Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 sty 2012, 11:12

Tora odkąd zmieniła sierściuszkę z dziecięcego puszku na dorosłą nie gubi futra, więc w domu czysto. Pewnie na wiosnę się zacznie.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 06 sty 2012, 11:34

Trymera uzywalam przy owczarku dlugowlosym (ale poszerstkowym) i przy Sabinie, ktora ma podszerstek, ale nie wszedzie ;)Trymer Ostera NIE wycina wlosow (chyba, ze uzywa si go w niewlasciwy sposob). Trymer wyciaga martwy podszerstek nie ruszajac okrywy wierzchniej. To doskonale widac, bo wyciagniete klaki sa jasniutkie i mieciutkie, i zero innych kudelkow. A uzywa sie go nasladujac ruchy pazurow psich przy drapaniu - krotkie, glebokie ruchy zgodnie z kierunkiem wlosia.
Karolina, nie trzeba grzywacza - mozna sprawic sobie Sabine i ja golic przez ponad pol roku - wtedy kudly tylko odrastaja i nie linieje wcale :mrgreen:
Ewa, Sabina, Max i Lulu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 37
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 00:09

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 06 sty 2012, 12:03

Ewuś, fakt mam nieco inny i nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia takiego jak ja mam (może się później zmobilizuję i zrobię zdjęcie mojego), ale i tak:

"- trymer typu coat-king ułatwiający usunięcie podszerstka i skrócenie włosa okrywowego u dużych psów średnio i długowłosych gubiących dużo sierści w domu

- można go stosować u nowofundlandów, owczarków niemieckich ( długo i krótkowłosych) sznaucerów olbrzymów ale również u labradorów

- szerokość samego ostrza: 6cm

- rozstaw między zębami: 0,5cm

- trymer posiada ostrza, które świetnie wycinają skołtunioną sierść nie sprawiając bólu pupilowi".

Cytat pochodzi stąd http://allegro.pl/zgrzeblo-trymer-dla-d ... 33269.html
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z tym nie radzi ...
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 40
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:11

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Małgo » 20 lip 2012, 11:40

Jest lipiec, czy to normalne żeby pieskol nadal gubił sierść? Czeszemy go zazwyczaj raz w tygodniu, czasem częściej - wiem, to mało. Może dlatego nadal linieje?
Małgo
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Jamal
Imię: Małgorzata
Wiek: 26
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 16 lip 2012, 13:52

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez sisi » 20 lip 2012, 12:43

Małgo- moja Nuta też dużo sierści gubi, mimo, że czeszemy co drugi dzień, czasem i codziennie.
Obrazek
sisi
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Nutka
Imię: Sandra
Wiek: 21
Lokalizacja: L-ca
Dołączył(a): 15 lip 2012, 17:17

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 20 lip 2012, 13:02

Sparrow gubi cały rok na okrągło, czasem mniej, czasem więcej, ale zawsze. Wkurzające to, zwłaszcza w samochodzie - tylna kanapa zakryta kocem, raz pogłaszczę a kłaki latają już koło kierownicy. Ostatnio przy wizycie u weta spytaliśmy o to, martwiliśmy się, że to może z powodu diety czy cuś... A on mi na to, że "widocznie taka jego uroda", że piękne futro ma itp... Jedna Pani z naszych psich spotkań w parku (posiadaczka Borysa - owczarka szkockiego długowłosego) kupiła dla swojego biotynę w kropelkach i od tego czasu 10latek ma dużo lśniącego futerka... Zastanawiam się nad kupnem tych kropelek, słyszeliście o nich?
ObrazekObrazek

Mój owczarek niemiecki Sparrow :-).
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 20
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 09:02

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 lip 2012, 08:00

mój pies napisał(a):Tora odkąd zmieniła sierściuszkę z dziecięcego puszku na dorosłą nie gubi futra, więc w domu czysto. Pewnie na wiosnę się zacznie.


Zaczęło sie u nas około maja i cały czas kudły fruwają wszędzie, za każdym dotknięciem. Codziennie wyczesuję pełne grzebienie, a był juzżdwukrotnie przejechana furminatorem :nea:
Podobno psy innych ras linieją dwa razy do roku, a owczarki tylko raz do roku od stycznia do grudnia :lool:
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 lip 2012, 21:27

mój pies napisał(a):Zaczęło sie u nas około maja i cały czas kudły fruwają wszędzie, za każdym dotknięciem. Codziennie wyczesuję pełne grzebienie, a był juzżdwukrotnie przejechana furminatorem :nea:
Podobno psy innych ras linieją dwa razy do roku, a owczarki tylko raz do roku od stycznia do grudnia :lool:

u nas Sonia linieje dwa razy do roku po ok miesiącu-dwóch miesięcy ;)pewnie przez to, ze mieszka na dworze.....

zaczęła jakoś w połowie czerwca, no i zostało jej jeszcze trochę, ale Pańci sie nie chce...
bo potem sama siebie zgrzebłem czeszę, aby jej sierści się pozbyć :roftl:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 11
Dołączył(a): 15 lut 2011, 10:34

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje