Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Dareczko28 » 05 sty 2012, 22:57

Jak w temacie,chciałem się dopytać co używacie do wyczesywania włosów,wiadomo mamy teraz okres gdzie nasze pupile zmieniają futerko,powiem tak, że mam kilka grzebieniów szczotek irygatorów (czy jakoś tak) ,ale i tak codziennie musze odkurzać,bo wszędzie latają włosy, może coś mi poradzicie pozdrawiam Darek
ObrazekObrazek


Obrazek
Dareczko28
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hektor
Imię: Dariusz
Wiek: 30
Lokalizacja: Chorzów
Dołączył(a): 21 lip 2011, 15:56

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 05 sty 2012, 23:06

Nie wiem jak tam u kłaków, ale my stosujemy zwykłe szczotki z plastikowym "włosiem", na wiosnę jak wyłazi podszerstek-szczotki z drucianym, zagiętym "włosiem"-u nas działa najlepiej, ale trzeba uważać żeby psa nie zajechać, bo druciki są dosyć ostre.
A co do kudłów na podłodze... no cóż, tak to już jest :lool:, zawsze opcją jest zakup grzywacza chińskiego albo żółwia :lool::lool::lool:Ja w domu nie mam nawet skrawka dywanu, bo nie mogłam go nigdy dobrze odkłaczyć, tylko śliskie powierzchnie :ok
Karoll
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 20:01

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Dareczko28 » 05 sty 2012, 23:11

najlepsze jest to, że jest dziennie czesany szczotkowany , a zbiera się cały zapas wkładu do poduszki i tak codziennie, ja niestety dywanów to mam pełno,
ObrazekObrazek


Obrazek
Dareczko28
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hektor
Imię: Dariusz
Wiek: 30
Lokalizacja: Chorzów
Dołączył(a): 21 lip 2011, 15:56

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 05 sty 2012, 23:24

Przejrzyj wątek Parysa. Janek kiedyś porobił zdjęcia przed i po czesaniu i ile z Parysa wyczesał. Ty masz jeszcze szczeniaka, zobaczysz przy dorosłym psie. Dobrze że ONki mają miękką sierść moja koleżanka ma Filę Brasileiro, mówi, że sierść jej psa jest tak sztywna, że wbija się jak igły w dywany i odkurzacz jej nie wyciąga.
Karoll
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 20:01

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Dareczko28 » 05 sty 2012, 23:41

szczeniakiem to on już nie jest ,18 stycznia będzia miał rok,
ObrazekObrazek


Obrazek
Dareczko28
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hektor
Imię: Dariusz
Wiek: 30
Lokalizacja: Chorzów
Dołączył(a): 21 lip 2011, 15:56

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 06 sty 2012, 03:06

Z gory przepraszam, ale irygator mnie okrutnie rozbawil :yahoo:yahoo:yahooWiem, ze chodzi o furminator... ;)
Jesli o mnie chodzi to ulubionym moim (i moich psow) sprzetem jest trymer firmy Oster. Teraz nie moge sprawdzic, czy mamy ten z 10 ostrzami, czy ten z 18 (model 310 i 320). Warte kazdego grosza, sa swietne, nigdy nie slyszalam niepochlebnej opinii.
Obrazek
Ewa, Sabina, Max i Lulu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 37
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 00:09

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 06 sty 2012, 05:02

Były podobne tematy, przejrzyj je:
duuuzo-siersci-t852.html
linienie-t176.html
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 06 sty 2012, 09:10

Ewa :-)!!
A czy trymer można stosować do "normalnych" owczarków i do tych z dłuższym włosem? Bo ja gdzieś kiedyś zaczytałam (bo u psiego fryzjera nie byłam), że trymer to do ras które się strzyże? :scratch:scratch

Na kłaki na dywanie tylko turbo/elektro szczotka w odkurzaczu. Ja mam odkurzacz zelmera solaris twix hq (z elektro szczotką) 2200V i na 4 z 5 biegów dywan jak nowy (a nawet czasami na 3'cim biegu odkurzam). Tak jak nienawidziłam, tak kocham odkurzać :-)
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 06 sty 2012, 09:29

Ja trymera używam raz na 2 tygodnie w celu przerzedzenia włosów na szyi i tzw. portek, bo tam niestety samym grzebieniem praca nic nie daje - znaczy wbijam grabki i ... tam zostają :lol:. Trymer generalnie wycina kołtuny, splątane włosy. Jak na wiosnę w zeszłym roku - mając dość kłaków, które były WSZĘDZIE - zgarnęłam psa na łąkę, trymer w garść i heja! Hahaha, pół psa mi zostało, kryzy nie miał prawie wcale, a zamiast ogona został jakiś żałosny frędzelek :lool:, a dwa dni później znowu miałam chatę pełną fruwającej sierści.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z tym nie radzi ...
Brawurka
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 40
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:11

Re: Wypadanie włosów

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 06 sty 2012, 10:05

no to może i ja taki trymerek kupię... Nazgul to wygląda jakby miał na sobie ze 4 futra nawet latem! A pod nimi kości i ości po wyjściu z wody...

U mnie bardzo dobrze spisują się zgrzebła, Nazgulowa sierść się nie kołtuni... ale myśl o tym, że z 4 futer mogłoby zostać 1... :lool:

No to mam plan na wiosnę, wyczesać psa zgrzebłem, a po tym trymerem yes
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje