Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 kwi 2011, 17:28

Jaki najlepszy? i jaki polecacie?
ja polecam skórzany, o taki:
Obrazek

nie jest ciężki tak jak metalowy, ani wielki jak fizjologiczny (dopiero tutaj dowiedziałam się, że taki istnieje i jak się nazywa)
chociaż w odróżnieniu od tego drugiego nie daje tyle swobody psiakowi....
i z tego co słyszałam o skórzanych to pod wpływem wody może popękać... więc jak to się stanie zacznę się martwić...

***
i pytanie do osób co mają owy fizjologiczny, jak ludzie go postrzegają? jakoś komentują go? bo ON/DON w takim to raczej miło się nie kojarzy... ale o właścicielce pewnego Goldena mieli dobre zdanie :)więc jak to jest?
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 6
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 kwi 2011, 17:39

kalyna napisał(a):i pytanie do osób co mają owy fizjologiczny, jak ludzie go postrzegają? jakoś komentują go? bo ON/DON w takim to raczej miło się nie kojarzy... ale o właścicielce pewnego Goldena mieli dobre zdanie :)więc jak to jest?

Szczerze Ci powiem, że jest mi kompletnie obojętne co ludzie myślą o fizjologicznym kagańcu Viggulca. Dla mnie ważne jest to, że jest mega wygodny.

Obrazek

Fizjologiczny, to jest to! :)
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 11
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 kwi 2011, 17:43

w sumie widok przestraszonych ludzi i uciekających na druga stronę ulicy jakoś mi się nie uśmiecha, tym bardziej, że chcę Sonię do ludzi nauczyć....
poza tym skoro w tym skórzanym zbiera wszystko co popadnie tj ziemię, trawę a nawet kwiatki to w takim miałabym prawdziwy ogród....
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 6
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 kwi 2011, 18:35

My mamy taki i taki. Na dłuższą podróż np. w autobusie lub pociągu wybieramy skórę, są zancznie wygodniejsze, pies może się w nim swobodnie położyć, nic do nie gniecie, nie wsuwa się na oczy. Fizjologiczny ok ale tylko na bieganinę i spacer, gdy wyjeżdżamy do miasta. Pies może swobodnie ziać, pić i smaczki przechodż przez kratki bez problemu. Jak wyjeżdżamy, zazwyczaj zabieramy obydwa.

Kalyna-my w skórze obcięliśmy ten paskudny pasek, który biednie między oczami. Nie ma to żadnego wpływy na noszenie, tzn nie ułatwia ściągnięcia, dodatkowo nie przesuwa się na boki, w okolice oczu i nie wygląda obciachowo :-P
Myśmy kupili taki o rozmiar większy niż powinien nosić owczarek i dzięki temu pies może szerzej otworzyć pysk.
Karoll
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Sookie
Imię: Karolina
Wiek: 30
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 3
Dołączył(a): 26 lut 2011, 20:01

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 kwi 2011, 18:42

tylko ta menda ściąga mi ten kaganiec.... muszę chyba dziurek dorobić... bo za dużego to ona napewno nie ma....
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 6
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 19 kwi 2011, 19:32

My uzywamy fizjologicznego w trakcie spacerów po miescie lub jak bedziemy w srodkach komunikacji miejskiej.Ma swoje zalety bo pies moze sobie ziajac,szczegolnie latem.Kagance skorzane sa Ok ale chyba na krotka chwile i jak nie nasiakną wodą. Ogolnie mowiac to jest kwestia mody bo do tej pory psy mialy kagance skorzane ,metalowe itp i tez biegaly,zyly i nic im sie nie dzialo.Tak wiec poradzic trudno ale napewno fizjologiczny ma tą zalete ze pies ma swobode w nim :-)no i powaznie -groznie wyglada ;-);-);-)pozdrawiamy :hi
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 1
Dołączył(a): 20 lut 2011, 23:23

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Mada95 » 20 kwi 2011, 16:56

My mamy metal...
Ale ostatnio NIEMAL W OGÓLE go nie używamy zresztą nawet wtedy gdy biega bez smyczy :oo
A KIEDY wasze psy noszą kagańce?
Mada95
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lejdi
Imię: Magda
Wiek: 17
Lokalizacja: Gdynia
Pochwały: 2
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 19:02

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 20 kwi 2011, 17:29

Sześć lat temu nie był znany tak bardzo fizjologiczny więc kupiliśmy metalowy obity skórą. Teraz tak rzadko go używamy, że właściwie to leży na szafie. Czasem tylko dla przypomnienia lub jak jedziemy do weta w celach nieprzyjemnych (czyszczenie kupra ;)) namordnik jest zakładany. Na codzień Fram chodzi na obroży, a ja zakładam dodatkowo halter dla spokojności i żeby udawał kaganiec.
mamurda
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Fram
Imię: Barbara
Wiek: 57
Lokalizacja: Przemyśl
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 13:49

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 20 kwi 2011, 18:06

ja też zakładam tylko ja idziemy do weta, a to tylko dla tego aby nikt się nei czepiał... i czasem jak do ludzi idziemy, coby nie panikowali :)
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 6
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 kwi 2011, 18:15

ja nie mam kagańca dla swojego psa :oops:nie ma takich sytuacji aby był potrzeby, no chyba że na te biedne kotki mam mu go zakładać jako radar żeby omijały Nazgula z kilometra -musiałby go nosić na balkonie i na dworze non stop :lol:
LightBike: 11kg + LighttDog: 33kg = zadowolony właściciel :-)
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Wiek: 26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 12
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Następna strona
Dział statystyki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post