Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Wrócimy do kundelków i niemodnych ras?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 4 sie 2013, o 18:48

Fantastyczne to "oblicze Światowida". :roftl: Prawdziwe.
Ja mam ich piątkę. Każdy ma swoje zalety, ale nie może być każdy ideałem - pewnie to mnie ratuje. :lool: Z nich wszystkich jest tylko jeden, który mnie jeszcze nigdy nie wkurzył.
A świadectwo ze stempelkiem to baaardzo kusząca sprawa. Ciekawe, kto z moich by takie dostał... No i może hurtem to byłoby taniej. ;-)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 4 sie 2013, o 19:53

Pani Zofio, na stronie projektu jest formularz kontaktowy/zgłoszeniowy dla chcących współpracować. Wystarczy kliknąć ;-) .
Ja się pierwsza po taki certyfikat do Pani zgłoszę. Wystawałabym co rano pod Pani blokiem gdyby nie ten ocean.
Rozumiem Pani komentarz doskonale, jednak zgodzi się chyba Pani, że ciągle wiele osób powtarza: "ale ten mój pies głupi, nic nie rozumie".
WYDAJE mi się, że celem tego projektu jest właśnie uświadamianie ludzisk, że pies jest mądry i kumaty tylko trzeba się wziąć do roboty i znaleźć sposób.
Dla nas, forumowiczów owczarkowiczów to jest jasne, między innymi dzięki Pani wspaniałym książkom i codziennym wpisom oraz poradom.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 4 sie 2013, o 20:00

Jeśli właściciel zaakceptuje fakt, że pies nie rozumie słow jak człowiek i że w świecie ludzi zdrowe psychicznie i fizycznie zwierzę swoim zachowaniem odpowiada tylko na sytuacje stwarzane przez człowieka, to już będzie z górki. Oby tylko uczestnicy programu nie uznali, że skoro pies jest genialny, to powinien rozumieć wszystko co się do niego mówi.

Zofia Mrzewńska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 4 sie 2013, o 22:39

Racja.
Z tego, co zrozumiałam, autorom programu chodzi o uświadomienie ludziom, że inteligencja i geniusz objawiają się na przeróżne sposoby, i że ta potoczna ludzka miara inteligencji nie nadaje się do stosowania u zwierząt. To, że pies nie rozumie ludzkiej mowy, nie znaczy od razu, że jest głupi.
Co muszą myśleć o nas psy, skoro często nie rozumiemy ich mowy ciała, nie mamy nosa ani merdającego ogona i jacyś tacy niekonsekwentni jesteśmy :lool: ...
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje