Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 05 gru 2016, 17:50

Źle dobrane białko, zgadzam się ale ona drapie się po drobiu, wieprzowiny i króliku co jest dziwne bo nie jadla nigdy tego typu białka ... karmę miała też jakości bardzo dobrej bo Acane jagniecina i jablko ... i tylko było gorzej

-- 6 gru 2016, o 11:06 --

Zaczęłam się ostatnio zastanawiać czy przypadkiem to, że ona drapie się niezależnie od tego co je przez to,że Bonus dostaję puszkę do żarcia a podczas zabawy może jakieś resztki jedzenia jednak ma duży między zębami ... ich zabawa polega na tym że się podgryzają, młoda wkłada głowę do jego paszczy liże go itp ... po 2 tyg z kaczką w misce zrezygnowałam z tego bo drapała się coraz gorzej (dlatego nie czekałam kolejnych 2 tyg tylko odrazu przestałam jej podawać), więc dalej obstaję przy tym że jest to jednak uczulenie, wróciłam znowu do tego co miała od początku i na czym drapała się najmniej czyli królik ... po 2 dniach było widać różnicę, już ucieszyłam się że zagadka rozwiązana i teraz tylko czekać aż Lila dojdzie do siebie ... no niestety się myliłam

Po 2 dniach dostała czerwonych krost pod pachą i w pachwinach, po wewnętrznych stronach tylnich łap ... teraz tylko pytanie czy kaczka z niej "wychodzi" i organizm musi się oczyścić czy dalszy ciąg alergii ? :(dostawała na początku królika i żadnych krost czy czegokolwiek nie było

Znalazłam pocztą pantoflową dermatologa wet i muszę się umówić do niego bo i ten drugi wet do którego teraz chodzę nie ma pomysłu co jej może być
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 06 gru 2016, 18:55

No i udało mi się dostać do dermatologa ... odrazu poszła zeskrobina z pęcherzy które miała pod pachami i w pachwinach ... i tu cytuję "liczne pęcherze z zawartością ropną - w cytologii wszystkie formy komórek zapalnych i bardzo liczne ziarniniaki, obecności pasożytów nie stwierdzono" ... diagnoza to młodzieńcze bakteryjne zapalenie skóry. Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia?

Musimy dawać jej antybiotyk, kąpać 2x w tyg w szamponie Malaseb (kur... drogi :() a dieta bez zmian narazie ... jego zdaniem też za wcześnie na alergię, narazie to wyklucza bo pies drapie sie po wszystkim praktycznie ale w razie W dal mi próbkę Pro Plan Dermatosis
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 07 gru 2016, 22:07

Właśnie zauważyłam że Bonus ma to samo :(wewnętrzna część pachwin cała w krostach ropnych ... z tym że u niego nie było żadnych objawów świądu, co mnie trochę niepokoi i utwierdza w przekonaniu że to chyba jednak nie przez to Lila się drapię :(
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 08 gru 2016, 14:40

Jak nie urok,to s...a :(
Bonusowi bym zrobiła badanie pod kątem gronkowca,ale mam nadzieję,że tego akurat nie ma i się nie posieje po Lilce.
Oj, nie zazdroszczę :(
Trzymajcie się, dawaj dalej znaki,co z psiakami.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 08 gru 2016, 18:10

Zastanawiam się tylko czy możliwe jest,żeby to zapalenie dawało taki świąd?
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 10 gru 2016, 10:19

Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć.
Z drugiej strony patrząc, jak każdy pies jest inny od drugiego,to może tak być.
Tak samo z ludźmi- jeden ma ospę,czy alergię i nie drapie się prawie wcale,a inna osoba, jak np ja, będzie się drapać niemiłosiernie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 10 gru 2016, 11:02

Oby to było to .... byłabym przeszczęśliwa bo oznaczałoby to że nie ma alergii i mogę jej kupić jakąś sensowną karmę (a widzę że lubi pochrupać). Jak narazie (tfu,tfu!!! żeby nie zapeszyć) jest po jednej małej dawce NLPZ (żeby trochę załagodzić drapanie),kąpieli w szamponie, tym super specjalnym,i na antybiotyku ... widać różnicę nie powiem, ostatnio po pierwszym sterydzie po 2 dniach odrazu się rypała a teraz mija 4 dzień i czasami tam coś się skrobnie po głowie czy łapach ale to już nie jest to samo ... i przesypia całą noc,rano jak się obudzi to nie rypie się odrazu, to samo w ciągu dnia. Dziś druga kąpiel, a we wtorek kontrol u dermatologa
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 gru 2016, 09:49

To bardzo pomyślne wiadomości :)
Oby tak dalej.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 gru 2016, 00:47

Drapanie się może prowadzić do infekcji bakteryjnych, z moich obserwacji dośc często do tego dochodzi przy ataku alergii. Jeśli coś psa uczuli "urochamia lawinę" i zaczyna go uczulać wszystko, łacznie z tym co wcześniej nie uczulało, wtedy najlepiej odstawić wszystkie rodzaje mięsa i zostawić jedno, pozwolić organizmowi się wyciszyć. U nas punktem zaczepiania przy ataku alergii jest indyk. Poza tym warto wzmocnić organizm MSM z dziką różą lub olejem z łososia - ostrożnie, bo może się okazać, że psa uczula.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Wygryzanie sierści, drapanie się

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 13 gru 2016, 12:50

Dzisiaj kolejna wizyta u dermatologa ... niestety wszystko wróciło "do normy". Młoda drapie się dalej (może troszkę mniej ale wydaje mi się że to kwestia czasu jak rozchula się znowu), i do tego wszystkiego Bonus też zaczął się drapać po karku i tylnich łapach ... no cyrk na kółkach, bo jego nigdy nie uczulało nic nawet kurczak :(

Wydaje mi się że ta infekcja bakteryjna wyszła po kaczce, ona wywołała ten atak alergii i tym samym przez drapanie wyszły krosty itp ... moim zdaniem jest uczulona na drób, ale to nie może być tylko to bo jest od miesiąca na wieprzowinie i kaszy (czyli tym co dostawała od hodowcy) i niestety nie ustępują objawy :(
Zauważyłam tylko że po kąpieli w Malasebie jest odrobinę lepiej, albo ja już widzę wszystko i nic ... Jednego dnia drapie się mocniej, od samego rana praktycznie a drugiego jest lepiej ... takie skoki ma

Zobaczymy co dziś powie dermatolog ... jestem bardzo ciekawa
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post