Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Wysyłanie do kwadratu

Nieprzeczytany postprzez norineko » 16 sie 2015, o 20:30

No to skoro jeden, to małemu trudniej, bo nie widzi kwadratu. :( Nasza trenerka ma sznaucera mini i właśnie problem jest z kwadratem, ktorego on nie widział po prostu. Dla małego psa to ogromna odległość te pachołki.
Dziś robiliśmy przeszkodę, znaczy robiłam z Leną hopkę OBI, Czarek mógł robić co chciał, więc domagał się głośno swojej kolei i robił potem przeszkodę idealnie sam z siebie świetnie wysyłając się z powrotem.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 16 sie 2015, o 20:35

14ruda,
aktywnaś obedience'owo, więc pozwolę sobie :-) :
jak czytacie w nowej 3 ćwiczenie 8 : Send around a cone, positions, retrieving and jumping a hurdle. ?

Nie podoba mi się tłumaczenie, na które trafiłam...
.the greater the pressure, the greater the power that builds beneath it.
Juliuszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 16 sie 2015, o 21:31

Juliuszka napisał(a):14ruda,
aktywnaś obedience'owo, więc pozwolę sobie :-) :
jak czytacie w nowej 3 ćwiczenie 8 : Send around a cone, positions, retrieving and jumping a hurdle. ?

Nie podoba mi się tłumaczenie, na które trafiłam...

Magda Łęczycka poratowała tłumaczeniem na "obidiencowy" na swoim blogu :-)
"8) Wysyłanie do pachołka z przyjęciem pozycji, zaaportowaniem przez przeszkodę właściwego koziołka:

Po rozpoczęciu ćwiczenia, komisarz kładzie dwa koziołki, po jednym za każdą z dwóch przeszkód. Odległość między przeszkodą a przewodnikiem wynosi 5 metrów. Również 5 metrów dzieli przeszkodę od koziołka. Na polecenie komisarza, zawodnik wysyła psa do oddalonego od niego w linii prostej o 20 metrów pachołka (wysoki na 40cm). Gdy pies go minie, zawodnik po około 2 metrach wydaje mu komendę (siad, stój lub waruj - decyzja sędziego przed zawodami, taka sama dla wszystkich). Sygnał do przyjęcia pozycji może być podwójny (komenda +gest ręką). Pies nie może minąć linii koziołków. Po zatrzymaniu, na kolejną komendę komisarza, przewodnik wysyła psa (może być użyty gest ręką) do prawego lub lewego koziołka (losowanie przed ćwiczeniem). Pies aportuje koziołek skacząc przez mijaną po drodze przeszkodę (można wydać dodatkową komendę na skok)"
http://www.teamspirit.waw.pl/content/zmiany-w-regulaminach-od-2016-roku

-- 16 sie 2015, o 22:42 --

Crazywithdog napisał(a):Dzięki 14ruda, a jak uzyskać zatrzymanie przy pachołku?

Jeśli macie zrobioną komendę "stój" to można z jej pomocą. Dobrze mieć już tą komendę w różnych ćwiczeniach:
Stój z waruj,stój z marszu,stój w przywołaniu(tzw.przywołanie z blokadą).
Pies zna samokontrolę to można go naprowadzać i zostawiać na samokontroli na stój powoli zwiększając odległość .

Wrzucam filmik mojej klubowej koleżanki,która startowała w obi z Hovką,a teraz przygotowuje małego borderka :-)
Fajnie pokazany aport-poczatki i minuta 0.35 nauka zatrzymania przy pachołku :-)
https://www.youtube.com/watch?v=HypP6tKhGIs
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 16 sie 2015, o 22:17

Dziękuję za odpowiedź :-)

14ruda napisał(a):(...)Na polecenie komisarza, zawodnik wysyła psa do oddalonego od niego w linii prostej o 20 metrów pachołka (wysoki na 40cm). Gdy pies go minie, zawodnik po około 2 metrach wydaje mu komendę (siad, stój lub waruj - decyzja sędziego przed zawodami, taka sama dla wszystkich). (...)

Właśnie na to tłumaczenie trafiłam.

"On instruction, the handler sends the dog to circle around the cone. When the dog has clearly passed around the cone and returned back towards the handler approximately 2 meters, but not passed the imaginary line connecting the dumbbells, the handler commands (independently) the dog to stop in the position that was determined by the judge."

Różnica jest znacząca.
Warto to poprawić.

Ciekawa jestem, jak poradzą sobie ze zmianami pary, które startują od dłuższego czasu?
Spore wyzwanie; z mojej perspektywy - szczególnie usunięcie pachołków i wprowadzenie obiegania.
Jago musi w każdej aktywności dostrzec SENS.
Nie udało mi się przekonać mojego psa, że prucie przed siebie, ot tak, bez celu, ów sensu nie jest pozbawione...
.the greater the pressure, the greater the power that builds beneath it.
Juliuszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez norineko » 16 sie 2015, o 22:59

Fajny filmik, metody pracy jak u nas. Przy okazji jeszcze aport, zostawanie na siad i wlaśnie widać "samokontrolę", znaczy jej wykorzystanie. I widzisz Aniu - tam jest pokazana wymiana zabawek i wymiana aport-zabawka.

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 17 sie 2015, o 09:34

Jeśli macie więcej filmików poproszę:)
Ważne jest w którą stronę pies obiega pachołek, bo na filmikach widzę że różnie. Z zatrzymaniem zawsze po lewej stronie pachołka?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 20 sie 2015, o 12:09

Co myślicie o nauce wysyłania do pachołka metodą targetowania nosem - czy potem może być problem z wycofaniem targetu?
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez norineko » 20 sie 2015, o 15:38

Myśmy uczyli na targetowanie zmiany pozycji waruj-siad. I jest problem z wycofaniem targetu.

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 21 sie 2015, o 17:26

Aniu - chciałaś filmik - mam coś takiego z obozu OBIfunu.
Widać tam sporo ćwiczeń, w tym pachołka wlaśnie i sposób nagradzania (może coś Ci to da), przy okazji wymiany zabawek oraz wszelkie inne ćwiczenia, w tym kwadrat. Psy, które widać mają 1 klasę OBI w komplecie, wiele ma PT1.
Gdybyś się zdecydowała to tak wygląda mniej więcej praca na treningu OBI u nas.
https://www.youtube.com/watch?t=226&v=XAaBSapx2IQ

Autor postu otrzymał pochwałę

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 10 paź 2015, o 18:19

Aniu - Crazywithdog - jak tam praca nad pachołkiem?
Ja spróbowalam z Leną i okazało się łatwiejsze niż myślałam. Pies luzem od początku, tylko odległość od pachołka mała. Naprowadziłam gestem, ale stałam w miejscu, pies poszedł chętnie, gdy minął drzewo pokazałam gestem że ma zawrócić, pies to zrobił sam zresztą odruchowo - natychmiast komenda na zlapanie zabawki. Wyszło więc na to, że Lena załapala za pierwszym razem, bo za drugim minęła już sama, za każdym kolejnym też, teraz wysyłam z 5 metrów, tylko muszę zwiększyć jej szybkość dobiegnięcia, bo dobiega defiladowym kłusem, po czym dopiero ominięcie jest dynamiczne w galopie.

norineko
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje