Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez aniawis39 » 08 maja 2012, 16:27

Wiem iż cały ten dział jest poświęcony akcesoriom, ale nie ma tu żadnego tematu odnośnie wyprawki dla szczeniaka (wyszukiwarka poszła w ruch). Postanowiłam, więc że zaryzykuję i założę taki sobie temacik. :)
Jak już pewnie niektórzy wiedzą bardzo, ale to bardzo pragnę posiadać ONka. Jeżeli zdarzy się cud i Mama się zgodzi to chciałabym jak najlepiej przyjąć szczeniaka do domu. Z tego też powodu mam do Was pytanie: co i kiedy kupić dla szczeniaka. Z słowem "kiedy" chodzi mi o moment zakupu danej rzeczy - czy lepiej jest ją kupić przed przybyciem szczeniaka czy po. Linki i obrazki mile widziane. :) Mam nadzieję, że wątek się przyda nie tylko mi.
Pozdrawiam gorąco!
aniawis39
Losowy avatar

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 08 maja 2012, 17:18

Proszę. :lool:

Obrazek

Masz młode oczy, więc może dojrzysz szczegóły. ;)My kupiliśmy to co widać na obrazku przed przybyciem szczeniaczka.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 08 maja 2012, 17:56

Tomku, Ciebie chyba nie jest w stanie zaskoczyć żadne pytanie :roftl:
Ja niestety nie czekałam na wymarzonego szczeniaczka tak jak Ania, ale czekałam na dzień przywiezienia Sułtana i byłam wyposażona tylko - albo aż - w ogromną chęć pomocy. :-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 08 maja 2012, 18:01

Ja kupiłam parę zabawek, smycz, obroże i dwie miski :Ddopiero po zakupie psa pojechaliśmy na wielkie zakupy :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 21
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 08 maja 2012, 18:02

na pewno dwie miski, jedna na wodę druga na jedzenie, jakiś kocyk/posłanie/poduszkę, gdzie piechol będzie mógł odpoczywać i spać, obroża i smycz, może jakiś szampon żeby wykąpać futro po przyniesieniu do domu, karma taka jaką jadł w hodowli przynajmniej na parę pierwszych dni i jakieś zabawki. to tak na sam początek;)
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 9
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez puma » 08 maja 2012, 18:24

Ja przed miałam kupiona metalowa klatke, legowisko, miski, obroże, smycz, jakieś zabawki i karme. Później zestaw powiększał się głównie o ilość różnorakich linek treningowych, szelek, obróżek, łańcuszków, aportów, znaczników i przedmiotów na ślady itd, itp. I miliona piłek na sznurku oczywiście. To jest nasz niezbędnik do dzisiaj :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 23
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez aniawis39 » 08 maja 2012, 20:29

Otóż, gdy Ani się nudzi sporządza sobie ona listę rzeczy dla ew. ONka. Wiem, że to może dziwne, ale jak nuda mnie już przytłacza, nie mam pomysłu co robić zostaje mi to. Mogę nawet powiedzieć, że lubię to. Chciałabym się upewnić co sądzicie o produktach, które przypadły mi do gustu. ;)
1. Royal Canin German Shepherd Junior - jestem bardzo ciekawa Waszej opinii. Przykładowo na animalii opinie o karmie są bardzo dobre, a z kolei na forum o myszoskoczkach było wręcz przeciwnie - że RC to karma nie wartościowa itp.
2. Animonda Grancarno Junior (kurczak + królik)
3. Royal Canin Educ (przysmak dla psów)
4. Beaphar Doggys Junior
5. Maced mięsne krążki z kurczakiem
6. Dr. Clauders Walpen-Shampoo
7. Trixie szczotka do masażu gumowa
8. Dr. Clauders Pfoten Pflege (Paw Care) krem do pielęgnacji łap
9. Trixie ręcznik z mikrofibry
10. Dr. Clauders Anti-Filz-Spray spray ułatwiający rozczesywanie
11. Trixie pluszowa zabawka dla psa renifer - przy tej zabawce nie mam żadnych zastrzeżeń. :) Taki fajny pluszowy miś.
12. Yarro stojak regulowany z miskami nierdzewnymi 2x1.8l
13. Trixie szelki samochodowe dla psa
14. Trixie kocyk Barney dla psa
18. Trixie adresówka ze świecącą diodą
Jestem ciekawa, które z tych produktów wykreślicie - prosiłam bym o powód "dlaczego Wam się nie spodobało". ;) Na liście nie ma obróżek ponieważ pierwszą planuję kupić w jednym z leszczyńskich sklepów zoologicznych. Później może przestawiłabym się na obroże Dingo itp. Nie jest to "wyprawka" tylko ogólnie produkty, które w ciągu jego pierwszych miesięcy chciałabym mu kupić.
Pozdrawiam!
aniawis39
Losowy avatar

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 08 maja 2012, 20:40

RC spadła jakość karm. Z ciekawości zobaczyłam sobie ceny tej karmy i szczerze wydaje mi się że w takiej cenie znajdziesz sobie lepszą karmę :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 21
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 08 maja 2012, 21:11

Ania, zawsze patrz na skład karm, po tym wiadomo czy to karma lepsza czy gorsza. a royal ma w składzie na pierwszym miejscu zboża, więc odpowiedz sobie sama czy ta karma jest dobra dla mięsożercy;)
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 9
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Wyprawka dla ONka/DONka

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 08 maja 2012, 21:16

Rzeczywiście Royal to już nie jest ta sama marka i jakość co te kilka lat temu...
Ale Moja jest na RC od małego szczyla i szczerze mówiąc nie mogę powiedzieć, że nam nie pasuje. Nie ma żadnych problemów trawiennych, ani alergii - a Tajga wcina ze smakiem. Tylko, że ona jest nie na German Shepherdzie a na tej z linii Maxi,w tej chwili już na Maturze.
Rzeczywiście jest kilka podobnych jakościowo karm w takiej samej albo niższej cenie. Zależy co komu odpowiada, u nas akurat Royal działa bez zarzutu.
Miałyśmy też przygodę z Hills'em t/d (weterynaryjny) - polecam, zapobiegające powstawaniu kamienia nazębnego.

Jest taka ilość marek i karm, że tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić, która jest najlepsza. Trzeba poprzeglądać składy karm i wybrać najbardziej odpowiadającą nam, potem sprawdzić, co nasz pies na to ;-)
Ale i tak najprawdopodobniej w "pakiecie" do szczeniaka z hodowli dostaniesz jakiś starter danej karmy ewentualnie potem będziesz przestawiać na inną ;-)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 19
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post