Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Witam serdecznie

Nieprzeczytany postprzez Viva » 24 sie 2013, o 20:39

Witam! :hi:
Jak widać mam 13lat czyli jestem młodsza niż wy tutaj planuję zakup ON użytkowego albo wystawowego za 2lata w ten czas chcę dowiedzieć się jak najwięcej o tych psach.
Nie jestem napalonym dzieckiem na ON bo jak widać psa kupuję za 2lata a tak jak by mi się za przeproszeniem w dupie zapaliło na ON to bym teraz błagała rodziców by teraz kupili mi ON.
Rozumiem to ,ze jestem jeszcze za młoda by mieć ON poza tym jak już ON to wraz z nim IPO a ja jeszcze nie jestem w stanie zapanować nad psem kiedy jest "szczuty".
Mam nadzieję ,że zaakceptujecie to ,że jestem młodsza i szybko się poznamy :lool:
Aktualnie jestem przewodnikiem jednego psa w typie Yorkshire Teriera.
Bardzo interesują mnie psy z niemieckiej lini pracującej -DDR.
Interesuję się także sportami kynologicznymi i jakie rasy mają predyspozycję do jakich sportów.
Pomimo mojego młodego wieku mam pojęcie o ON'kach i staram się zdobywać cenną wiedzę by mieć jeszcze większe pojęcie.
W skrócie na temat mnie.
:ok:
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Re: Witam serdecznie

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 24 sie 2013, o 20:58

WitamJagoda,na pewno na tym forum dowiesz się dużo o ON-kach ich pielęgnacji,żywieniu itp.zagadnieniach.Witamy jeszcze raz Ja i prawie 10m-cy Kora.
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Viva » 24 sie 2013, o 21:10

Jeżeli mogę wiedziec to z jakiej hodowli jest Kora?
Wie pani chcę zobaczyć każdą hodowlę chociaż na stronie www
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 25 sie 2013, o 15:31

Użytek, zresztą w ogóle żaden średniej wielkości pies to nie jest zwierzak dla piętnastolatki. Najlepszy moment na kupno psa "dla siebie" jest po zakończeniu edukacji i usamodzielnieniu się.

Aha, witaj na forum. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 25 sie 2013, o 16:14

Hej :)
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 25 sie 2013, o 17:21

Witaj :welcome:

Tomek napisał(a):Użytek, zresztą w ogóle żaden średniej wielkości pies to nie jest zwierzak dla piętnastolatki. Najlepszy moment na kupno psa "dla siebie" jest po zakończeniu edukacji i usamodzielnieniu się.

Znalazłoby się tu parę osób, które by się z tą tezą nie zgodziły, a wręcz - stanowiłyby jej zaprzeczenie. Wystarczy popatrzeć np. na zdjęcia Maansy i Santy. I tak z ciekawości, co ta "średnia wielkość" ma do rzeczy?
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Viva » 25 sie 2013, o 17:36

No wiesz w wieku 15lat niektórzy ludzie mają ON
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 25 sie 2013, o 17:56

Nyks napisał(a):Witaj :welcome:

Tomek napisał(a):Użytek, zresztą w ogóle żaden średniej wielkości pies to nie jest zwierzak dla piętnastolatki. Najlepszy moment na kupno psa "dla siebie" jest po zakończeniu edukacji i usamodzielnieniu się.

Znalazłoby się tu parę osób, które by się z tą tezą nie zgodziły, a wręcz - stanowiłyby jej zaprzeczenie. Wystarczy popatrzeć np. na zdjęcia Maansy i Santy. I tak z ciekawości, co ta "średnia wielkość" ma do rzeczy?

Na zdjęciach to nawet hieny wychodzą na słodkie stworzenia. ;) Sporo osób ma problemy ze swoimi psami ale zachowują to dla siebie, więc internet nie jest najlepszą skarbnicą wiedzy i wykładnią tego kto jakiego psa powinien lub nie powinien posiadać.

Właściciel musi być zawsze w stanie zapanować fizycznie nad swoim psem, a średniej wielkości czworonogi potrafią być silnymi bydlętami. W przeciwieństwie do przeciętnej nastolatki.

Schroniska są pełne owoców nieprzemyślanych zakupów. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 25 sie 2013, o 18:00

Mam 17 lat i już drugiego ONka. Poprzedniego dostałam na 7 urodziny, więc nietrudno zgadnąć, jak się to skończyło - rodzice się psem zajmowali, o żadnym szkoleniu nie było mowy (oni nie mieli czasu, ja byłam za mała). Ale na spacerach dzielnie "mojego własnego" zwierza prowadziłam - tylko kilka razy wylądowałam na latarni czy na drzewie :D Żeby nie było - ja wcale nie twierdzę, że ON jest psem dla każdego, bez względu na wiek, ale uważam, że przy sporej dozie cierpliwości (której, myślę, nastolatkom, w tym i mi - przyznaję bez bicia, często brakuje), samozaparcia i konsekwencji osoba piętnastoletnia mogłaby podołać trudom opieki nad owczarkiem i zapanować nad nim fizycznie.
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 25 sie 2013, o 18:06

Powiem Ci Tomku że niektórzy, osoby powyżej 20,30 roku życia są czasem mniej odpowiedzialni niż takie nastolatki :) mam przykład w rodzinie :) Ja miałam ukończone 15 lat jak przyniosłam K (no ale akurat ona z tych "mniejszych" ONów :D) :) wszystko zależy od samej osoby :) są osoby którym bym nawet chomika nie powierzyła a co tu mówić o psie :) mój brat ma np. 16 lat jemu nawet Kaukaza bym powierzyła, nie miałabym zadnych oporów :)
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje