Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

Re: Wyrzucono sukę szczenną potrzebna pomoc

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 10 lut 2014, o 15:33

dostałem teraz tel.że URZĄD MIASTA zabiera pieski w godzinach popołudniowych ma dla nich jakieś lokum prawdo podobnie nie jadą do Polnicy a szkoda :negatyw:
tatanka
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 lut 2014, o 16:02

tatanka napisał(a):witam - chciałbym skrócie napisać ale problem jest o wiele większy suczka z małymi ma się dobrze a problem polega na tym że dzisiaj miały być przekazane pieski do Fundacji pod Psią Gwiazdą w Polnicy okazuje się że urząd w NOWEJ RUDZIE umywa ręce i pieski nie maja gdzie się podziać a fundacja nie może przyjąć piesków bez dokumentacji z Urzędu Miasta

I właśnie o tym pisałam...Echhh brak słów.

A wiecie w ogóle gdzie jadą? I do jakich warunków?

Ps. Poza tym...wiekszej bzdury nie czytałam. Jaka dokumnetacja????? KASA, kasa - Urząd nie da kasy - "foondacja" nie bierze więc psów...bo nic z tego nie ma. Niestety tak to w wielu działa :/

A jak ktoś wrzuca psa przez płot? Albo ktoś z fundacji znajduja psa przywiązanego do drzewa, to nie zabiera go pod swe skrzydła, tylko czeka na dokumentację ??? Echhhh sami sobie odpowiedzcie. Ja tego nie łykam.

Szkoda tylko maluszków. Po cholerę skazano je na takie życie.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 10 lut 2014, o 18:13

Z tego co wiem losy tej rodzinki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Na chwilę obecną sunia z dzieciakami zostaje :yahoo:
Przekazuję co napisała DONnka po rozmowie z fundacją.
"Wspaniali ludzie,którzy zaopiekowali się psiakami nie dopuścili do ich zabrania przez gminę. Pani z Fundacji zapewniła mnie, że psia rodzinka do końca tygodnia zostaje tam, gdzie jest, a w przyszły poniedziałek Fundacja przejmuje opiekę"
Tatanka, potwierdź czy tak rzeczywiście się stało. Szczerze mówiąc ulżyło mi bardzo. :-) Ale będę jeszcze spokojniejsza jak to potwierdzisz :-)
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 lut 2014, o 18:21

Oby im się udało...Oby znalazły dobre domki! Dziś znów zamieściłam ogłoszenia dotyczace szczeniaków do adopcji...Jutro pewnie zamieszczę kolejne :/
Ostanio koleżanka wyciągnęła na tymczas maluszka ze schronu - chorego na parwowirozę, który i tak umarł jej na rękach, jego siostra umarła jeszcze w schronie. Nie jest łatwo odchować maluszki i nie jest łatwo znaleźć im domy...Ratowanie nie jest proste i nie zawsze kończy się happy end'em. Oby tym razem było inaczej.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 10 lut 2014, o 20:39

Informacja na dziś 10-02-2014 r.: Pieski zostały w Nowej Rudzie - Słupcu (w domu tymczasowym). Urząd Miejski w Nowej Rudzie nie wykazał woli współpracy z polanicką Fundacją pod Psią Gwiazdą, która chciała w dniu dzisiejszym przejąć psy. Szczegółów nie znam, więc się nie mogę wypowiedzieć. Sytuacja jest taka, że kilku zapaleńców zajmuje się psami dalej. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się je uratować, konsekwentni w działaniu i twardzi, więc nie damy się zaszczekać, bo jak powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B itd. Maluchy piją mleko mamy, śpią i rosną. Sunia spisuje się na medal. Będzie miała stały dom. Jeden ze szczeniaczków też. Pozostałe szukają domów. Jeśli ktoś chce pieska prosimy o kontakt.
tatanka
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 10 lut 2014, o 20:44

Na dzień dzisiejszy pieski są w DT. Mają bardzo dobre warunki. W tym tygodniu odwiedzi je pani weterynarz. Załatwimy szczepienie i odrobaczanie.
tatanka
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 10 lut 2014, o 22:36

Na forum obok padła propozycja, żeby zadziałać coś z mediami, może by tak do Kaśki Pisarskiej z Psich Adopcji napisać, przedstawić jej sytuację, może pomoże?
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez Jeanette » 10 lut 2014, o 23:39

Dagi napisał(a):Ps. Poza tym...wiekszej bzdury nie czytałam. Jaka dokumnetacja????? KASA, kasa - Urząd nie da kasy - "foondacja" nie bierze więc psów...bo nic z tego nie ma. Niestety tak to w wielu działa :/

A jak ktoś wrzuca psa przez płot? Albo ktoś z fundacji znajduja psa przywiązanego do drzewa, to nie zabiera go pod swe skrzydła, tylko czeka na dokumentację ??? Echhhh sami sobie odpowiedzcie. Ja tego nie łykam.

Szkoda tylko maluszków. Po cholerę skazano je na takie życie.

Fundacja chce pieniędzy od gminy? To BARDZO DOBRZE! Bo to gminy, a nie fundacje mają USTAWOWY OBOWIĄZEK zajmowania się bezdomnymi psami na swoim terenie. A co robią? W najlepszym wypadku pozwalają w swej nieograniczonej łaskawości zająć się bezdomnymi psami grupom szalonych psolubów, którzy - za własne pieniądze, oczywiście - ratuja bezdomniaki i wyciagają je z gminnych punktów przetrzymań. Nielegalnych punktów, oczywiście.
Przepraszam, że piszę wielkimi literami, ale ciśnienie mi sie podnosi, jak o tym myślę.
Co do usypiania ślepych miotów i sterylek aborcyjnych. Teoretycznie jestem na tak, ale gdybym miała taką przygarniętą oszczenioną sukę, to prędzej bym umarła niż własnoręcznie zaniosła chociaż jedno do uśpienia. Łatwo mówić, wykonać trudniej.
Jeanette
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Aneta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 13 lut 2014, o 19:25

Zgodnie z planem naszą psią rodzinkę odwiedziła dzisiaj pani weterynarz. Sunia została zaszczepiona i zaczipowana. Zakupiliśmy także obrożę przeciw pchłom i kleszczom Kiltix Bayera oraz tabletki na odrobaczenie.Adopcja piesków dalej aktualna. I wiecie co? Nastąpiła skucha co do ich płci. Stawialiśmy na remis 3:3 a okazało się, że jest 2:4. Chłopaki górą!!! Dwie suczki "zamówione" a cztery pieski szukają domu. Kontakt telefoniczny, Adam: 514 141 036.W sumie zapłaciliśmy 165zł
tatanka
Klubowicz

Pomoc dla szczennej suni ze stacji benzynowej - DEKLARACJE

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 lut 2014, o 22:09

Kochani, rozmawiałam z Adamem (Tatanka) na temat sytuacji suni i maluchów.
Na chwilę obecną jest to jedna wielka niewiadoma.
W domu kobiety, która je przygarnęła, mogą zostać jeszcze tydzień, potem ta pani wyjeżdża.
Sytuacja z fundacją jest dla mnie niejasna zupełnie, ale wygląda na to, że na chwilę obecną Adam i jego koleżanka zostali z problemem sami.
Jedynym pomysłem na miejsce tymczasowe dla całej rodzinki jest wspominany hotelik w Polanicy.
Adam już poniósł koszta za weterynarza dla suni (165zł), a skąd wziąć pieniądze na hotelik, szczepienia i odrobaczania szczeniąt?

Myślę, że nie powinniśmy w tej sytuacji zostawić Adama i jego koleżanki samych.
Ponieważ sytuacja na razie zmienia się i wciąż nie wiemy na czym się zakończy kwestia fundacji, która miała pomóc, proponuję, żebyśmy na razie pozbierali deklaracje kto i jaką sumą jest w stanie ich wspomóc, jeżeli sunia z dziećmi będzie musiała za tydzień zostać przeniesiona do hoteliku.

Dam dobry przykład ;-) i deklaruję 30zł.
Kto następny? :lool:

edit:
Dodam tylko, że do wyjaśnienia sytuacji suni i szczeniąt nie zbieramy pieniędzy, a jedynie deklaracje. Wpłacać zaczniemy dopiero gdy zaistnieje realna potrzeba.

edit 15.02.2014, 12:27:
Wszystkich, którzy chcąc pomóc finansowo prosimy o wpłaty na konto
Stowarzyszenie Miłośników Owczarka Niemieckiego „SMON”
69 1020 1811 0000 0402 0215 2437 Bank PKO BP

W tytule przelewu podajemy nick z forum z dopiskiem "Dora z Nowej Rudy", np. Brawurka/Dora z Nowej Rudy.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje