Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Re: Witam

Nieprzeczytany postprzez Marcin » 6 lis 2011, o 19:41

Długo się nad tym zastanawiałem. Ja nie wyznaję takiej zasady. Każdy pies może być chory nawet i ten z rodowodem. A poza tym to rozmawiałem z właścicielką miotu i powiedziała, że pieski są zdrowe. Nawet jeśli by zachorował dalibyśmy radę. Mam wsparcie.
Marcin
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Leo » 7 lis 2011, o 08:55

Witam serdecznie, obawiam się, że nie jesteś w stanie ocenić charakteru oraz psychiki psa(psów) po jednorazowej wizycie. Warto jednak kupować psa z rodowodem, po przeglądzie miotu, i ocenie przez lekarza czy nie mają wad wrodzonych. Masz również pewność, że w genach nie ma innej rasy czy kundla, możesz z góry przewidziec co z małego szczeniaka wyrośnie. Pamiętaj psy, które mają uprawnienia hodowlane to nie tylko eksterier. Są sprawdzane na przeglądach hodowlach pod względem agresji i lekliwości. Mają stabilną i zrównoważoną psychikę. Przemyśl to, koledzy dobrze radzą. Czasami warto poczekać....
Leo
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 7 lis 2011, o 09:01

Marcin napisał(a):Ale jak będę widział rodziców szczeniąt to można wywnioskować jak się zachowują. Poza tym nie stać mnie tak naprawdę na zakup rodowodowego psa. Może jak już będę zarabiać na własną kieszeń to tak.

hej, Tomek dobrze mówi...
a prawda jest taka, że to wcale nie koniecznie prawda, że psy, które zostaną zaprezentowane jako rodzice tak na prawdę nimi są...
to jedna kwestia inna to taka, że nie ma obowiązku wystawiana papierowego psiaka, ba mało tego, odpowiedzialni hodowca wie dobrze, które psiaki nadają się na ring i czasem niektóre są sprzedawane jako "niehodowlane"- żebym była dobrze zrozumiana, owszem ma maja rodowód (metrykę) ale w umowie zapis, ze taki pies nie ma prawa być wystawiany ani tym bardziej rozmnażany, czasem dochodzi klauzula o konieczności kastrowania takiego psa.ale na przykład wtedy cena jest wiele niższa.
(osobiście znam takie przykłady)

a ponadto a właściwie po PRIMO...
kupują psa od pseudoli, tak na prawdę przyczyniasz się do nakręcenia tego strasznego biznesu... jest popyt, jest podaż

a żeby nie być gołosłowną... ja sama padłam ofiarą pseudoli...mam malamuta z pseudohodowli (u mnie to dłuższa historia...)
co z tego, że widziałam rodziców, skoro mój pies:
-w wieku 9 tygodni był tak zarobaczony, że zwymiotował robaki
-ma wadę zgryzu
-ma za krótki ogon
- w ogóle eksterierowo odstaje od normy
ale najważniejsze...ma "skrzywioną psychikę"-tzn nie ma niektórych, malamucich cech a ma inne

to nie atak na Ciebie...ale przemyśl to proszę...

-- 7 lis 2011, o 09:07 --

ps: polecam adopcje...
ja mam najlepszego owczara pod słońcem właśnie ze schroniska
i to nie prawda, że starszy pies jest trudniejszy w wychowaniu, że jak ma sie psa od szczeniaka to sie go lepiej wychowa, ba, jestem w stanie pokusic się o słowa, że jeśli się nie wie jak z psem pracować to można mu zrobić więcej krzywdy...
a ponaddto starszy owczarek pozbawia Cie wizji remontu mieszkania, na który musisz byc przygotowany biorąc szczylka... ekonomicznie (i nie tylko) same plusy
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Marcin » 7 lis 2011, o 17:52

Witam. Myślałem nad tym. Dzisiaj byłem zobaczyć szczeniaki, są naprawdę śliczne mają 4 tygodnie. Matka bardzo ładny owczarek, spokojna, 0 agresji przy szczeniętach jednak ojciec okazał się takim nie do końca owczarkiem. Był bardzo chudy ponadto był bardzo przestraszony (ogon podkulony, warczenie na mnie). Mówili, że tylko przy mnie się tak zachowuje a na innych szczeka. Macie rację, raczej powstrzymam się od kupna szczeniaka i prawdopodobnie w przyszłości będzie to adopcja lub piesek z rodowodem. Dzięki za powitanie i zainteresowanie się tematem. Myślę, że będziemy miło tutaj na forum spędzać czas. Pozdrawiam, Marcin.

Autor postu otrzymał pochwałę
Marcin
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 7 lis 2011, o 18:09

Bardzo dojrzała decyzja. Gratuluję, nie każdego na nią stać, szczególnie gdy zobaczy słodkie maleństwa.

Pseudo-hodowcy powiedzą Ci to co chciałbyś usłyszeć. Nie ma nic gorszego od lękliwego ONa. Związana ze strachem agresja lękowa mocno utrudnia życie właścicielowi, taki pies to tykająca bomba.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Marcin » 7 lis 2011, o 18:16

Dziękuję. Tak, gdy zobaczyłem pierwszy raz tego psa od razu w myślach powiedziałem sobie: agresja lękowa.

Mam pytanie do Was. Czy psa ze schroniska można jeszcze wyszkolić na dobrego psa towarzyszącego? Chodzi mi o takie coś jak np. filmiki użytkownika eagle ze swoim owczarkiem, czy można takie coś zrobić z schroniskowym psem czy tylko od szczeniaka można go takiego czegoś nauczyć?

PS: Dziękuję za pochwałę : )
Marcin
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 7 lis 2011, o 18:29

Oczywiście że można. Miej tylko na uwadze, że na taki poziom jaki prezentuje Marcin z Borysem trzeba zazwyczaj* bardzo ciężko zapracować.
Ja ze schroniska brałbym 6-12 miesięcznego psa, bo po takim już widać co z niego wyrośnie a wciąż nie jest za późno na ułożenie "pod siebie".

*Z ONami jest tak jak z ludźmi jedne są zdolniejsze od innych.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Marcin » 7 lis 2011, o 18:31

Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Marcin
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 7 lis 2011, o 18:40

ja tez Ci potwierdzę, myślę, że każdego psa można wychować, a efekt w dużej mierze jest zależny od ilości naszej pracy włożonej w naukę. Ale warto w takiego psa inwestować :)
Cieszę się bardzo, że spojrzałeś inaczej na temat i podjąłeś dojrzałą decyzję,
życzę znalezienia wymarzonego dla siebie ONka
i pamiętaj, zawsze, dużo i dociekliwie pytaj, czy to hodowce, czy wolontariusza w schronisku ;)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Marcin » 7 lis 2011, o 18:42

Ok, dziękuję i zastosuję się do Twoich rad. Pozdrawiam!
Marcin
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje