Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 17 kwi 2011, 20:31

A ja się zdałam na wybór hodowcy, przedstawiłam swoje wymagania czyli na pierwszym miejscu odpowiednie dla mnie cechy charakteru a na drugim wilczasty kolorek i muszę powiedzieć, że jestem w 200% zadowolona - Schila jest dokładnie taka jak ją sobie wymarzyłam :P
Basia i Schila
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 36
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 17 kwi 2011, 21:34

No to ja cos doloże do tych rozważań :-)My tez szukalismy psa długo i w innym wątku to opisalem chodzilo o alergie zony :-(wybralismy hodowle i jak juz pojechala zona po psa bo mial byc pies to przyniesiono 4 maluchy i ostal sie ino jeden reszta rozbiegla sie a nasz usiadl i wpatrywal sie :-)i co zrobila zona zabrala tego małego mądralę i jest z nami do dzisiaj i nie żałujemy tego wyboru znaczy sie Jego wyboru :-)
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 1
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 kwi 2011, 21:38

pewnie obmyślał co by tu pierwsze rozbroić w nowym domku, panciowy sweterek, kolczyka czy buta :lol:
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 17 kwi 2011, 22:44

Aga i N napisał(a):pewnie obmyślał co by tu pierwsze rozbroić w nowym domku, panciowy sweterek, kolczyka czy buta :lol:

za duzo nie rozbroil :-)ale charakterek zostal do dzisiaj :pala- pierwszy przyklad gamon ma 4 miesiace i oczywiscie jakby to inaczej jedzie po Pancia do pracy aby go powitac marne 400 km i jak w drodze powrotnej stajemy na obiadek a ja wychodze z mlodym co by siku zrobil na trawke a tu na parkingu kiedy maly to robi parkuje TIR kolo jego nogi doslownie pare centymetrow a on nic dalej sika :-):hii co powiecie taki maly byl :-):-)nic go nie ruszalo i do dzisiaj nic go nie rusza :-):-);-);-);-)zartuje :-)chopak uwielbia jazdy samochodem :-)mamy kombi wiec tylna przesztrzen tylko dla niego :-)od malego :-)
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 1
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 17 kwi 2011, 23:37

Juliuszka napisał(a):
Oczekiwania co do tego, jaki ma być pies/suka, są bardzo różne.
Coż więc znaczy: najlepszego?

Jestem zaskoczona, że Admin zamieścił tekst z taką ilością błędów :--o


Prosiłabym o czytanie ze zrozumieniem. :)Admin tekst skopiował, podając źródło i wyraźnie zapraszając do dyskusji na temat powyższego. Tym samym personalne uwagi do Admina w kwestii błędów w tekście są nie na miejscu, ponieważ nie jest on jego autorem.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon
Imię: Aneta
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 18 kwi 2011, 00:33

Brawurka napisał(a):
Juliuszka napisał(a):
Oczekiwania co do tego, jaki ma być pies/suka, są bardzo różne.
Coż więc znaczy: najlepszego?

Jestem zaskoczona, że Admin zamieścił tekst z taką ilością błędów :--o


Prosiłabym o czytanie ze zrozumieniem. :)Admin tekst skopiował, podając źródło i wyraźnie zapraszając do dyskusji na temat powyższego. Tym samym personalne uwagi do Admina w kwestii błędów w tekście są nie na miejscu, ponieważ nie jest on jego autorem.


Brawurka, jak zwylke nic dodać nic ująć :)

Ja przy wyborze Gamy miałam 0 doświadczenia. Ba, to nie ja ją wybierałam... Teraz są tego wyniki czyli przejawy agresji. Ale walczymy z tym, ćwiczymy, staramy się. I wyciągam wnioski na przyszłość.
Wyjątek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: GAMA
Wiek: 25
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 lut 2011, 12:44

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 18 kwi 2011, 05:08

Admin napisał(a):Zależy to od tego czy kupujemy szczenię do dalszej hodowli czy dla siebie do ogródka. Jeżeli do dalszej hodowli to oczywiście suczka, jeżeli do ogródka to należało by rozważyć różnicę pomiędzy pieskiem a suczką. Pies jest z reguły trudniejszy w wychowaniu, bardziej dominujący, ale za to nie ma z nim takich problemów jak cieczka i związane z tym "adoracyjne kolejki wszystkich psów z okolicy" - choć medycyna w chwili obecnej doskonale sobie z tym radzi.

[Zapraszam do dyskusji. :)


To znaczy co? Suczka do hodowli, a pies do ogródka?? Pies trudniejszy w wychowaniu? Dominujący?

Dla mnie postawienie w taki sposób sprawy jest co najmniej dziwne. ;)
Pies nie jest trudniejszy w wychowaniu. No może mniej błędów wybacza czasami , trudniej naprostowac raz zauczone zachowania. Dominacja, to w ogólne temat delikatny.

Przy psie nie ma problemów z cieczką?? No tak cieczki nie miewa, ale suczka ma cieczkę dwa razy do roku, a pies za każdym razem kiedy czuje cieczkująca suczkę, tzn. przynajmniej raz w miesiącu :lool:

Wyboru szczeniaka powinien dokonać sam hodowca. Znając wymagania, warunki u przyszłych właścicieli, samych właścicieli, sam decydować powinien który szczeniak z miotu dla tych konkretnych ludzi się nadaje. Przecież to hodowca obserwuje szczylki przez pierwsze tygodnie życia i wtedy już może zaobserwować ich cechy charakteru.
Dobry hodowca tak robi. Niestety ciągle u nas odbywa się to na zasadzie "jedna pani drugiej pani" poradziła, a tam ta się też dobrze znała :ireful
Potem są takie właśnie efekty jakie są.
mamurda
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Fram
Imię: Barbara
Wiek: 57
Lokalizacja: Przemyśl
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 14:49

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 18 kwi 2011, 06:22

Brawurka napisał(a):
Juliuszka napisał(a):
Oczekiwania co do tego, jaki ma być pies/suka, są bardzo różne.
Coż więc znaczy: najlepszego?

Jestem zaskoczona, że Admin zamieścił tekst z taką ilością błędów :--o


Prosiłabym o czytanie ze zrozumieniem. :)Admin tekst skopiował, podając źródło i wyraźnie zapraszając do dyskusji na temat powyższego. Tym samym personalne uwagi do Admina w kwestii błędów w tekście są nie na miejscu, ponieważ nie jest on jego autorem.


Przeczytałam ze zrozumieniem, czego najwyraźniej nie można powiedzieć o Tobie, Brawurko ;), dlatego w odpowiedzi napisałam 'ZAMIEŚCIŁ'.
Juliuszka
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 14 lut 2011, 09:58

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 18 kwi 2011, 06:36

BrawÓrka naÓmiałabyś się w końcÓ czytać ze zrozÓmieniem :-x
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Wybór najlepszego szczeniaka z miotu

Nieprzeczytany postprzez eagle » 18 kwi 2011, 06:39

Ja ze swojej strony nigdy bym do końca nie zdał się na opinię Hodowcy, chyba że to był by przyjaciel albo rodzina.
Przykro mi, ale nie ufam temu środowisku poza kilkoma wyjątkami.
eagle
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 17 lut 2011, 20:27

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post