Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Wypadek przy ataku

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 sty 2013, o 12:51

AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Re: Wypadek przy ataku

Nieprzeczytany postprzez dariex » 19 sty 2013, o 15:57

No niestety,taki sport. Z resztą w każdym innym także zdarzają się kontuzje.
Pozorant dość niefortunnie upadł.
Ostatnio edytowano 19 sty 2013, o 17:09 przez dariex, łącznie edytowano 1 raz
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 sty 2013, o 16:03

Złe podanie rękawa czasem konczy się znacznie gorzej nie dla czlowieka, a dla psa.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 sty 2013, o 17:08

brrrrrr

A kolejne video, które się pokazuje, to atak psa z Brazylii.

Im bardziej sponiewiera pozoranta, tym lepiej. Na szczęście obyło się bez wypadku. W tle słychać podniecenie publiczności, a w komentarzach pod filmem pytania typu "jak go trenowałeś".
Też brrrr, bo okazuje się, że wszyscy są wniebowzięci, bo pies ostrrrrrrrrrry.
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 sty 2013, o 17:28

Ludzie lubia patrzeć na corridę, na to, jak w "szlachetnej sztuce walki na pięści" bokserzy okładają się po głowach, na walki kogutów, rybek też, że o psach nie wspomnę, to i ekscytuje ich atak psa na czlowieka, chocby to był atak na rękaw. A jakby zrobic to na serio, żeby lała się krew człowieka i zwierzęcia, to dopiero na stadion waliłyby tłumy!

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Joan » 19 sty 2013, o 18:03

Odwieczne: "Panem et circenses"...
Mnie to jakoś nie ekscytuje, bo pies nie wzbudza we mnie lęku i wiem, że sprawny człowiek może sobie z powodzeniem poradzić z psem. Chyba jedno z ćwiczeń w Krav-Maga to właśnie sposób, w jaki można obezwładnić agresywnego psa. Nie robią na mnie wrażenia rany szarpane, bo sama zostałam "przeżuta" przez moje suki (nigdy przez psy). Jedna z tych suk była u mnie dopiero tydzień, a ja wbrew wszelkim zaleceniom je rozdzielałam. Kiedy stanął nam na drodze rozwścieczony pit-bull, pierwszym moim pomysłem w razie ataku było podstawienie mu przedramienia, bo nie miałam pojęcia, czy Woland sobie poradzi z uczepionym jego szyi przeciwnikiem.
Stanowczo, bardziej ekscytują mnie obrazki, kiedy sznaucer ratuje z pożaru sarenkę, lub dzielenie się pożywieniem, czy ratowanie rannego towarzysza na brazylijskiej autostradzie... Takie sceny mogłabym oglądać godzinami.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 sty 2013, o 19:08

Skąd ta żądza krwi w człowieku? Bo w "odpowiednio" hodowanym pitbullu to jeszcze zrozumiem... .
Joan napisał(a):(...)Stanowczo, bardziej ekscytują mnie obrazki, kiedy sznaucer ratuje z pożaru sarenkę, lub dzielenie się pożywieniem, czy ratowanie rannego towarzysza na brazylijskiej autostradzie... Takie sceny mogłabym oglądać godzinami.

Ja też wolę takie obrazy, jednak od czasu do czasu lubię zejść na ziemię i przypomnieć sobie, że należę do najbardziej agresywnego gatunku na Ziemi. Tak ku przestrodze.
Zdumiewa mnie również (ciągle), że mnóstwo osób naprawdę jest przekonanych, że ten atakujący w IPO pies jest groźny, że rozpozna bandytę i unieszkodliwi go w sekundę. Nawet jeden z moich znajomych był przekonany, że jego labradory nadadzą sie do policji, bo chwytają go za przedramię. No chwytają, bo niewychowane, ale on myśli, że tak samo chwycą przestępcę z bronią, przeskakując wcześniej przez samochód. Ech... .
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Volt » 20 sty 2013, o 19:08

Zofia napisał(a):Ludzie lubia patrzeć na corridę, na to, jak w "szlachetnej sztuce walki na pięści" bokserzy okładają się po głowach, na walki kogutów, rybek też, że o psach nie wspomnę, to i ekscytuje ich atak psa na czlowieka, chocby to był atak na rękaw. A jakby zrobic to na serio, żeby lała się krew człowieka i zwierzęcia, to dopiero na stadion waliłyby tłumy!

Zofia Mrzewińska

Jeśli komuś nie podoba się corrida, boks czy walki kogutów może pooglądać jazde figurowa na lodzie oraz inne sporty. :-)
Volt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 20 sty 2013, o 21:21

Różnica między corridą a jazdą figurową na lodzie jest jednak dość istotna - byki nie maja wyboru, czy ten akurat sport wolałyby uprawiać. Koguty same nie przypinają sobie zaostrzonych szpilorów do łap.
Gdy dwoje ludzi okłada się pięściami - ich problem, ich wybór, nie lubię, nie oglądam, ale nie budzi to we mnie takiego obrzydzenia i protestu, jak organizowanie dla rozrywki ludzi śmiertelnych walk zwierząt na arenach.

Zofia Mrzewińska

Pochwały przyznane za posta: 3
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 20 sty 2013, o 23:23

Volt napisał(a):
Zofia napisał(a):Ludzie lubia patrzeć na corridę, na to, jak w "szlachetnej sztuce walki na pięści" bokserzy okładają się po głowach, na walki kogutów, rybek też, że o psach nie wspomnę, to i ekscytuje ich atak psa na czlowieka, chocby to był atak na rękaw. A jakby zrobic to na serio, żeby lała się krew człowieka i zwierzęcia, to dopiero na stadion waliłyby tłumy!

Zofia Mrzewińska

Jeśli komuś nie podoba się corrida, boks czy walki kogutów może pooglądać jazde figurowa na lodzie oraz inne sporty. :-)

:nea: Kiepskie...

Sport ... pewnie to temat na osobny wątek i pewnie nie w tym dziale...jakoś ostatnio nie kojarzy mi się dobrze a zwłaszcza w zestawieniu "sport to zdrowie" ;-)
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje