Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 26 gru 2013, o 12:54

Materiałowy kaganiec nadaje się wyłącznie jako zabezpieczenie u weterynarza.
Jest nieodpowiedni, obejmuje psu mordkę, nie dając możliwości ziajania,czy picia.
Z dwojga złego lepiej kupić na początek skórzany lub plastikowy,ale na tyle duży,żeby psiak mógł otwierać pyszczek.
Potem warto zainwestować w kaganiec fizjologiczny.
Odnośnie tego ostatniego wszystko chyba zostało powiedziane wyżej.
Moja owczarra kaganiec nosi od 4 miesiąca życia i nie narzeka,a mamy fizjologa właśnie.
Nie za karę, nie z musu,a w nagrodę :)
Tak mu się właśnie kojarzy kaganiec- z przygodą, z jazdą pociągiem, z wszystkim, co lubi :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 6 mar 2014, o 21:25

Pomocy!!!
Chcemy kupić pierwszy kaganiec jesteśmy zdecydowani na fizjologiczny tylko nie wiem jaki rozmiar.
Sprawa wygląda tak....Misha ma 9 miesięcy i z tego co udało mi się ją wymierzyć:
długość 11
szerokość 10
wysokość 9
Modele dla suk wydają mi się za małe bo na długość są do 11 cm
to wszystko to tak trochę przybliżone bo się kręci niezmiernie :-P
Myślałam więc o tych
http://www.ipo-sklep.pl/p1255,kaganiec- ... h-521.html
http://www.ipo-sklep.pl/p1245,kaganiec- ... h-562.html
Czekam na podpowiedzi :)
margo870
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mishka
Imię: Gosia

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 6 mar 2014, o 23:03

margo870 napisał(a):Pomocy!!!
Chcemy kupić pierwszy kaganiec jesteśmy zdecydowani na fizjologiczny tylko nie wiem jaki rozmiar.
Sprawa wygląda tak....Misha ma 9 miesięcy i z tego co udało mi się ją wymierzyć:
długość 11
szerokość 10
wysokość 9
Modele dla suk wydają mi się za małe bo na długość są do 11 cm
to wszystko to tak trochę przybliżone bo się kręci niezmiernie :-P
Myślałam więc o tych
http://www.ipo-sklep.pl/p1255,kaganiec- ... h-521.html
http://www.ipo-sklep.pl/p1245,kaganiec- ... h-562.html
Czekam na podpowiedzi :)

spójrz na poprzednią stronę ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez sindi » 7 mar 2014, o 08:04

ludzi się należy bać,nie psów ja nie wyobrażam sobie swojej Sindi w kagańcu! jest , niesłychanie sympatyczna, pogodna i przyjacielska nigdy w życiu do nikogo nie wystartowałal ! co do zakładania kaganców ludziom zgadzam się w całej rozciągłości :))
sindi
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: sindi
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 mar 2014, o 11:51

sindi napisał(a):ludzi się należy bać,nie psów ja nie wyobrażam sobie swojej Sindi w kagańcu! jest , niesłychanie sympatyczna, pogodna i przyjacielska nigdy w życiu do nikogo nie wystartowałal ! co do zakładania kaganców ludziom zgadzam się w całej rozciągłości :))

No to jesteś szczęściarą...albo lubisz ryzykować ;)

W Tychach jest bezwzględny nakaz prowadzania psów na smyczy, a gdy są z niej zwolnione, obowiązkowo muszą mieć kaganiec (mandat) - więc choćby dlatego kaganiec powinien być na mordce.

A po drugie...zawsze może być ten pierwszy raz... ( nigdy nie wiesz, co/ kto nagle ją zdenerwuje), a On jest psem dużym i może zrobić krzywdę...- choć oczywiście nie musi. Ja (mimo, iż moja suka jest pod stała kontrolą i nie jest agresywna ) nigdy nie zaufam jej w 100%. Aria to silny i pewny siebie pies.
Wolę dmuchać na zimne. Biega bez kagańca, tylko gdy aportuje piłeczkę, jest szkolona lub bawi sie z psami na odludziu - ale nawet wtedy mam oczy dookoła głowy.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 7 mar 2014, o 12:14

U nas kaganiec jest musowy! Choć mieszkam na wiosce, nie wyobrażam sobie wyjścia z psem na spacer bez kagańca, czy to w mojej ręce czy na pysku psa.
Hasz jest tak "narwanym" psem, że nigdy nie wiadomo co mu palnie do tego łba. Do ludzi się nie rzuca, na inne psy reaguje. A jak zobaczy swojego ulubieńca, małego kundelka który odważny jest jak znajduje się za płotem, to dostaje białej gorączki. A to wszystko przez to iż ten mały piesek kiedyś złapał mnie za nogę jak szlam z Haszem na spacer. Od tamtej pory kundelek to wróg numer 1.
Obrazek
haszysz
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez sindi » 7 mar 2014, o 14:57

Dagi napisał(a):
sindi napisał(a):ludzi się należy bać,nie psów ja nie wyobrażam sobie swojej Sindi w kagańcu! jest , niesłychanie sympatyczna, pogodna i przyjacielska nigdy w życiu do nikogo nie wystartowałal ! co do zakładania kaganców ludziom zgadzam się w całej rozciągłości :))

W Tychach jest bezwzględny nakaz prowadzania psów na smyczy, a gdy są z niej zwolnione, obowiązkowo muszą mieć kaganiec (mandat) - więc choćby dlatego kaganiec powinien być na mordce.

A po drugie...zawsze może być ten pierwszy raz... ( nigdy nie wiesz, co/ kto nagle ją zdenerwuje), a On jest psem dużym i może zrobić krzywdę...- choć oczywiście nie musi. Ja (mimo, iż moja suka jest pod stała kontrolą i nie jest agresywna ) nigdy nie zaufam jej w 100%. Aria to silny i pewny siebie pies.
Wolę dmuchać na zimne. Biega bez kagańca, tylko gdy aportuje piłeczkę, jest szkolona lub bawi sie z psami na odludziu - ale nawet wtedy mam oczy dookoła głowy.
Moja sindi ma 18 miesiecy nie wie co to kaganiec chodzi dziennie na spacerki puszczana jest luzem wiem ze straż miejska t ylko na to czeka i nie wazne czy ma kaganiec czy nie ma byc piesek na smyczy dwa razy mnie zlapali raz jak piesek wskoczyl do wody raz jak biegal wiec ich pytam gdzie ten pies ma sie wybiegac jak narazie mi sie udaje oby tak bylo dalej

-- 7 mar 2014, o 15:02 --

Dagi napisał(a):

zgadzam sie z tym ze nigdy nie wiemy co pieskowi chodzi po glowie ,,,wiesz jesli widze ze ktos idzie to ja wolam i zapinam na smycz
sindi
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 7 mar 2014, o 15:16

sindi, pies powinien być przyzwyczajony, że kaganiec czasem się zakłada. nigdy nie wiesz, czy np. pewnego dnia za 5 lat nie będziesz zmuszona pojechać gdzieś z psem pociagiem, a może u weta będzie potrzebny? mój pies na co dzień też nie chodzi w kagańcu, ale wie o jego istnieniu;)
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 mar 2014, o 17:29

sindi napisał(a):Moja sindi ma 18 miesiecy nie wie co to kaganiec chodzi dziennie na spacerki puszczana jest luzem wiem ze straż miejska t ylko na to czeka i nie wazne czy ma kaganiec czy nie ma byc piesek na smyczy dwa razy mnie zlapali raz jak piesek wskoczyl do wody raz jak biegal wiec ich pytam gdzie ten pies ma sie wybiegac jak narazie mi sie udaje oby tak bylo dalej
Masz prawo puszczać psa luzem, ale w kagańcu. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Tychy XXVIII/610/13 § 20 ust.2 ( z dnia 21 marca 2013r.) zwolnienie psów ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych lub mało uczęszczanych, gdzie obecność psa bez uwięzi nie będzie stwarzać zagrożenia dla ludzi, jednak pod warunkiem, że pies ma założony kaganiec, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem. Obowiązek założenia kagańca nie dotyczy psów, którym niemożliwe jest jego założenie ze względu na wagę i budowę ciała (np. pekińczyk, yorkshire terier, itp.).

Pies powinien mieć kaganiec w swoich podstawowych akcesoriach. Powien być do niego przyzwyczajony.
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez sindi » 7 mar 2014, o 18:02

Dagi napisał(a):
sindi napisał(a):Moja sindi ma 18 miesiecy nie wie co to kaganiec chodzi dziennie na spacerki puszczana jest luzem wiem ze straż miejska t ylko na to czeka i nie wazne czy ma kaganiec czy nie ma byc piesek na smyczy dwa razy mnie zlapali raz jak piesek wskoczyl do wody raz jak biegal wiec ich pytam gdzie ten pies ma sie wybiegac jak narazie mi sie udaje oby tak bylo dalej
Masz prawo puszczać psa luzem, ale w kagańcu. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Tychy XXVIII/610/13 § 20 ust.2 ( z dnia 21 marca 2013r.) zwolnienie psów ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych lub mało , gdzie obecność psa bez uwięzi nie będzie stwarzać zagrożenia dla ludzi, jednak pod warunkiem, że pies ma założony kaganiec, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem. Obowiązek założenia kagańca nie dotyczy psów, którym niemożliwe jest jego założenie ze względu na wagę i budowę ciała (np. pekińczyk, yorkshire terier, itp.).

Pies powinien mieć kaganiec w swoich podstawowych akcesoriach. Powien być do niego przyzwyczajony.

tylko gdzie w Tychach są miejsca wyznaczone dla psiakow, co do tego ze pies powinien miec kaganiec i byc przyzwyczjony zgadzam sie...chodz tego nie stosuje

-- 7 mar 2014, o 18:03 --

Dagi napisał(a):
Masz prawo puszczać psa luzem, ale w kagańcu. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Tychy XXVIII/610/13 § 20 ust.2 ( z dnia 21 marca 2013r.) zwolnienie psów ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych lub mało , gdzie obecność psa bez uwięzi nie będzie stwarzać zagrożenia dla ludzi, jednak pod warunkiem, że pies ma założony kaganiec, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem. Obowiązek założenia kagańca nie dotyczy psów, którym niemożliwe jest jego założenie ze względu na wagę i budowę ciała (np. pekińczyk, yorkshire terier, itp.).

tylko gdzie w Tychach są miejsca wyznaczone dla psiakow, co do tego ze pies powinien miec kaganiec i byc przyzwyczjony zgadzam sie...chodz tego nie stosuje
sindi
Losowy avatar
Świeżak

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje