Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Wracamy do psa wzorcowego?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 30 lip 2015, 07:26

Zofia napisał(a):"Rozpocząłem treningi, pies był coraz lepszy zdecydowałem więc, że wystartujemy w zawodach, ale w ich trakcie odezwał się kręgosłup. Koniec końcu, wszystkie konkurencje ukończył, ale całe zawody przepłakał. Zaraz po zawodach go uśpiłem".

Kim, jesli nie sadystycznym bandziorem, jest ktoś, kto ciężko chore, obolałe zwierze zmusza do startu w zawodach! To ma byc wzór szkoleniowca? Kynologa? Sportowca?

Ten pan już nie istnieje dla mnie, cokolwiek robiłby w kynologii.

Zofia



Ja przepraszam , że tak, ale już jakis czas temu pisałam i do Admina i do Brawurki, że nie mam uprawnień, żeby przyznać Pani podziękowanie za posta.
To, co Pani napisała jest niezwykle ważne.

Edit:
To nie kwestia Twoich uprawnień. Pani Zofii nikt już nie może przyznać pochwały. Że tak powiem "system nie przepuszcza" i nie mam na to wpływu.
Brawurka


Szkoda, ze nie dostałam tej odpowiedzi na pw.

-- 30 lip 2015, o 09:10 --

Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że "psie" sporty to wykorzystywanie psa wyłącznie do swoich, wydumanych celów. Nie należy tego rozumieć, że uważam szkolenie za zbędne. Psie sporty są jednak wynaturzeniem i z pewnością nie zapewniają psu szczęśliwego życia.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 49
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Wracamy do psa wzorcowego?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 30 lip 2015, 08:16

Raiser ma racje, pisząc, że wielkie organizacje kynologiczne przekształciły się w mafię. Zapomniał tylko dodać, że również sport na najwyższym poziomie jest na najlepszej drodze do tego samego - jeśli już nie osiągnął mafijnych struktur. Dobrostan psychiczny i fizyczny psa przestał się liczyć - liczy się odnoszenie sukcesu przez wlaściciela, wszystko jedno, czy chodzi o pieniądze za krycie po wygrywaniu wystaw czy o rekordy sportowe, też przecież skojarzone z nielichymi pieniążkami.
Hodowla na wymyśloną przez ludzi "urodę" doprowadziła do kalectwa fizycznego. Hodowla na najwyższe wyniki w sporcie - nieuchronnie doprowadzi do kalectwa psychicznego. Ustawiczny stres, jakiemu poddawane są mistrzowskie psy sportowe, w imię realizacji już nie modnego wyglądu, ale modnego zachowania, nie jest obojętny dla ich potomstwa także.

BTW, wracając do psa, ktory "przepłakał zawody", mozna by się zastanawiać, dlaczego sędzia nie zdyskwalifikowal zawodnika. Nie nakazał natychmiastowego zejścia z psem z boiska? Nie widział tego? czy też bał się narazić wybitnemu szkoleniowcowi? Bo nie dostałby następnym razem zaproszenia do sędziowania?

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Wracamy do psa wzorcowego?

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 08 sie 2015, 11:04

owczarkarze chca powrotu do wzorca, a popatrzecie co robia "hodowcy" ACD:


jakis koszmar, a obawima się , że to dopiero poczatek "poprawy" Cattle dogów
BGrel
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Imię: Barbara
Wiek: 36
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 14
Dołączył(a): 02 sty 2015, 18:33

Re: Wracamy do psa wzorcowego?

Nieprzeczytany postprzez norineko » 08 sie 2015, 13:27

Dlatego generalnie (choć nie znosze tego słowa, ale go z premedytacją użyję) nie znoszę hodowli.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 36
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 53
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje