Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Z. Mrzewińska - "Zwykły niezwykły przyjaciel" - z autogr

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 29 wrz 2013, o 14:59

Przy okazji dostępnej dla wszystkich chętnych prelekcji na temat wychowania szczeniaka i porozumienia z psem, zorganizowanego przez ZKwP oddział w Częstochowie, można było kupić ten poradnik z autografem:-))
Na oddział krakowski trudno mi liczyć - trzy lata temu zaproponowałam nieodpłatne spotkanie dla nabywców szczeniąt - polączone z prezentacją pracy ze szczeniętami, ale krakowski oddział nie mial na to czasu/ochoty. Ponowiłam propozycję na zebraniu wyborczym krakowskiego oddzialu bodajże w lutym tego roku - też bez efektu. To chyba prędzej pojadę do Rzeszowa albo do Krosna z taką prelekcją i wtedy wydawca dostarczy tam pewną ilość egzemplarzy... tak jak na seminaria w Warszawie i w Tarnowskich Górach.

Kraków jakoś nie ma na to ochoty.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 paź 2013, o 11:19

Informacja dla Forumowiczy z Trójmiasta:
Moje spotkanie autorskie odbędzie się w czwartek od 17:00 do 18:00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych ul. 3 Maja 27/31 - Gdynia. Będzie możliwość kupienia książki czy przyjścia z już kupioną po autograf.

Dziś dopiero dowiedziałam się o miejscu i terminie, więc nie mogłam poinformować wcześniej...

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 1 paź 2013, o 11:31

Pani Zofio a istnieje możliwość, żeby Pani na tym wątku pisała, gdzie będzie na takich prelekcjach? Można by przekazywać te informacje również poprzez inne serwisy społecznościowe. :-)
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 1 paź 2013, o 11:50

9-10 listopada będę prowadzic zajęcia (teoria i praktyka) o nauce aportu i motywowaniu aportem i pracą węchową w Tarnowskich Górach - ale ta szkola jeszcze nie ogłosiła na stronie. Tyle że tam to płatne, a ilość miejsc ograniczona. Prosze zaproponować w swoim oddziale ZKwP takie spotkanie autorskie plus prelekcja i demonstracja prowadzenia szczeniaka 3-4 miesięcznego, wtedy Oddzial rozlicza mi delegację sędziowską, a uczestnicy powinni mieć wstęp wolny.

Zofia -
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 paź 2013, o 17:25

Krakusi musimy zorganizować akcję - bombardowanie mailowe na nasz oddział ZKwP, może w końcu coś zorganizują!
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 1 paź 2013, o 18:29

A to dobry pomysł jest.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Re: Z. Mrzewińska - "Zwykły niezwykły przyjaciel"

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 1 paź 2013, o 20:02

Ja już bombarduję osobiście od jakiegoś czasu i nic :negatyw: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 paź 2013, o 20:15

Jedną osobę łatwiej zlekceważyć, więc kto się pisze?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Jeanette » 2 paź 2013, o 22:03

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów! :dzięki:
Zalogowałam się specjalnie po to, by pogratulować Pani Zofii nowej publikacji :-) Niektórzy próbują przez całe życie napisać jedną dobrą książke i im nie wychodzi, a Pani Zofia napisała już kolejną! Brawo!
Nie przeczytałam jeszcze całej, ale pozwolę sobie na kilka uwag, jako że każdy chyba autor lubi dostać tzw. informację zwrotną...
1. Świetny język. Czyta się jak powieść, trudno sie oderwać. Opisy aportowania i szukania zguby pobudzają wyobraźnię i chce sie już, natychmiast biec w pole.
2. Na powyższe wpływają na pewno barwne opisy zachowań różnych psów napisane kursywą. Celnie dobrane i obrazowo przedstawione.
3. Podoba mi się, że jest sporo uwag o początkach życia z psem adoptowanym, nie tylko ze szczeniakiem.
4. Przeróżne psie zachowania są wytłumaczone jasno i przekonująco - trudno polemizować.
5. Opisane kwestie (sikanie w domu, gryzienie rąk, niszczenie w domu, bronienie miski) to najczęstsze problemy, jakie ludzie napotykają w pierwszym okresie wspólnego życia z młodym psem, a jednocześnie pole do popełniania ciągle takich samych błędów. Tutaj jasno wyłożone co jest "tak", a co jest "nie" i dlaczego.
6. Wierzę głęboko, że dzięki tej książce wielu ludzi zrozumie, że bicie szczeniaka za sikanie w domu itp. głupie zachowania są złe. Są różne sposoby pomagania psom - wierzę, że dzięki tej książce życie przynajmniej kilku psów (na pewno większej ich ilości :-) ) stanie się lepsze. I to jest wartość bezcenna.
7. Kiedy wzięłam książkę do ręki trochę się zdziwiłam, że jest taka... cieniutka. Jakoś chciałoby się, żeby była bardziej "wypaśna" :) Ale doceniam ogromnie, że głównym kryterium kosztorysu wydania była niska cena, by każdy mógł tę książkę kupić... Rzado spotykane podejście do sprawy :)
8. W spisie lektur zabrakło mi książek autorstwa mego ukochanego Gerry'ego Durrella. Nie zna go Pani, a może nie lubi? :) Wg mnie stoi w jednym rzędzie z Herriotem.
No i już zupełnie poza konkursem: Czy czytała Pani "Spotkania z Simoną Kossak"? Jeżeli nie, to chętnie pożyczę - kiedy biorę tę ksiązkę do rąk myslę o Pani :) Jest wspaniała, cudowna, najlepsza!
Jeanette
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Aneta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 paź 2013, o 23:27

Już odpowiadam.
Ksiązka jest cieniutka, bo właśnie koszty, to raz, a dwa - chciałam, żeby nikt nie zdążyl się znudzić.
Durrela znam - mam chyba większość z tego, co było wydane w Polsce. Ale...mam jeszcze wiele książek, o których już nie wspomniałam, Durrell - w późniejszych pozycjach, po Moich ptakach, zwierzakach i krewnych, czy Zapiskach ze zwierzyńca - w takich jak Przeciążona arka, Złapcie mi gerezę, Różowe gołebie i złote nietoperze i inne w tej serii przytłacza nadmiarem informacji o setkach zwierzat nieznanych nam nawet z imienia. I to jest problem z nadmiarem informacji - trudniej je zapamietać. Droscher podobnie - dlatego wymieniłam tylko jedną, najważniejszą dla mnie książkę Droschera. Natomiast Herriot moim zdaniem bardziej zostaje w pamięci, bo więcej czasu poświeca jednemu konkretnemu zwierzakowi, wiecej daje informacji o tych zwierzakach, z którymi spotykamy się najczęściej.

Spotkań z Simoną Kossak nie czytałam - pożyczę z radością. Czy Spotkania są dostępne w normalnej sprzedaży, czy tak, jak Gawędy, które zawdzięczam Pani uprzejmości, a za które nie zdołałam się do tej pory zrewanżować, tylko w specjalnym obiegu?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje