Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Witam :)

Nieprzeczytany postprzez Hisana » 4 maja 2013, o 13:42

Witam. Mam na imię Sylwia i w zasadzie odkąd pamiętam w moim domu było pełno zwierzaków. Oczywiście zaczynałam od rybek oraz znoszenia do domu rannych gołębi :roftl: Potem pojawiły się chomiki, papużki, szczury (mnóstwo - na przestrzeni lat było ich ponad 40) oraz koty. Przez 16 lat całej tej menażerii przyglądał się z cierpliwością sięgający kolan kundelek - Ringo. Niestety Ringo odszedł pół roku temu w bardzo sędziwym wieku 18 lat (przygarnięty został jako 2 lub 3 latek - dokładny wiek pewnie znał tylko on sam). W domu zostały 4 koty i szczur, więc nadal całkiem pokaźne towarzystwo. Po tygodniach wylanych łez obiecałam sobie, że już żadnego psa w domu nie będzie i kropka! Ale jak to zwykle z tego typu obietnicami bywa... od dwóch dni jestem właścicielką 2-miesięcznej "owczarki" :roftl: W opiece nad kociętami mogę nazwać się niemalże ekspertem, jednak "w obsłudze" szczeniaka jestem całkowicie zielona.
Przepraszam za długiego posta, dziękuję cierpliwym, którym chciało się go czytać i mam nadzieje, że Wasze forum pomoże mi w wychowaniu mojej Karmy :-)
Hisana
Losowy avatar

Re: Witam :)

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 4 maja 2013, o 13:46

Witamy serdecznie :welcome:
Nyks
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 4 maja 2013, o 13:50

Witam cieplutko mam na imie Danuta mieszkam w Rudzie Slaskiej koło Katowic mam 6 miesieczna ON-ke Kore tez miałam sunie ON-ka odeszła tego roku w lutym miała 16 lat pokonał ja paraliz tylnych łap. Tylko 1 tydzien wytrzymałam bez psa i pojechałam do Zawiercia do hodowli i kupiłam wtenczas 3 i poł miesieczna. Wiesz poczatki sa trudne chociaz nawet 1 nocy nie bardzo płakała ale strasznie gryzła zaliczyła papcie no ale na szczescie mebli nie ruszyła. Kupiłam taki specjalny aerozol do psow na gryzienie mebli kabli itp.Napisz jak bedziesz miała jakies watpliwosci co do pieska. Acha a jak sie nazywa.Pozdrawiam pa pa
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Hisana » 4 maja 2013, o 14:43

Nazywa się Karma :) Cały pierwszy dzień przepłakała. Nadal popłakuje, ale już coraz mniej (piszczy na spacerach, chce żeby ją wziąć na ręce, a pierwsze próby chodzenia na smyczy skończyły się płaczem na całe osiedle). W nocy o dziwo śpi kamiennym snem. Wczoraj trochę wymiotowała, ale dziś byłyśmy na "przeglądzie" u weterynarza i mała jest okazem zdrowia. Wcześniej nie miała kontaktu ze smyczą i obrożą. Czy powinnam już teraz na każdym spacerze trzymać ją na smyczy czy może dać jej kilka dni "luzu"?
Hisana
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 4 maja 2013, o 17:05

Ekspertem nie jestem, ale piszesz, że jest u Ciebie od dwóch dni - ja na Twoim miejscu poczekałabym trochę ze spacerami. Niech się przyzwyczai do nowego miejsca, nowej pani. Nigdy nie miała kontaktu z obrożą? Daj jej czas na oswojenie się z tą dziwną, nową rzeczą na szyi, na razie w domu.
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 5 maja 2013, o 06:59

Witamy i my :)
Ja Grafiemu obróżkę zakładałam od razu na wyjścia. Smycz troszkę później. No i najpierw była luźna,bez ciągnięcia i zniechęcenia.
Życzymy powodzenia
basia79
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 5 maja 2013, o 12:43

Witamy serdecznie:)

Możesz już przyzwyczajać małą do obróżki i smyczy - ale bez ciągania. Mała będzie się pewnie buntować i drapać ;) Nie przejmuj się, to minie.

"Zagaduj" ją w tym czasie, baw się z nią, dawaj smakołyki, tak by Karma przyzwyczaiła się do obroży i smyczy, by kojarzyła sobie je z czymś miłym :)

Pamiętaj, by nie napinać smyczy i nie ciągać psiaka. Smycz trzymaj luźno i np. smakołykiem lub zabawką zachęć, by maluszek za Tobą podążał. Za każde takie podejście - pochwała i nagroda :) Możesz też puścić smycz zupełnie, by ciągnęła się luźno i tak wołać małą, nagradzać smakołykami, bawić się itp. Skup ją na sobie, to szybko zapomni, że coś jej "dynda" ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 5 maja 2013, o 13:25

:welcome: Witamy serdecznie!My obecnie jesteśmy z Dasko na etapie gryzienia. I nie martwią mnie wcale meble ani kapcie. Można zawsze kupić nowe :-) Martwię się o siebie, bo upodobał sobie gryzienie pańci... Ale mam nadzieję, że uda nam się poskromić wampira nim podrośnie :-)

Dasko dostał obrożę w 9 tygodniu i smakola w nagrodę przy jej zakładaniu za to, że był taki dzielny :-) Wcześniej chodził bez :-P
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Hisana » 7 maja 2013, o 15:30

Dziękuję za podpowiedzi :)
Smyczkę na razie sobie darowałyśmy, natomiast na obrożę Karma już w ogóle nie zwraca uwagi. Siusiu w domu zdarza się bardzo rzadko, z czego jestem niesamowicie dumna :brawo: . Natomiast muszę poukrywać gdzieś moja kolekcję książek, gdyż mała od wczoraj stała się koneserką literatury. Najbardziej smakuje jej twórczość Kinga :roftl:
Hisana
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mrowka__1989 » 7 maja 2013, o 17:19

Witam. oto pragnę wam zaprezentować Naszego nowego członka rodziny oto Exon http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
mrowka__1989
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje