Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Zabieg sterylizacji a żywienie

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 8 sie 2012, o 10:58

Znalazłam parę tematów o sterylizacji, ale nie bardzo widziałam w nich odpowiedź na nurtujące mnie pytanie - czy sukę po sterylizacji należy karmić karmą dla psów sterylizowanych ? Pośledziłam trochę ten temat na innych forach i znalazłam dwie teorie. Pierwsza mówi, że trzeba podawać karmę dla sterylizowanych, a druga teoria głosi, że nie trzeba i żeby nic nie zmieniać w żywieniu. Oczywiście nie chodzi mi o tycie zwierzaka, ale o problemy z pęcherzem, ogólnie z drogami moczowymi...
Mam kotkę (co prawda inny gatunek zwierzaka ;-) ), ale ona przez podawanie zwykłej karmy po sterylizacji, oczywiście z naszej winy nabawiła się piasku w pęcherzu co spowodowało krwiomocz. Od tej pory podaję jej karmę z Puriny Urinary i jest ok, kocica jak nowo narodzona. Czy z sukami jest tak samo?
Oczywiście nie mam psicy, ale na pewno kolejny czworonóg będzie właśnie płci żeńskiej dlatego pytam. :-)
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Re: Zabieg sterylizacji a żywienie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 8 sie 2012, o 11:15

w sumie niedługo nam styknie rok, jak Sonia jest po zabiegu...

przed sterylizacją była karmiona BARFem, i do dnia dzisiejszego tak jest ;) przytyła, ale na to wpłynęło wiele czynników, a sterylizacja jest tylko jednym z kilku....odpukać wszystko jest dobrze ;)
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Urodziny
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 sie 2012, o 11:29

Moja suka ze względów zdrowotnych (guzy na jajnikach) została wysterylizowana prawie siedem lat temu - miala ok. półtora roku. Cały czas pozostaje na karmie naturalnej - surowe męso, bialy ser, jarzyny, owoce -minimalna ilość wypełniacza. Kondycja ta sama, nie utyła, nie ma problemów z pęcherzem.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 9 sie 2012, o 07:35

Nie stosuję karm przemysłowych dla psa - jest na BARFie, jest wysterylizowana.

Koty są na karmie przemysłowej, zwykłej bytówce. Czasami te dla sterylizowanych też dostawały, jak się trafiła promocja :) Po prostu na zasadzie zmiany karmy.
I teoretycznie te karmy dla sterylizowanych kotów mają zapobiegać SUK, ale nie zapobiegają. To tylko chłyt martetingowy.

Pies, kot i człowiek tyje, bo je za dużo i/lub za mało się rusza. Nie ma inaczej (niestety, bo kocham jeść - co widać ;) )
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 9 sie 2012, o 09:04

U nas Lena jest na suchej karmie, po sterylizacji (02/2009) karmiliśmy tym samym co przed i tak jest do dziś. Jak na razie żadnych problemów z wagą na plus nie ma, a były takie okresy że nawet martwiłam się że jest za chuda mimo zwiększonej dawki.
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje