Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wspominamy zwierzaki które odeszły.

Wspomnienie Cezara II-go

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 28 sty 2012, o 21:22

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak wspominki to wspominki CEZAR II-gi
Pies za schronu po Cezarze miało nie być już psa w domu...
trzy miesiące bez psa... przyszli złodzieje opędzlowali co było w ogrodzie...
i na drugi dzień był już pies...
Drugi raz w życiu byłem w schronie i mam nadzieję że ostatni...
Gdy go wybrałem pani powiedziała: Jest pan jego ostatnia deską ratunku - pies gryzie wszystko i wszystkich i zabija wszystko co żywe; będzie pan czwartym właścicielem. DA PAN RADĘ???
A ja przystawiłem nos do psiego nosa i mówię damy radę? spojrzał tylko bez reakcji.
odpowiedziałem za niego: Jasne że damy radę.
Babka mnie opieprzyła że tak blisko pysk daję do psiego pyska... tratatata...
....
po 7-miu dniach ugryzł mnie tak że myślałem że się zes... :-x ale nie dałem po sobie poznać, nic, bez jakiejkolwiek reakcji... pies wlazł w krzaki agrestu i tam siedział przez trzy dni wychodząc tylko w nocy napić się wody i podjeść trochę karmy którą sypałem do miski nie wołając go. Dałem mu spokój.
Dzięki niemu wiem co robi bramkarz w bramce :lool:
bo od tego momentu nikt nie mógł podnieść ręki w geście powitania; nawet przejeżdżając na rowerze. Następował ATAK.
Jeśli z kimś rozmawiałem a pies był za moimi plecami a usłyszałem warknięcie to jedynym ratunkiem było odwrócić się i złapać go w locie niczym bramkarz piłkę zmierzającą do bramki wykonując iście bramkarską robinsonadę trzeba było przydusić go do ziemi i przytrzymać aż ochłonie...
Nie lubił osób starszych, nie lubił ludzi o kuli - kulą był tłuczony !! bał się strzałów, burzy, trzaskania pięścią w stół, podniesionych głosów...
Lubił gonić, dogonić i zabić wszystko co się rusza i przed nim ucieka. Woda , woda to był jego drugi żywioł.
Zginął robiąc to co lubiał najbardziej - gonił by zabić KOTA.
Nie przyłożyłem się :pala :pala do tego by to przynajmniej trochę opanować i poskromić jego rozbudzony instynkt łowiecki...
Moja wina! że za późno zauważyłem że tropi... zawołałem go w momencie w którym kot WYSTARTOWAŁ. !! !! !! [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
.......
bez niego, też wiedziałbym dużo mniej 8--)
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Re: Wspomnienie Cezara II-go

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 28 sty 2012, o 22:32

Z pewnością i dzięki niemu nauczyłeś się dużo o psiej psychice, dlatego Parys jest tak wspaniałym psem, to dzięki Cezarowi I i Cezarowi II... należy im się obojgu ogromny szacunek. Bo to nie wina Cezara II że tak reagował, to człowiek nauczył go tak się zachowywać... szkoda że natrafił najpierw na takiego drania zanim trafił do Ciebie...
na pewno było mu u Ciebie jak w raju, którego nigdy wcześniej nie zaznał... tylko nie potrafił się szybko w tej sytuacji odnaleźć...
ja pamiętam jeszcze jak pokazywałeś zdjęcia Parysa na legowisku Cezara II :-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 28 sty 2012, o 23:17

Zanim przeczytalam, to obejrzalam zdjecia i pomyslalam sobie, ze fajny psiak, dobrze mu z pyska patrzy. No prosze, jaka zmylka ;)
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez lexusowczarek » 7 lut 2013, o 19:40

Przy takim psie idzie się dużo nauczyć.Przykro mi , że odszedł
lexusowczarek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 19 kwi 2013, o 14:37

Wspołczuje fajny psiak
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje