Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

Re: wyrzucono sukę szczenną potrzebna pomoc

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 8 lut 2014, o 14:46

Wadera napisał(a):Ale usypiając miot chyba matce się zostawia choć jednego malucha? Jak tu wybrać, który ma żyć?
Grażynko...takie decyzje nigdy nie są łatwe. Najlepiej zostawić 1 psa. A jak wybrać, który ma żyć? Hmmm a czy łatwo jest świadomie skazywać kilka psiaków na bezdomność lub życie w schronie ? Coraz więcej fundacji decyduje się na "ten krok". Nie zliczę już w ilu akcjach pt:" wyciągamy szczyla ze schronu, bo marnieje" brałam udział. Dlatego lepiej uśpić jeden ślepy miot, niż ratować później kilka skatowanych, zagłodzonych, bezdomnych lub schroniskowych psów :( A pieniędzy brakuje na te, które już żyją, są chore, więc pozwalanie na kolejne "bezdomne mioty" jest dla mnie niepoważne i nieodpowiedzialne!

Ps. A jeśli schron lub jakaś tam "foondacja" nie decyduje się na sterylkę aborcyjną lub uśpienie ślepego miotu, to o co może chodzić ? Oczywiście o kasę. Nie widzę tu działania dla dobra zwierząt. I możecie się na mnie wściec, ale ja uśpiłabym maluszki a dla mamy szukała domu. Zbyt wiele już widziałam :(
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Re: Wyrzucono sukę szczenną potrzebna pomoc

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 8 lut 2014, o 14:59

Dagi co co piszesz jest gorzką prawdą ,ja wiem jedno bym nie chciała za nic w świecie takich decyzji podejmować .Kiedy to się skończy
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 8 lut 2014, o 16:28

Miejmy nadzieję, że ta rodzinka dobrze trafiła. DONnka (ze Skarpety Owczarkowej) rozmawiała z Panią z tej fundacji:

Rozmawiałam z Panią z Fundacji pod Psią Gwiazdą.
Wygląda na to, że sunia i maluszki będą miały właściwą opiekę
To nie jest typowe schronisko, raczej taki mały hotelik
Aktualnie jest tam 10 psów
Sunia i maluchy trafią do osobnego ogrzewanego pomieszczenia, gdzie nie będą niepokojone przez inne zwierzęta. Będą miały stały kontakt z człowiekiem, przejdą socjalizację, a gdy będą gotowe poszukają im dobrych domów.
Pani zaprasza do Polanicy Zdroju - może ktoś z okolicy chętny na mały wypad ;-)
Losy rodzinki można będzie śledzić tutaj:
http://pl-pl.facebook.com/FundacjaPodPsiaGwiazda

Pozostaje wierzyć i obserwować jak maluchy będą się rozwijały. Może gdzieś czekają na nich wspaniałe domki. Z całego serca im tego życzę :-)
Tatanka, czy Ty mieszkasz niedaleko? Czy ktoś odwiedzi Fundację, żeby sprawdzić jak się mają psiaki i monitorować czy czegoś im nie brakuje?
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 8 lut 2014, o 16:44

ja mam bardzo blisko 25km. tak że mogę podjechać z tego co wiem to mają bardzo dobrą opiekę i warunki w DT opiekuje się dobra moja znajoma jest nauczycielką i mają tam wypady do tego hoteliku tak że będą pod obserwacją na pewną znajdą im odpowiednich opiekunów
tatanka
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 8 lut 2014, o 16:58

Rzeczywiście blisko, ja codziennie dojeżdżam tyle do pracy ;-)
Jak zdecydujesz się na odwiedziny w Fundacji, daj znać jak psiaki rosną i jak się czują, zrób dokumentację fotograficzną i zdawaj relację. Będę śledziła ich wątek tutaj i na fb :-)
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 8 lut 2014, o 18:00

Pomożemy na 100%
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 8 lut 2014, o 18:36

Jakby jakiś bazarek był organizowany to mam parę fantów ;) Poza tym, jak będzie potrzebna pomoc "na już" to dajcie znać, może trzeba kupić karmę, albo coś innego dla mamusi i kluseczków :)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 8 lut 2014, o 18:46

byłem teraz na wieczór u koleżanki szczeniaki doją cyca widać że suka była trzymana w domu jest bardzo opiekuńcza widać że to pierwszy i ostatni miot powinna być wysterylizowana jak wychowa szczeniaki a bazarek jak najbardziej w poniedziałek mają ją zabrać do fundacji, teraz tam przebywa 10 piesków
tatanka
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 10 lut 2014, o 15:21

witam - chciałbym skrócie napisać ale problem jest o wiele większy suczka z małymi ma się dobrze a problem polega na tym że dzisiaj miały być przekazane pieski do Fundacji pod Psią Gwiazdą w Polnicy okazuje się że urząd w NOWEJ RUDZIE umywa ręce i pieski nie maja gdzie się podziać a fundacja nie może przyjąć piesków bez dokumentacji z Urzędu Miasta
tatanka
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 10 lut 2014, o 15:23

I co teraz z nim będzie
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje