Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Wyjada drugiemu z miski

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 4 wrz 2015, o 14:01

Witam, mam maly problem z Leti. No ale od początku. Na podworku mam drugiego psa, 18-sto letniego małego kundelka, który jest juz przygluchy i slabo widzi. W dzien drzwi od domu sa otwarte wiec Leti moze sobie swobodnie biegac z domu na dwor i z powrotem. I tu pojawia sie problem, gdy ten drugi pies dostaje jesc i nie zje wszystkiego to Leti od razu u niego jest i wyjada mu jedzenie, dodatkowo wlazi na niego (jest juz jeszcze raz taka jak on) podgryza go. Jak moge temu zaradzić? :mur:
Paulina16
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Pochwały: 2

Re: Wyjada drugiemu z miski

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 wrz 2015, o 15:38

Sprzątać michę jak starszy pies skończy - nie je, znaczy, że mu starczy. Pies nie powinien mieć dostępu do jedzenia non stop.
Co do pogryzania - nie puszczać suni samej na podwórko tylko z kimś kto jej zaproponuje zajęcie. Niech ćwiczy komendy w obecności drugiego pieska, na pewno takie treningi zaowocują na przyszłość :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 5 wrz 2015, o 02:58

Szczerze? Ja bym sobie dała spokój ze szczeniakiem jak mam seniora - maluchy są po prostu upierdliwe ;) Młoda niech jada tylko i wyłącznie z ręki tak by kojarzyła że wszystko co smaczne i przyjemne = równa się człowiek a staruszek niech jada z ręki na tyle na ile ma ochotę bądź po zjedzeniu odpowiedniej porcji z miski niech ta będzie zabierana by nie była źródłem konfliktu . Nie pozwalaj na podgryzanie staruszka - on nie ma sił by jej pokazać co może robić a co nie :) Ja bym siś pokusiła o kontakty ze stabilnymi psychicznie psiakami (ale konsekwentnymi) tak by psiak wiedział na co w obecności innego psa może sobie pozwolić a na co nie :)
Asiek1622
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 5 wrz 2015, o 11:41

Dla małej mam równo rok starszego kolegę, tylko na razie jest jeszcze za mała i boje się, żeby jej nie zrobił krzywdy, bo to taki narwaniec troche. Jak oboje są na smyczy to pozwalamy się im troche pobawić, jak starszy ją podgryza i tarmosi to piszczy, ale później jakby o tym zapomina i każdego mniejszego od siebie podgryza i tak. Kota z którym mieszka też, dostała od niego po pyszczku nie raz ale nic sobie z tego nie robi.
No ale dziękuje za rady, pozdrawiam :) :D

-- 5 wrz 2015, o 14:39 --

O, jeszcze jedno. Nie będe następnego tematu zakładać tylko napisze tu.
Jak młoda lata luzem po podwórku sama, to jak mnie nie ma w domu, bo jestem w szkole np. to kogo nie zobaczy to leci do furtki i szczeka i wtedy ludzie ooo jaki szczeniaczek i ją głaskają, boje się, że ktoś może ją ukraść czy coś dać nawet. Można jakoś oduczyć tego? Żeby nie leciała z jęzorem do każego? Mówilam domownikom, że jak zobaczą taką sytuacje to żeby powiedzieli, że mają nie dotykać psa..
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 5 wrz 2015, o 14:14

Szczeniak nie pownien biegać sam po podwórku, bo to łakomy kąsek dla złodzieja.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 5 wrz 2015, o 15:01

No ciepło jest, wiec drzwi sa otwarte na dwor, wiec jeśli chce to wyjdzie. Ale bramy ani furtki nikt nie otworzy, bo brama jak i furtka jest na pilota wiec bez tego nikt nie otworzy. Oczywiście jak nikogo nie ma w domu to pies nie lata sam.
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje