Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Zabawa

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 3 maja 2011, o 21:36

Mam dość nie typowy problemik... Chcę Sonię nauczyć się przeciągać zabawką, aby w ten sposób odreagowała emocje gdy spotyka inne psy. I ja myślałam, że ja kupię sznur i trochę pobawię się z nią nim i będzie chętnie chwytać w pyszczek i wtedy się przeciągać... Ale ona wychodzi z założenia, że jak ja chcę tą zabawkę to ona mi ją oddaje bez problemu... Jak jej wkładam w pyszczek i chcę pociągnąć to otwiera paszczę...ja zabawka niby ucieka od niej po ziemi to dopiero ją chwyta jak ją puszczę i mi ją podaje :o Czasami chwyci i trochę przeciągnie i ja od razu chwalę to puszcza i jęzor wywali i zadowolona jest.... i po zabawie....
i macie może jakieś pomysły?
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Re: zabawa

Nieprzeczytany postprzez puma » 3 maja 2011, o 22:10

Musisz jej bardzo duzo uciekac ta zabawka, tak zeby ja uatrakcyjnic, jezeli pies sie nia nie interesuje to ja po prostu chowasz, nie pozwol na to, zeby zabawka lezala od tak sobie o ile w danym momencie sie nia nie bawicie, ma byc poza zasiegiem wzroku psa. A co do tego puszczania, moze problem ten spowodowal za czeste odbieranie psu zabawki ? Przynajmniej u mnie tak bylo, ze pies puszczal zabawke sam z siebie, udalo sie to szybko odpracowac po prostu nie odbierajac jej pilki czy gryzaka wogole, tzn. nie dawalam wcale komendy 'pusc' ewentualnie podnosilam psa na obrozy, zeby sam ja wyplul. Jak juz udaje Ci sie z nia chwile poprzeciagac, nawet jesli to jest doslownie kilka sekund to ja pochwal i pobiegaj z nia chwile, tak zeby trzymala zabawke w pysku zanim zdazy ja wypluc :)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 3 maja 2011, o 22:25

ja jej zawsze zabawki rzucałam i mi przynosiła... nie miała do zabawy sama zabawki, bo ona kocha piszczałki i cała okolica wie, że ona się ze mną bawi :lool: i szybko uległaby zniszczeniu i chciałam aby zabawa kojarzyła się jej typowo ze mną...
ale jak tylko dotknie zabawki kundelek Ciapuś to jakby od razu wiedziała, że ma się z nim przeciągać :lool: ale też tylko chwilkę....
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez niya » 20 maja 2011, o 11:24

ja mam inny problem, nie potrafię jej nauczyć, żeby mi jakąś rzecz oddała, od razu ucieka, podchodzi, kusi żeby próbować jej zabrać :D. Potrafi wziąć gumowa kość, przynieść mi, rzucić pod nogi a jak ja się po nią schylam to ona hyc i odbiega z nią zachwycona że zabawa będzie :).
Spróbuj wziąć linke, sznurek i ciągnąć go po ziemi, poczekać aż chwyci i leciutko ciągnąć, jak zaraz odda to jeszcze raz, załapie po niedługim czasie, mój kolega tak uczył psa właśnie tej "zabawy"
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 20 maja 2011, o 11:40

Bo jak zaczęłam z zabawką uciekać to goniła mnie a nie zabawkę :)
niya- to weź jej pokaż, że smaka dostanie za zabawkę. Ja też tak robiłam jak biegła do mnie i zabawkę gubiła w czasie biegu. Nie dostała smaka to się wracała i jak oddała to automatycznie od razu był smaczek :) ja jej pokazałam tak: mam zabawkę w ręce, kładę do pyszczka, ona zaciska zęby ja zabawkę zabieram i w tym czasie druga ręka daje smaczka :) i u nas zadziałało i nawet za dobrze, bo zabawką przeciągać się nie chce :lool:
kalyna
Moderator

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje