Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Wypadanie siersci po kapieli

Nieprzeczytany postprzez polaklg » 14 lip 2013, 13:44

Witam, ponad tydzien temu moj owczarek niemiecki byl w salonie urody dla psow. Zostal tam wykapany oraz porzadnie wyczesany. Spodziewalem sie ze bedzie mniej gubil siersci, ale efekt niestety jest w druga strone. Gubi znacznie wiecej niz przed kapiela i wyczesaniem. Co moze byc powodem? Moze miec uczulenie na ten szampon ktorego uzyli? z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam
polaklg
Losowy avatar
Świeżak
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ...
Imię: arek
Wiek: 28
Lokalizacja: trojmiasto
Dołączył(a): 14 mar 2012, 02:22

Re: wypadanie siersci po kapieli

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 lip 2013, 20:22

Możliwe.
Ja nie kąpię psa w szamponach.Woduję w bajorze,morzu,baseniku i dzięki temu szybciej gubi podszerstek :-)
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 36
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: wypadanie siersci po kapieli

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lip 2013, 20:23

A w jakim wieku jest ta psina i jaki powód był oddania go do Salonu Urody dla Psów? :-)
Zwrócę Ci uwagę na to, że psy po kąpieli, np. w jeziorze, zrzucają mnóstwo sierści. Woda sierść która już wypadła rozluźnia i po kontakcie z wodą łatwiej jej z okrywy włosowej "wyjść"... a że owczarek w wersji długowłosej [jak mój] ma futra naprawdę mnóstwo... to należy się do tego przyzwyczaić.

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak pocieszyć Cię, że owczarek niemiecki linieje dwa razy w roku - od jesieni do wiosny i od wiosny do jesieni. :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Wypadanie siersci po kapieli

Nieprzeczytany postprzez julita1 » 21 sie 2013, 17:35

być może w tym salonie użyli jakiegoś preparatu. który podrażnił skórę pieska.
mój pies uwielbia jak wyczesuję mu sierść, zazwyczaj robię to rano i na jakiś czas z wypadającą sierścią jest spokój :)
julita1
Losowy avatar

Re: Wypadanie siersci po kapieli

Nieprzeczytany postprzez olaoliwka » 22 sie 2013, 10:57

Po kąpieli właśnie często jest taki efekt - włosy rozluźniają się i wychodzi to, co i tak miało wyjść, tyle że w większym tempie. Gdy szampon podrażnia skórę, to efektem jest zwykle łupież, swędzenie skóry. Moja psica też intensywniej linieje po kąpieli, nawet po pływaniu w jeziorze.
Ola, Kora, Morka i Micek
olaoliwka
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Aleksandra
Wiek: 42
Lokalizacja: Gołębiewo Średnie/Mirotki
Dołączył(a): 22 lis 2012, 15:20

Re: Wypadanie siersci po kapieli

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 27 sie 2013, 07:15

Ja mam bardzo złe doświadczenia w kąpieli psa szamponami i innymi środkami. I podchodzę do tego jednak - na zasadzie ewentualnej konieczności.Poprzednia sunia ( też ON-ka)była wykąpana w "środkach czystości" 2 razy w życiu. Efekt był taki, że ładnie wyglądała tylko jeden dzień, Na 2-gi zrzucała cały długi włos z cześcią podszerstka, a na 3-ci praktycznie większą częśc podszerstka. Zostawał jej taki krótki puszek. Nie wiem czy możecie sobie to wyobrazić?? Wielka głowa z wielkimi uszami przyczepiona do ciałka? szczura? I do tego wszytskiego zamiast ogona- wijąca się linka.Przy czym odrastało to ok miesiąca. Stąd też zabiegi tego typu odpuściłam zupełnie. Czyli przez kolejne 11,5 roku zostały jej naturalne kąpiele rzeczne, jeziorowe itp. + regularne wyczesywanie. Nie wiem co było bezposrednim wyzwalaczem tego zjawiska? Może i woda - w tamtych czasach chyba dość mocno chlorowana. Moze i same szampony ( mimo, iż sięgałam po te z wyższej półki itp..).

Jak wypowiadający się wyżej. Obecna ma 1 rok i 9 m-cy i również była kąpana 2 razy. Raz jak ją przywiozłam ( przy "przedstawianiu- szczeniaki zostały wypuszczone z kenelu, na totalnie rozmoknięte i błotne podwórko- marzec) i zaryzykowałam 2-gi raz i zaczęła się drapać. Więc - jak przy poprzedniej-odpuszczam. Chyba, że zajdzie jakaś nadzwyczajna konieczność.
Yustyna
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Wiek: 49
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 16 gru 2012, 20:34

Re: wypadanie siersci po kapieli

Nieprzeczytany postprzez ewa » 19 wrz 2013, 20:08

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak pocieszyć Cię, że owczarek niemiecki linieje dwa razy w roku - od jesieni do wiosny i od wiosny do jesieni. :lool:[/quote]



bardzo dobre stwierdzenie....popieram :roftl:
ObrazekObrazek


Życie bez psa jest niczym - Elizabeth Bowen
ewa
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ATOS
Imię: ewa
Lokalizacja: kęty
Dołączył(a): 19 wrz 2012, 18:40

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post