Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Wytyczne żywieniowe

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 gru 2014, o 20:22

Na placach targowych w Krakowie mozna dostać serca indycze - ponoć indyki są najmniej karmione chemią. Serca wołowe - w Makro, jesli znajomi maja kartę, wołowina II gatunku, czyli skrawki z rozbioru po 14 zlotych w malym sklepie mięsnym - tak jakoś sobie radzimy. Raszka dostaje ok, 25 deko surowego mięsa dziennie.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 gru 2014, o 20:51

Z drobiem to ja już nie wiem jak jest. W biegłym roku zamieściłam link (chyba na drugim forum) do artykułu o polskim drobiu i wynikało z niego, że polskie kury nie są nasterydowane i przekarmione antybiotykami tak jak nam się wydaje. No ale podobno drób uczula.
Krówki, z drugiej strony, też na hormonach jadą. Te mleczne i te mięsne...
A tak na marginesie jeszcze wtrące, że najbardziej niebezpieczne w Brazylii to są sałata, papryka i papaja. Brazylia pryska najbardziej na świecie...
Mimo wszystko , świeże zawsze lepsze niż przetworzone i granulowane. Może niedługo będę świecić w nocy... :roftl:
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 6 gru 2014, o 22:36

Wszystko o tych hormonach i antybiotykach to jest jedna wielka bzdura nie wiem przez kogo promowana :mur: Żadna kura w naszym kraju nie dostanie żadnych hormonów, bo to się po prostu nie opłaca! Nie ma pieniędzy, żeby kurze dawać hormony. By musiała być dużo droższa niż jest. U drobiu stosuje się głownie szczepienia, a jak już trzeba im chociaż podać antybiotyk, bo zachorują, to i tak producent już jest na tym stratny. A co dopiero hormony :roftl: Sterydy :roftl: to kura by musiała kosztować 30 złotych za kg :roftl: Nie wiem czy wiecie, ale powszechnie stosuje się antybiotyki u zwierząt i nie bez powodu nie podaje się ich od razu przed ubojem i odczekuje się odpowiedni czas na wyeliminowanie z ustroju leku. Nie ma w mięsie takich rzeczy. Każda partia jest badana pod kątem pozostałości antybiotyków i innych substancji. Mięso z czymś takim nigdy nie zostanie wprowadzone na rynek :-) Na prawdę nie ma się czego bać ;-) (mówi to osoba nie jedząca mięsa :roftl: ) Pozdrawiam.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez andykan » 6 gru 2014, o 22:46

WarOfWorlds napisał(a):Wszystko o tych hormonach i antybiotykach to jest jedna wielka bzdura nie wiem przez kogo promowana :mur: Żadna kura w naszym kraju nie dostanie żadnych hormonów, bo to się po prostu nie opłaca! Nie ma pieniędzy, żeby kurze dawać hormony. By musiała być dużo droższa niż jest. U drobiu stosuje się głownie szczepienia, a jak już trzeba im chociaż podać antybiotyk, bo zachorują, to i tak producent już jest na tym stratny. A co dopiero hormony :roftl: Sterydy :roftl: to kura by musiała kosztować 30 złotych za kg :roftl: Nie wiem czy wiecie, ale powszechnie stosuje się antybiotyki u zwierząt i nie bez powodu nie podaje się ich od razu przed ubojem i odczekuje się odpowiedni czas na wyeliminowanie z ustroju leku. Nie ma w mięsie takich rzeczy. Każda partia jest badana pod kątem pozostałości antybiotyków i innych substancji. Mięso z czymś takim nigdy nie zostanie wprowadzone na rynek :-) Na prawdę nie ma się czego bać ;-) (mówi to osoba nie jedząca mięsa :roftl: ) Pozdrawiam.

Zatem, całą teorie o sterydach wrzucamy do kosza.
andykan
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 6 gru 2014, o 23:06

Potwierdzam, kury w Polsce nie są karmione sterydami. Raz, ze ceny, dwa, ze ustawowy zakaz. Antybiotyki podawane, tez maja swoj czas karencji.
Mowię to jako wlascicielka stadka kur niosek :-)
Dotyczy to kur hodowanych w Polsce. Tuszki importowane jadly to co ich kraj pozwalal. Dlatego kazdy krajowy drob jest lepszym wyborem... To samo tyczy sie Polskiej wolowiny.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 gru 2014, o 23:11

No właśnie pan w wywiadzie, o którym wspomniałam mówił głównie o cenach tych cudów.
No ale czemu drób powoduje alergie...?
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 6 gru 2014, o 23:20

Ja jestem zdania, że alergie występują najczęsciej krzyżowo.

Najprawdopodobniej moj stary kot ma alergię na wydaliny bakterii bytujących na mięsach w warunkach chłodniczych. Uczula go drób smazony, gotowany, surowy, a dobrej jakosci karma sucha z drobiem juz nie. Pona dto w ktorej suchej karmie jest polski drób... ja takiej nie znam... rownie czesto uczula wolowina a nawet ryby :-).
Czyli generalnie to co najczesciej spozywamy... no bo kto ma alergie na strusia lub kangura?:-)
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 6 gru 2014, o 23:54

andykan napisał(a):
WarOfWorlds napisał(a):Wszystko o tych hormonach i antybiotykach to jest jedna wielka bzdura nie wiem przez kogo promowana :mur: Żadna kura w naszym kraju nie dostanie żadnych hormonów, bo to się po prostu nie opłaca! Nie ma pieniędzy, żeby kurze dawać hormony. By musiała być dużo droższa niż jest. U drobiu stosuje się głownie szczepienia, a jak już trzeba im chociaż podać antybiotyk, bo zachorują, to i tak producent już jest na tym stratny. A co dopiero hormony :roftl: Sterydy :roftl: to kura by musiała kosztować 30 złotych za kg :roftl: Nie wiem czy wiecie, ale powszechnie stosuje się antybiotyki u zwierząt i nie bez powodu nie podaje się ich od razu przed ubojem i odczekuje się odpowiedni czas na wyeliminowanie z ustroju leku. Nie ma w mięsie takich rzeczy. Każda partia jest badana pod kątem pozostałości antybiotyków i innych substancji. Mięso z czymś takim nigdy nie zostanie wprowadzone na rynek :-) Na prawdę nie ma się czego bać ;-) (mówi to osoba nie jedząca mięsa :roftl: ) Pozdrawiam.

Zatem, całą teorie o sterydach wrzucamy do kosza.

Pewnie :-) ostatnio omawiała nam właśnie ten temat pani doktor, która pracuje z drobiem na co dzień i te zwierzaki leczy, więc wie co mówi.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 8 gru 2014, o 17:29

andykan napisał(a):
Zofia napisał(a):Kupuję mięso w niedużym sklepie, gdzie sami rozbierają - nie w supermarkecie, bo tam rzeczywiście może struć się i pies i człowiek.
"Odświeżanym".

Zofia

Niestety nie mam dostępu do takiego mięsa a podejrzewam, że BARF to taki sam odświeżony super hiper marketowy syf. Znajomym opowiadam jak mądry weterynarz odradził mi karmienie psa drobiem bo jego zdaniem jest tam za dużo sterydów i pies może pójść w górę. Ciekawe ile siatkarze czzy koszykarze drobiu zjedli zanim stali sie siatkarzami czy koszykarzami ;) . Trują nas

Barf ma taką zaletę, że można sobie samemu go komponować, nie trzeba wcale kupować gotowych mrożonek, wszystko zależy od kieszeni i od tego na jakie rarytasy mięsne się trafi w sklepie spożywczym czy mięsnym :lool: Ostatnio udało mi się trafić w Kefirku na świeże kacze szyjki, skrzydełka i porcje rosołowe za całe 3zł :lool: oprócz Schilki korzysta na tym moja najmłodsza córa alergiczka, zupy na kaczce też są super :-)
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 8 gru 2014, o 18:49

Basia W napisał(a):
Barf ma taką zaletę, że można sobie samemu go komponować, nie trzeba wcale kupować gotowych mrożonek, wszystko zależy od kieszeni i od tego na jakie rarytasy mięsne się trafi w sklepie spożywczym czy mięsnym :lool: Ostatnio udało mi się trafić w Kefirku na świeże kacze szyjki, skrzydełka i porcje rosołowe za całe 3zł :lool: oprócz Schilki korzysta na tym moja najmłodsza córa alergiczka, zupy na kaczce też są super :-)

No i jeszcze Fabiola i Gringo skorzystali :ekstra:

U mnie szczeniaki dostały pierwsze stałe pożywienie w 17 dniu życia. I była to surowa, skrobana wołowina :). Każdy szczeniak w wyprawce dostawał między innymi 10 kg mięsa wołowego. I wszystkich zawsze namawiam do karmienia psów mięsem - i taniej, i zdrowiej.

Dla mnie sucha karma ma tylko jedną zaletę: jest wygodna w użyciu. Nic poza tym :P.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Pochwały: 51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje