Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 wrz 2011, o 20:20

ja czytałam właśnie że to miska na podwyższeniu jest jedną z pośrednich przyczyn tego paskudnego skrętu.
Tak jak napisała Karola - mniej więcej 0,5 h przed i po jedzeniu pies ma jako taki spokój.
N je z misek na podłodze. jak tak się przypatrzeć to wygląda jak żyrafa... z wielką szuflą od koparki :-P
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 20 wrz 2011, o 16:03

Ja myślałam, że na odwrót raczej :oops: A czy w jakiejś Waszej wolnej chwili to mogę poprosić o linka - bo ja szukając nic sensownego nie znalazłam, a chętniej dowiedziałabym się coś więcej ;)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 wrz 2011, o 20:14

"Od 2000 roku wiadomo także, że ryzyko wystąpienia OSŻ zwiększa się, jeśli zwierzę jada z misko postawionej na podwyższeniu. Ryzyko to wzrasta nawet o 110%. Z tego względu pies powinien jadać z miski postawionej na podłodze."
http://www.vetopedia.pl/article57-1-Skret_zoladka.html
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 20 wrz 2011, o 21:25

No to już wsio wiem. Dziękuję za oświecenie ;)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 21 wrz 2011, o 08:25

Aga i N napisał(a):"Od 2000 roku wiadomo także, że ryzyko wystąpienia OSŻ zwiększa się, jeśli zwierzę jada z misko postawionej na podwyższeniu. Ryzyko to wzrasta nawet o 110%. Z tego względu pies powinien jadać z miski postawionej na podłodze."
http://www.vetopedia.pl/article57-1-Skret_zoladka.html

Też to wiem i Luka nie ma podwyższenia do miski. Ale jak to się ma do karmienia psa z ręki, też bardzo zalecanego. Chyba nie należy się za bardzo tym przejmować z jakiej wysokości pies je.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez maxlancut » 23 lut 2012, o 13:15

Moj Max zjada z miski która leży na ziemi. Taka zwykła nierdzewna o poj 1.8l.
Taka sama ma na wodę a w lecie ma rozstawione 2-3 poidełka :)
maxlancut
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 23 lut 2012, o 19:13

odnosnie stojaka czy jedzenia z miski stojacej na podlodze nie mam zdania ( u nas pies je z miski na stojaku) ale wiem ze duza role odgrywa Z CZEGO MISKA jest wykonana. Wet mnie poinformowal ze najlepsze (nie sa powodem uczulen) sa miski kamionkowe/porcelitowe. Najgorsze rozwiazanie to plastik; bo i uczula i za lekki (miski lataja po calym pomieszczeniu) Miska metalowa tez niesie ryzyko: nie zawsze firmy wykonuja je z dobrej jakosci materialu (wiem, bo sama widzialam miski u znajomych psow- gdzie po jakims czasie bylo widac miejsa zardzewiale)
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Pochwały: 1

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje