Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 30 lis 2016, 11:40

ok dziś kupię mydło i wieczorem kąpiemy ... jak często mam stosować takie kąpiele i płukanki?
Siemię już idzie a Zyrtec próbowałam, tak jak mówiłaś, ale na nią antyhistaminy nie działają wogólę :(

Ona jest takim niejadkiem, a jak już coś jej nie leży, to potrafi nie jeść i koniec ... ziemniaki nie wchodzą w grę, może spróbuję z makaronem ale narazie kasza jeczmienna zostaje

Jak dalej się to będzie ciągnąć trudno spróbuję BARF'a choć wolałabym w przypadku tak małego psa odstawić to w czasie :(

-- 30 lis 2016, o 12:45 --

Nie jestem z obrażalskich :)jak najbardziej, z tym że nie miałam doświadczenia jeśli chodzi o szczeniaki, a ingerencja w gruczoły kończy się przeważnie tym że trzeba je opróżniać już cały czas, cyklicznie czego chciałabym uniknąć ... tak jak mówię to dzieciak jeszcze dlatego waham się.

Młoda już raz miała wyciskane gruczoły, na początku podczas bodajże drugiej wizyty u weta ale szału jeśli chodzi o wydzielinę nie było ... wykąpie ją i poczekam do weekendu, jeśli dalej będzie bez zmian to zrobię to chociaż nie cierpię tego :(jest to dla psa nieprzyjemne a mnie serce boli ale jak mus to mus
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 lis 2016, 11:48

Ja kąpałam w szamponie co od weta dostałam, odlał mi w pojemniczek, także nazwy nie znam, albo co sama kupiłam: "Vetriderm K-Hex szampon antybakteryjny pies BAYER".
Z misek, co się orientuję to najlepsze są ceramiczne.
Jak nie chce jeść to nie wciskaj. W takim razie na samej rybce ją potrzymaj. Gotowana albo surowa. Byleby tylko tiaminazy nie zawierała.
Makaron Wam nie pomoże, jeśli jest to jedna wielka nie wiadoma, co z tym drapaniem.
Choć ja chwilowo już nie mam pomysłów.


A co do gruczołów to u nas wet sam sprawdzał na samym początku z naszymi problemami. Nasz też nie saneczkował, a wygryzł sobie sierść z całego zada. Po prostu był jeden, wielki, goły placek :negatyw:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 30 lis 2016, 11:54

Narazie konsumuje, nie smakuje jej ta ryba bo widzę je zdecydowanie mniej, ale musze ją na tym potrzymać chociaż 2 tyg i wtedy zobaczymy dalej ... kupuje jej mintaja mrożonego i gotuję, jeśli to skutku nie da zaopatrzę się w mięso z AsPolu i zobaczymy.

Ja już też nie mam pomysłu, a szukam panicznie bo wet mówił że jak dalej tak będzie to chce mi Encorton przepisać co jest dla mnie bezsensem puki nie znajdę przyczyny ... to tylko ingerencja w skutki i to jeszcze z jakim obciążeniem dla organizmu.

Dziś jedziemy z kąpielą i płukaniem + dieta z rybą,siemię,witaminy i Omega 3 + olej z wątroby ... Ile razy w tyg mam ją kąpać i płukać?

-- 30 lis 2016, o 12:54 --

I przypomnij mi jeśli nie doczytałam, jaka była przyczyna że tak się wygryzał w Twoim przypadku?
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 lis 2016, 12:10

trussardi napisał(a):I przypomnij mi jeśli nie doczytałam, jaka była przyczyna że tak się wygryzał w Twoim przypadku?

alergia na kurczaka, jagnięcinę plus zboża i nabiał. Do tego od lipca do września pylenie czy coś w ten deseń.
Gruczoły to pikuś w naszym przypadku, choć od czasu, jak jest na suchej karmie problem się zmniejszył ;)Wyciskam jak widzę, że zaczyna się drapać i wylizywać w okolicy zadu, ogona.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 lis 2016, 12:50

Kąpiele,to nie za często. Raz na dwa tygodnie, tydzień, nie częściej.
Możesz wykorzystać "cudowną" aurę na dworze i po spacerze spłukać wodą i na koniec wodą octową.
Jeżeli chodzi o fachowy szampon,to ściśle wg wskazówek.
Barfowanie rozwiązuje wiele problemów min. pies niejadek ;), nie trzeba gotować.
Nawet szczeniora można przestawić na surowiznę, na początek mieloną,co by się nie zadławił dużymi kawałkami.
As-Pol z tego,co pamiętam ma koninę, dziczyznę, królika chyba-to bezpieczne mięsko (oprócz dzika, jak pamiętam). Pole do popisu ogromne, tyle,że ceny takie sobie ;)
...i jeżeli zyrtec nie zadziałał,to prawdopodobnie przyczyna jest inna, niż coś na tle alergicznym. W sumie szkoda by było pchać w malucha encorton.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 30 lis 2016, 13:26

Z kąpielami to bym uważał. Jeśli pies przebywa cały czas w domu to częste kąpiele nie stanowią problemu. Natomiast jeśli pies przebywa na dworze to w trakcie kąpieli naturalna, łojowa bariera ochronna skóry, chroniąca psa przed zimnem, wiatrem, deszczem oraz atakiem patogenów, zostaje zniszczona.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 30 lis 2016, 14:04

Młoda jest pół na pół na dworzu i w domu ... w nocy śpi z nami, po pierwszym spacerze rano też w domu parę godzin bo drzemka, potem jak idziemy na leśny trening to po powrocie potrafi poleżeć godzinę na kocu przed drzwiami ale jak jej za zimno zaraz skacze na drzwi żeby ją wpuścić
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 30 lis 2016, 18:24

Ja tylko przypomnę że zyrtec działa na bardzo małą ilość psów :)U Kali była mega poprawa, w sezonie pylenia ratował nam dooope a u Pandy nie działa w cale :PI w sumie dobrze było by ją potrzymać na nowym jedzeniu dłużej niż tydzień, 3-4tygodnie najlepiej :)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 03 gru 2016, 16:20

Drapanie i wygryzanie to w 99% reakacja na niewłaściwie dobrany pokarm, w szczególności mięso (białko).
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez UziP » 04 gru 2016, 10:35

Proponuję sprawdzić, czy to nie jest grzybica. Najlepiej samemu pobrać psu wycinek do badania z miejsca, które gryzie, albo zwrócić się do weterynarza by to zrobił. Jak wet pobierze próbkę, to można samemu zawieźć do laboratorium do badania (będzie taniej).

Druga rzecz, koniecznie spróbuj wysokiej jakości karmy. Polecam Healthy Paws
http://www.duzepsy.pl
http://www.dladuzegopsa.pl
UziP
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Maro
Imię: Danuta
Lokalizacja: Bydgoszcz - Polska
Dołączył(a): 03 gru 2016, 23:37

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post