Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 wrz 2011, 20:20

ja czytałam właśnie że to miska na podwyższeniu jest jedną z pośrednich przyczyn tego paskudnego skrętu.
Tak jak napisała Karola - mniej więcej 0,5 h przed i po jedzeniu pies ma jako taki spokój.
N je z misek na podłodze. jak tak się przypatrzeć to wygląda jak żyrafa... z wielką szuflą od koparki :-P
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Luna » 20 wrz 2011, 16:03

Ja myślałam, że na odwrót raczej :oops:A czy w jakiejś Waszej wolnej chwili to mogę poprosić o linka - bo ja szukając nic sensownego nie znalazłam, a chętniej dowiedziałabym się coś więcej ;)
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 wrz 2011, 20:14

"Od 2000 roku wiadomo także, że ryzyko wystąpienia OSŻ zwiększa się, jeśli zwierzę jada z misko postawionej na podwyższeniu. Ryzyko to wzrasta nawet o 110%. Z tego względu pies powinien jadać z miski postawionej na podłodze."
http://www.vetopedia.pl/article57-1-Skret_zoladka.html
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Luna » 20 wrz 2011, 21:25

No to już wsio wiem. Dziękuję za oświecenie ;)
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 21 wrz 2011, 08:25

Aga i N napisał(a):"Od 2000 roku wiadomo także, że ryzyko wystąpienia OSŻ zwiększa się, jeśli zwierzę jada z misko postawionej na podwyższeniu. Ryzyko to wzrasta nawet o 110%. Z tego względu pies powinien jadać z miski postawionej na podłodze."
http://www.vetopedia.pl/article57-1-Skret_zoladka.html


Też to wiem i Luka nie ma podwyższenia do miski. Ale jak to się ma do karmienia psa z ręki, też bardzo zalecanego. Chyba nie należy się za bardzo tym przejmować z jakiej wysokości pies je.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 60
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 19
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez maxlancut » 23 lut 2012, 13:15

Moj Max zjada z miski która leży na ziemi. Taka zwykła nierdzewna o poj 1.8l.
Taka sama ma na wodę a w lecie ma rozstawione 2-3 poidełka :)
Obrazek
maxlancut
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Max
Imię: Paweł
Wiek: 25
Lokalizacja: Łańcut
Dołączył(a): 23 lut 2012, 11:20

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 23 lut 2012, 19:13

odnosnie stojaka czy jedzenia z miski stojacej na podlodze nie mam zdania ( u nas pies je z miski na stojaku) ale wiem ze duza role odgrywa Z CZEGO MISKA jest wykonana. Wet mnie poinformowal ze najlepsze (nie sa powodem uczulen) sa miski kamionkowe/porcelitowe. Najgorsze rozwiazanie to plastik; bo i uczula i za lekki (miski lataja po calym pomieszczeniu) Miska metalowa tez niesie ryzyko: nie zawsze firmy wykonuja je z dobrej jakosci materialu (wiem, bo sama widzialam miski u znajomych psow- gdzie po jakims czasie bylo widac miejsa zardzewiale)
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Lokalizacja: kolonia Lesniczowka
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 lut 2012, 19:30

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post