Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Z Raszką wśród ludzi.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 gru 2012, o 09:50

Napisałam to nieco przewrotnie i chyba niezrozumiale. Moim zdaniem, poradniki POWINNY odradzać używanie piłeczki, a polecać gryzaki lub wieksze zabawki - trudniej nauczyć od razu miekkiego oddawania i spokojnego trzymania, jeśli nakręca się szczeniaka na piłeczkę. Powinno się odradzać także pozwalanie na szukanie patyków i ostrzegać przed podnoszeniem przedmiotu upuszczonego przez psa.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 17 gru 2012, o 10:39

Teraz rozumiem :-) .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 gru 2012, o 13:26

Joan napisał(a):Jako kilkuletnia dziewczynka zostałam dotkliwie pogryziona przez kundelka, którym zaopiekowała się moja babcia. Dostałam serię bolesnych zastrzyków w brzuch, a blizny na twarzy i na ręku były dobrze widoczne przez kilka lat. Mimo to, nigdy nie miałam żadnej traumy i nigdy lęku przed psami. Moje dzieci wychowywały się z psami. Wzięłam szczeniaka, kiedy moja starsza córka miała dwa latka i nie pamiętam żadnych sytuacji konfliktowych, prowokowanych ani przez dziecko, ani przez psa, chociaż ja bywałam poobijana ( nie gryziona, ale poobijana niechcący szczęką). Wręcz przeciwnie, obrazki które zostały mi w pamięci są wzruszające. Suka rosła szybciej niż moja córka i zaczęła jej po prostu matkować. Ta przyjaźń psa z małym dzieckiem była rozbrajająca. To chyba najcudowniejsza rzecz, jakiej miałam się okazję przyglądać.

No właśnie - jedno dziecko się nie przerazi po tak dotkliwych doświadczeniach, a inne boi się choć nigdy nie zostało pogryzione...

Według obserwacji pani Anety Awtoniuk (na temat skuteczności tzw "drzewa" jako ochrony przed atakiem psa) większość dzieci nie jest wstanie wytrzymać gdy wielki pies biegnie w ich stronę by się przywitać. Uciekają z krzykiem, niektóre próbują odepchnąć lub kopnąć. Z jednej strony trochę to uspokaja, że syn zachowuje się jak większość dzieci w takiej sytuacji, z drugiej - to jednak znajomy pies... :on:

Jak wcześniej pisałam - Owczarków Szkockich się nie boi, czy to zasługa książki nie wiem, ale oglądamy teraz Alexa by zobaczył, że nie wszystkie ON są niekrzesane ;) Uspokoję, że tłumaczę synowi wszelkie filmowe przekłamania.
I takie pytanie - znacie jakieś książki dla dzieci w których bohaterem jest ON? Czytałam jedną w dzieciństwie, ale nie pamiętam tytułu :(

Edit: Szperałam w pamięci i szperałam i sobie przypomniałam i nawet na allegro znalazłam!
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63398/timba-historia-o-psie
Pamiętam, że był tam pouczający motyw ze szkoleniem - muszę kupić! Jak ktoś zna inne to poproszę. :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 12 sty 2013, o 20:56

Raszeńka miała dzisiaj wspanialy dzien - goście w domu i na placu szkoleniowym. Bardzo, ale to bardzo starala się przechytrzać, wymuszać, dyrygować i bawić się ludźmi - i była absolutnie szczęśliwa, kiedy to jej się udawalo.
Dziękujemy Miłym Paniom za wizytę - zwierzątko jest na tyle odparowane z emocji i odrobinkę zmęczone, że wróciłyśmy do dość trudnego treningu - podaję Raszce, klęcząc przed nią, z ust do pyska kawałek surowego mięsa, nakazuję trzymać, nie jeść, odbieram po chwili ustami z jej zębów, daję ponownie i pozwalam pożreć.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 sty 2013, o 21:49

Jednym słowem Raszka miała okazję trochę "poznęcać się" nad ludźmi :). Nazgul też to uwielbia, a na zlocie perfidnie przecież wciskał Pani gryzak w rękę. ;-)
Oj jak ja jemu daję coś w ten sposób do zjedzenia to widzę szybko zbliżającą się wielką paszczę, a może to tylko tak się wydaje bo, o dziwo, jeszcze mnie nigdy nie przychaczył zębiskami.

Pozdrawiam :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 13 sty 2013, o 12:09

Zofia napisał(a):Raszeńka miała dzisiaj wspanialy dzien - goście w domu i na placu szkoleniowym. Bardzo, ale to bardzo starala się przechytrzać, wymuszać, dyrygować i bawić się ludźmi - i była absolutnie szczęśliwa, kiedy to jej się udawalo.
Dziękujemy Miłym Paniom za wizytę - zwierzątko jest na tyle odparowane z emocji i odrobinkę zmęczone, że wróciłyśmy do dość trudnego treningu - podaję Raszce, klęcząc przed nią, z ust do pyska kawałek surowego mięsa, nakazuję trzymać, nie jeść, odbieram po chwili ustami z jej zębów, daję ponownie i pozwalam pożreć.

Zofia Mrzewińska

było fajnie, cudownie i wogóle super :yahoo: . Tylko szkoda że zimno i padał śnieg :-)
ojeja
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 sty 2013, o 11:49

Zofia napisał(a):Raszeńka miała dzisiaj wspanialy dzien - goście w domu i na placu szkoleniowym. Bardzo, ale to bardzo starala się przechytrzać, wymuszać, dyrygować i bawić się ludźmi - i była absolutnie szczęśliwa, kiedy to jej się udawalo.

Zofia Mrzewińska

Szkoda, że mnie tym razem ominęło :(
Mam nadzieję, że jeszcze się uda :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 mar 2013, o 16:42

Dzisiejszy dzień był dla nas obu więcej niż trudny. Zaczęło się od przeraźliwego wycia syren strażackich i zapachu spalenizny bijącego z otworów wentylacyjnych. Jakieś krzyki na klatce na dodatek. No to Raszkę na smycz, dokumenty w kieszeń, i jak najszybciej wyjść z bloku. Przy wjeździe z ulicy samochod Straży nie może się zmieścić - ktoś zaparkował tak, że strażacy za czorta nie wjadą pod blok. Nie wracam do domu, moje autko stoi prawidłowo na parkingu przed blokiem, powinnam za chwilę jechać na spotkanie z dziećmi, ale wyjechać nie ma jak, a poza tym wolałabym wiedzieć, do czego wrócę.
Strażacy po chwili odjechali - okazało się, że lokator z wyższych pięter, powiedzmy trzeźwy inaczej, palił w mieszkaniu nadmiar makulatury... Obyło się bez prawdziwego pożaru, ale gdy już moglam wyjechać, zabrakło czasu na odreagowanie siebie i psicy. Ledwie dojechałyśmy na wyznaczoną godzinę. A spotkanie nie należało do zbyt łatwych; spora grupa pierwszo- i kilku chyba trzecioklasistów, tak ze trzydzieścioro dzieci. Dość impulsywnych dzieci, czyli normalnych.
Jakoś wszystko przebiegło w porządku, tylko Raszka raz kłóciła się ze mną (czytaj podszczekiwała pod nosem i fikała koziołki) gdy miała udawać, że śpi. Ale że ja nie ustąpiłam - musiała ona.

Mam nadzieję, że przed następnym spotkaniem z dziećmi obejdzie się bez takich emocji.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 8 mar 2013, o 17:06

Jaką się sąsiedzi kreatywnością wykazali, szkoda gadać.... . Dobrze, że się wszystko mimo wszystko udało.
Ciekawa jestem jak dzieci reagują na kłócącą się Raszkę. Śmieją się? Zdają sobie sprawę, że pies próbuje postawić na swoim? Jak Pani to tłumaczy dzieciom?
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 mar 2013, o 17:38

Zawsze w takiej sytuacji reakcją jest śmiech. Bo też komicznie wygłada Raszka, gdy leży na boku, ale podrywa głowę i nadnosi się lub przewraca na grzbiet. Tłumaczę wtedy dzieciom, że one też czasem nie chcą jeszcze iść spać, że nie będę krzyczeć ani na pewno nie uderzę psa, ale nie ustąpię i będę spokojna - to wtedy na pewno ustąpi pies. I tak się dzieje oczywiście. Raszka nie kocha występów w tej sali - strasznie śliska podłoga, chyba dlatego nie lubi tam hasła na spanie, czyli leżenie nieruchomo na boku, z głową na ziemi. Ona chce stać na czterech łapach na tym śliskim podłożu, bo jak się szybko podrywa ze "spania" to jej podłoże "ucieka".

A musi spać jako ilustracja, kiedy dzieciom tłumaczę, aby nie budzić gwałtownie śpiącego psa, nie podbiegać i nie obejmować z pochylaniem się, ale najpierw obudzić zawołaniem.
Tłumaczę, że pies nie chce gryźć człowieka, ale ma duże zęby i pokazuję zęby Raszki. No to jest reakcja przestrachu i zdumienia - wtedy pokazuję, że wkładam rękę do pyska psicy i ona nie gryzie. Ale zaraz przypominam, aby bez pytania nie podchodziły do psa, aby nie podchodziły do żadnego uwiązanego psa, nie uciekały na widok psa, bo w zabawie w berka ludzie klepią się rękami, a pies może uszczypać. I potem dzieci - które chcą - pytają najpierw opiekunkę, czy mogą podejść, potem mnie, a potem mogą Raszkę pogłaskać z boku głowy. Program zawsze dostosowany do wieku dzieci, Raszka zanosi dziecku koszyk z ciastkiem, zabawki, szuka złotówki na podlodze, znowu ja pokazuję jak pies prędko biega - i takie tam różności.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje