Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szczenięta rasy owczarek niemiecki.

Re: Wyselekcjonowana suczka w hodowli Berghorn

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 sie 2013, o 18:14

Mnie te zwykłe zdjęcia o wiele bardziej podobają się od takich na których pies jest ustawiany w sztucznych dla niego pozach. Ładna sunia.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 sie 2013, o 19:58

A ja myślę, że skoro psina ma iść pod wystawy, to warto byłoby przedstawić suczkę w typowej pozie wystawowej...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 8 sie 2013, o 20:21

A ja myślę że jezeli ktos pokazuje psa i pisze ze pies nadaje sie na wystawy oraz że rokuje jako hodowlany to warto psa obejrzec na zywo przed kupnem
aleto tylko moje zdanie , moze nie znam sie jaqk przedmowczyni
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Jacek
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 sie 2013, o 20:29

Oj cięty ma Pan język, cięty, tylko nie wiem z jakiej okazji... lubi Pan postawić na swoim. A może szukam psa dla kogoś?!
Nie ważne.

Miłego dnia.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 8 sie 2013, o 21:43

Śliczna suczka :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 9 sie 2013, o 00:08

Aga i N napisał(a):Oj cięty ma Pan język, cięty, tylko nie wiem z jakiej okazji... lubi Pan postawić na swoim. A może szukam psa dla kogoś?!
Nie ważne.

Miłego dnia.

Zawsze odpowiadam jezeli ktos szydzi ze mnie
nie mój jezyk jest ciety, proszę poczytac swoje wpisy
Pozdrawiam
jezeli szuka Pani psa dla kogos to proszę powiedziec temu komus, tak jak napisałem, psa nalezy obejrzec na żywo skoro ma byc to pies nie tylko na ogródek
nie koniecznie u mnie, ale zawsze powinno sie tak robic
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
Imię: Jacek
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 sie 2013, o 02:03

Fakt, zwrócenie uwagi na nieustawiony prawidłowo balans bieli w aparacie w kontekście napisania prawdy że barwy na zdjęciu odbiegają w jakiś sposób od rzeczywistości to je nie dopuszczalne! Jak tak można.

Niech mi Pan uwierzy że dla mnie liczy się szczerość zamiast wchodzenie komuś w 4 litery. Forumowicze mnie znają - jeśli coś jest godne pochwały to chwalę, godne absolutnego zmieszania błotem - to zmieszam. Pan się nie zalicza do żadnej z tej kategorii, jednak jakoś tak obiera Pan taką taktykę jakby linia użytkowa to była jakaś odległa galaktyka a to mi nie przypada do gustu.
Ale widze że to jakaś norma u właścicieli eksterierów...
A mnie nie zachwyca nowy kolejny eksterier na osiedlu i komentarze znajomych "widziałas? Piękny! Też długowłosy jak Twój Nazgul". Oj wtedy to chce mi się zaśpiewać "gdzie Ci mężcz... Tfu gdzie te użytki, prawdziwe takie, gdzie te Onki orły sokoly" :lol:

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 9 sie 2013, o 05:41

Mnie się wydaje, że ktoś inny tutaj ma problemy z wyczuciem momentu w którym nie wypada już ciągnąć dyskusji. Co człowiek to opinia. ;)

Po pierwszym rzucie oka widać, że zdjęcia są zrobione czymś co nie służy do robienia zdjęć, nie jesteśmy też w dziale "atelier" więc po co ta dyskusja o jakości zdjęcia? Jest ona w zupełności wystarczająca do zobaczenia jak sunia wygląda, widywałem gorsze na stronach hodowli.

Numer telefonu jest w pierwszym poście, osoba zainteresowana sobie zadzwoni i uzyska zdjęcia w dowolnej pozie lub po prostu wybierze się do hodowli bo chyba nikt nie kupuje psa wysyłkowo na podstawie zdjęć. Nie widzę też, żeby Berghorn napisał że suczka jest z przeznaczeniem wyłącznie do hodowlanki/wystaw, może kupi ją ktoś kto po prostu lubi ładnie wykolorowane ON. W sumie, nie nasza sprawa.

Jeśli zauważymy na zdjęciach psiurka z poplątanymi nogami (lub czymś innym rażąco odstającym od normy zdrowia) to możemy zapytać co temu nieszczęśnikowi się stało, bo osoba bez doświadczenia z ON czy po prostu napalona może tego nie zauważyć, w pozostałych przypadkach ograniczmy komentarze w tym dziale do "ładna sunia", "świetny opis" jeśli nie jesteśmy zainteresowani zakupem.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 9 sie 2013, o 06:29

Tomek - bo Ty nie masz "modnego eksteriera" w modnym domku jednorodzinnym, za nowa bramą, w nowym machoniowym kojcu który w owym kojcu drze dniami a bywa że nocami JAPE. Tyle ma to związek z tym co pisze, że po za oddaniem pieska w bogate ręce z dostępem do kilometrów zieleni - niech te eksteriery robią coś więcej niż przeszkadzanie ludziom i wystawy. Tyle ma to związek z prowadzona dyskusja że mi się skojarzylo.

Tak Tomku, nie mam wyczucia - nie martw się nie stoi mi nic na przeszkodzie aby i to forum opuścić. Nie szantazuje. Na poprzednim forum ludzie nie brali poważnie pod uwagę pracę z psami, a tu widze że tez nawet nie można napisać o balansie bieli :/. To Pan Jacek uderzył w stół - nie ja.
Ja już nie mam nic więcej do dodania.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 9 sie 2013, o 06:39

Nie rozumiem co Twój czy mój pies lub cudzy kojec ma do tego wątku? I Aga, nie. Owczarek to nie jest pies do pracy tylko do tego do czego go właściciel przeznaczy. Ekstremizm, w którą stronę by nie szedł - to nic dobrego. Tyle ode mnie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje