Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Wychowanie: "Dlaczego moj pies mnie nie slucha.."

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 21 gru 2012, o 21:08

Oglądnęłam. Dopiero w drugiej części p. Gałuszka mówi, że jednym z najważniejszych narzędzi do radzenia sobie z agresywnym psem jest szkolenie, i że jeśli pies potrafi wykonać chociaż jedną komendę, właściciel może zapanować nad jego zachowaniem.
No to po co potrzebne było przywiązywanie psa do drzewa i chodzenie tam i spowrotem przez kilka minut?
Też uważam, tak jak Pani Zofia napisała, że psy są bardzo inteligentne i właściwie bardzo rzadko można być pewnym, co działa.
Mnie osobiście zachwyca, że pomimo tylu różnych metod, tylu opinii i tylu błędów jakie wszyscy w którymś momencie popełniamy, jakoś nasze psy nas rozumieją, zawsze się w stanie się dostosować i uczą się nas rozumieć szybciej niż my je.
AnnaJagna
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Re: Wychowanie: "Dlaczego moj pies mnie nie slucha.."

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 21 gru 2012, o 22:43

Ma pani rację pani Zofio, nie pomyślałam, że filmik jest długi... :ooops:

AnnaJagna - o to chodzi, że te psy nie znały żadnych komend, nic od nich nie wymagano.

Zdaję sobie sprawy, że te filmiki to reklama, ale przyznam, że można troszkę wychwycić, zwłaszcza, że w większości są to psy, które człowiek szkoleniowo zaniedbał. Mnie się podobał pomysł z odchodzącą i podchodzącą rodziną - pies w mig zrozumiał, że gryzienie młodego mu się nie opłaca (choć nie wiem na ile byłoby to skuteczne na dłuższą metę).

Pies, z którym ja miałam do czynienia też nic nie umiał i szybko się zorientował, że np pchaniem pyska do lodówki przy próbie jej otworzenia niczego nie zyskuje, a jeśli ładnie usiądzie i poczeka...nawet mój luby, przeciwnik karmienia psów ludzkim jedzeniem (poniekąd słusznie) nie oparł się wpatrzonym ślepkom gdy bestyjka tak ładnie usiadła i spojrzała wymownie ;) Można powiedzieć, że nie tylko my wychowujemy psy, ale one też pięknie nas sobie urabiają wykorzystując to czego je nauczymy ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje