewnie dwa lata czyli będę miała 13 lat jeszcze raz przepraszam mam nadzieję że mi wybaczycie. :-/
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 12 sty 2014, o 12:53

Oj,Jagódko,Jagódko! niepotrzebnie kłamałaś,ale liczy się dobre intencje,i to że kochasz psy.Jezeli chodzi o mnie to ja Tobie wybaczam...ale nie kłam wiecej.Pozdrawiam Ciebie z moja Kora.
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta

Nieprzeczytany postprzez Viva » 12 sty 2014, o 12:56

Jest mi strasznie głupio.... obiecuję że już nigdy nie skłamię...
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 12 sty 2014, o 13:14

Trzymam za słowo Jagódko-pozdrowionka
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje