Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Z psem na rolkach.

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 27 sie 2012, o 00:25

Mianowicie, jeżdżę na rolkach. Ja jeżdżę od lat 10, a od prawie dwóch jeżdżę z psem ;) Planuję kupić jakieś szelki, albo coś. Przekopałam chyba wszystkie możliwe tematy odnośnie akcesorii, szelek czy sprzętu do dogtrekkingu. Nie uczę psa ciągnąć, więc nie chce szelek do ciągnięcia, tylko wygodne do biegu. Dotąd zakładałam jej kolczatkę, ale chcemy to zmienić, bo nauczyła sie już biegać luźno bez korekt. Podczas spacerów troche ciągnie, ale jak jeździmy to wie, że na ciągnięcie nie ma szans. Zdarza jej sie jeszcze pociągnąć, ale to nie są jakies mocne gwałtowne szarpnięcia. Trochę jednak sie boje, że jakby faktycznie wyszło jakieś duze zagrożenie typu biegający luźno groźny pies, to czy mając ją na szelkach dam rade. Jeśli takie obce psy mają neutralne nastawienie, to Kaja sie jakos specjalnie do nich nie garnie. A może do szelek jeszcze halter? Nie wiem ...

Macie może jakiś pomysł na dobre szelki? Wygodne do biegu ;) zastanawiałam sie nad juliusami. A może jeszcze są jakieś ciekawe akcesoria, o których ja jeszcze nie wiem ?

A i swoją drogą, ktoś jeździ z psem na rolkach? Pochwalcie sie :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Raspberrydream
Losowy avatar

Re: Z psem na rolkach.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 sie 2012, o 07:57

A wygodnie w tej skórzanej kurtce na rolki? ;-) Polecam ciuszki rowerowe, można do tylnych kieszonek w bluzie wsadzić piłeczkę, smaczki, klucze i telefon no i odychające są bardzo.
Wiesz, jeśli ona równa obok nogi i nie ciągnie na kolcach, to nie potrzebujesz szelek... zawsze to bezpieczniej dla Ciebie w razie jakiejś psiej awantury. Pies na szelkach potrafi wyciągnąć ogromne prędkości, dobrze ponad 30km/h także jeśli w porę byś nie zareagowała korektą to mogłoby być nie wesoło jeśli pies nie jest karny ......

Ja też myślę ciągle o rolkach, ale u nas dość wąskie chodniki na pół z pasem dla rowerzystów z którego i tak wszyscy korzystają :/ zaludnione i zapsione yorkami na flexi... masakra, z psem można byłoby się umęczyć...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 27 sie 2012, o 11:41

Aga i N napisał(a):A wygodnie w tej skórzanej kurtce na rolki? ;-) Polecam ciuszki rowerowe, można do tylnych kieszonek w bluzie wsadzić piłeczkę, smaczki, klucze i telefon no i odychające są bardzo.
Wiesz, jeśli ona równa obok nogi i nie ciągnie na kolcach, to nie potrzebujesz szelek... zawsze to bezpieczniej dla Ciebie w razie jakiejś psiej awantury. Pies na szelkach potrafi wyciągnąć ogromne prędkości, dobrze ponad 30km/h także jeśli w porę byś nie zareagowała korektą to mogłoby być nie wesoło jeśli pies nie jest karny ......

Ja też myślę ciągle o rolkach, ale u nas dość wąskie chodniki na pół z pasem dla rowerzystów z którego i tak wszyscy korzystają :/ zaludnione i zapsione yorkami na flexi... masakra, z psem można byłoby się umęczyć...

Kurtke miałam bo było zimno, jeszcze pod nią miałam gruby wełniany sweter :D Ja zastanawiam sie raczej nad takim paskiem na biodra, też właśnie z kieszonkami na jakies małe drobiazgi. Mnie to jest obojętne w czym jeżdżę.
Hmm.. no niby tak, ja sama jadąc szybko wyciągne więcej niz 30 km/h, a z jej pomocą nawepno wiele więcej. Zastanawiam sie nad różnymi perspektywami własnie. Tak czy siak, po kontuzji narazie nie moge jeździc :(
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 sie 2012, o 12:09

Jeśli pies ma Ci "pomagać" to myślę że się sprawdza szelki guardy... Bo w sleedach będzie Wam obojgu na rolkach niewygodnie. Sleedy sa takie, że pies musi się znajdować ciągle z przodu bo inaczej szelki się wykrecaja. Guardy zostaną na swoim miejscu.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 27 sie 2012, o 14:17

Aga i N napisał(a):Jeśli pies ma Ci "pomagać" to myślę że się sprawdza szelki guardy... Bo w sleedach będzie Wam obojgu na rolkach niewygodnie. Sleedy sa takie, że pies musi się znajdować ciągle z przodu bo inaczej szelki się wykrecaja. Guardy zostaną na swoim miejscu.

Sprawdzimy to :ok:
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 27 sie 2012, o 18:47

My jeździmy :lool:
jak idziemy pojeździć to zakładam K guardy albo norwegi :-)
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 27 sie 2012, o 20:20

xxxkaluniaxxx napisał(a):My jeździmy :lool:
jak idziemy pojeździć to zakładam K guardy albo norwegi :-)

I jak szeleczki sie sprawują?

Wg to dawaj jakies foteczki :P
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Onka » 27 sie 2012, o 21:03

Uwielbiam jazdę na rolkach ale z Brunem jeszcze nie próbowałam. Jednak bardzo lubie biegać z psem i polecam ci szelki norweski kupisz na allegro jak psiak jest szczupły to duzo nie zaplacisz bo to zalezy od rozmiaru za ok 50 zł. No i bardzo przydatny jest pas biodrowy ze smyczą zapinasz na biodra i masz wolne ręce.
http://allegro.pl/szelki-zaprzegowe-rower-pies-frajda-roz-xxl-i2539470020.html
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 27 sie 2012, o 21:29

Onka napisał(a):Uwielbiam jazdę na rolkach ale z Brunem jeszcze nie próbowałam. Jednak bardzo lubie biegać z psem i polecam ci szelki norweski kupisz na allegro jak psiak jest szczupły to duzo nie zaplacisz bo to zalezy od rozmiaru za ok 50 zł. No i bardzo przydatny jest pas biodrowy ze smyczą zapinasz na biodra i masz wolne ręce.
http://allegro.pl/szelki-zaprzegowe-rower-pies-frajda-roz-xxl-i2539470020.html

Dziękuje, właśnie ostatnio takie oglądałam. Zależy mi, żeby zapęcie było jak najbliżej głowy psa, i żeby szeleczki się nie obracały ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 28 sie 2012, o 15:35

Raspberrydream napisał(a):I jak szeleczki sie sprawują?

Wg to dawaj jakies foteczki :P

Dobrze :-) u nas najlepiej spisują się norweskie bo najczęściej K biegnie bez smyczy obok mnie (ja na asfalcie ona na chodniku) i w razie czego mogę ją za rączkę na szelkach złapać :lool:
Z pasem nie mam zamiaru kombinować :diabeł: raz próbowałam i prawie orła wywinęłam :roftl: smycz zawsze można puścić a z pasa tak szybko nie idzie się uwolnić ;-)
K zobaczyła kota sąsiada chciała się z nim przywitać a że moje rolki były krótko po przeróbce do slalomu (przednie i tylne kółka są mniejsze a 2 środkowe większe [super się teraz skręca :lool:] ) to po nagłym szarpnięciu poleciałam na kolana (ale pańcia jest mądra zakłada ochraniacze na kolana :-P ) ale nic mi się nie stało :-)

na jakiś tydzień niestety rolki muszą ode mnie odpocząć bo kostkę sobie zbiłam :ooops: przyczasnełam ją sobie drzwiami samochodu, naprawdę nie mam pojęcia jak to zrobiłam :mur:

Fotki mam stare, nie chce mi sie brać aparatu :-P

Obrazek
By xxxkaluniaxxx at 2012-07-16

Obrazek
By xxxkaluniaxxx at 2012-07-16
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje