Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Wysyłanie do kwadratu

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 10 paź 2015, o 18:27

Madziu, dzięki że pytasz. Psiak szybko załapał, problem jest ze zwiększaniem odległości, bo jak to zwykle u nas bywa ciężko nam wycofać gest:P
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez norineko » 10 paź 2015, o 18:28

A bo to trzeba szybko wycofać. Masz komendę jakąś?

W ogóle na Twoim miejscu bym się przeszła do Ewy, jest dobra w te klocki obikowskie. Mozesz zresztą nawet po prostu przyjść na trening, zobaczyć to sobie z bliska. Niekoniecznie z psem. Treningi są w miescach publicznych, parkach miejskich itp. Żadne place.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 10 paź 2015, o 18:40

Chętnie, wiesz może kiedy najbliższy trening.
Komendę mam, jeszcze słabo uwarunkowana.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 10 paź 2015, o 18:45

W tym tygodniu zdaje się Ewa jest na zawodach, za tydzień już ma być normalnie. Wyślę Ci pw.

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 10 paź 2015, o 18:56

Super, dzięki, czekam.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 6 lis 2015, o 15:30

No to ja też doniosę, rozpływam się w moich na razie osobistych zachwytach nad kwadratem Leny i początkami kwadratu Czarka.
Obaj kochają wysyłanie. Lena ślicznie wbiega do kwadratu galopem, zatrzymuje się w pędzie i z obrotem do mnie, na kolejną komendę zmienia pozycję i dostaje nagrodę. Raz spróbowałam wejsć do kwadratu i dostawić do niej do nogi plus zrobić zmianę z waruj do siad - wyszło super. Więcej nie powtarzałam. Mamy więc na razie kwadrat z odległści ok. 6 m, zaczynam pomaluteńku zwiększać po małym kroczku.
Obieganie mam już z odległości prawie 10 m, tylko i wyłącznie na komendę slowną, jest galop, okrążenie w galopie i jeśli mam fantazję zatrzymać to też zatrzymanie i zmiana pozycji po minięciu.

U Czarka jest kwadrat, ale on go rzeczywiście nie widzi, na razie naśladuje Lenę. Lenie podkładałam zabawkę, Czarkowi nie, on bez podkładania leci, bo widzi, że Lena tam wbiega to on też i również zmienia pozycję. Ale z nim to ja muszę ostrożniej, za szybko wpada w schematy, potem nie odwrócę tego...

Czy ja czasem nie powinnam zacząć robić jakoś wysłania do pachołka, potem kierowania w prawo lub lewo?

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 lis 2015, o 16:59

Wysyłanie do pachołków jest niezłe :D
Widzę u swojego i zaprzyjaźnionych psów, jak kombinują, aż szare komórki parują :D
Niby to takie proste: prosto, prosto, potem prawo lub lewo,a kombinacje alpejskie wychodzą psom takie,że boki zrywać ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez norineko » 6 lis 2015, o 17:46

Tak jak mówisz, Lena zaczyna dostawać fizia na punkcie wysyłanie, to jest dla niej super zabawa. Wysyła się już na podesty, na schody, na szczyty schodów, dziś mi na placu w mieście pokazała, ze stoi takie dziwne coś, to ona może zaproponuje mi, że pobiegnie tam, a potem może to albo przeskoczyć, albo okrążyć, albo wejść, albo, albo sama nie wie.... i tu padła mina pt. "to co wlaściwie To jest i co się z TYM robi? Mamaaaa!" (palisada ucięta w połowie dla rolkarzy)

norineko
Owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje