Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Zachowanie psa co do mojego chłopaka.

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 12 maja 2012, o 13:50

Otóż Raya, dała mi kolejny powód by się tutaj poradzić.
Na początek wspomnę że mam chłopaka który również ma ON-ka tyle że 4 letnią sukę.
Raya i Kaila, widzą się praktycznie codziennie i spędzają razem jakiś tam czas na zabawie.
Moja Raya uwielbia mojego chłopaka.
I czasem zastanawiam się czy jej się troszkę nie poprzestawiało w tej małej psiej główce.
Otóż, ciagnie do niego, piszczy za nim - bardziej niż za mną.
Dziś gdy czekałam na mojego chłopaka, na jego podwórku z Raya, spuściłam małą ze smyczy - a ona po prostu wzięła , uciekła mi i pobiegła pod jego brame, jak bym ja ja wgl. nie interesowała. Wiem że może ona darzyć go psią sympatią, bo z moim widzę się codziennie tak więc i ona też.

Zastanawiam się co zrobić w takiej sytuacji, bo gdy wołam ja 'chodź tu' ona nie przychodzi do mnie tylko do niego.
Nie chodzi tu o zazdrość ( chodź może troszke tak :głupol: ) ale jednak to ja wziełam psa nie na jakiś czas, ale na kilkanaście lat. I później gdy coś się nie uda Nam, to jak ona będzie się zachowywac względem do mnie.

Myślałam żeby zacząć sama z nią chodzić na spacery od czasu do czasu, a nie ciąglę z moim i jego psicą.
By przyzwyczaiła się bardziej do mnie niż do niego. No i w między czasie zabrac ze sobą jakaś kiełbaskę czy coś.
blaaa
Losowy avatar

Re: Zachowanie psa co do mojego chłopaka.

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 12 maja 2012, o 14:08

Dobrze myślisz :ok: .
Zdecydowanie musisz zacząć być dla niej bardziej atrakcyjna niż Twój chłopak. Więcej czasy we dwie, więcej ćwiczeń, zabaw, jasno ustalone zasady i przysmaki za wszystkie zachowania jakich od niej oczekujesz. Do tego wytrwałość i konsekwencja i staniesz się centrum wszechświata Twojej psicy. :-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 maja 2012, o 14:17

Zrób sobie rachunek sumienia:
Kto więcej poświęca czasu na zabawy psince kiedy jesteście razem?
A ile poświęcasz jej czasu kiedy jesteś sama?
Czy uważasz że poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu? Owczarek potrzebuje do zabawy z Tobą tyle czasu ile myślisz + gratis 100% :D
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 12 maja 2012, o 14:25

Moja Kaja też uwielbiała mojego chłopaka. Tylko on nie miał psa. Ale tak jak mówisz też ciągle biegała za nim. Znali się od szczeniaczka :) Niestety, rozstaliśmy sie, ale dla K nie miało to jakiegoś większego znaczenia... Mieszka niedaleko mnie więc zdarza sie nam minąć na spacerze, i widać że K dalej za nim szaleje ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 12 maja 2012, o 15:02

Wydaje mi się że to mój Chłopak poświęca jej więcej czasu na zabawę.
I jest mniej rygorystyczny dla niej, może też coś w tym jest.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 12 maja 2012, o 16:13

To mój znowu odwrotnie - miał stanowczy mocny głos, jak on do niej cos powiedział to słuchała go bardziej niż mnie :przerażenie:
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 12 maja 2012, o 16:54

No to też tak jest w sumie.
Właśnie z nią wróciłam ze spaceru.
Wzięłam pokroiłam 2 parówki, i poszłam z nią sama. Pies nie do poznania, słuchała się za każdym razem ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 12 maja 2012, o 21:58

Ale parówka ma być nagrodą i to okazjonalną a nie łapówką. W ten sposób sunia szybko nauczy się, że jak pańcia ma parówkę to opłaca się słuchać a jak nie ma to po co się męczyć.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 13 maja 2012, o 09:30

ja bym póki co ograniczyła wspólne spacery i zaczęła się nią intensywnie zajmować, nie tylko na spacerach ale i w domu. naucz ją aportować to będziesz mogła się z nią w ten sposób bawić, nawet jak będziesz się uczyła;)
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 13 maja 2012, o 14:21

Cięzko jest ograniczyć wspólne spacery , ale mogę częściej z nią sama wychodzisz też ;)
blaaa
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje