Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Zainteresowanie innymi pieskami. Brak skupienia na mnie

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sty 2013, o 17:13

Kość pies może jeść sam, a miska, jeśli przy kimkolwiek z domowników opróżniana, a nie w samotności na raty - to też ok. Problem bylby, gdyby jedzenie w misce bylo godzinami dostępne.
Pilkę odbiera się wtedy, gdy pies jej jeszcze bardzo, bardzo chce. Nie kiedy opada zainteresowanie.
No a na spacerze nie może być tak, że pies nudzi się na tyle w obecności przewodnika, że szuka zajęcia dla siebie sam (plastikowe butelki). To lepiej mieć własną butelkę na sznurku.
Z młodym i dorosłym także ON-em wszystko daje sie naprawić, to nie belg.

Tylko nie może być od dziś sytuacji, że pies aportu nie odda. Chocby przez najbliższe miesiące aport miał byc tylko na bardzo długim sznurku.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 3 sty 2013, o 17:24

Pani Zofio!Jest Pani boska!
Nie mam słów! Bierzemy się do roboty! I jadę po sznurki!
Człowiek pewno jak pies - potrzebuje "kopa" - aby zebrać się w sobie! Ale też i iskierki nadziei!
Pozdrawiam serdecznie
Yustyna
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sty 2013, o 17:35

Ciekawam, czy znalazłoby się tu (w Krakowie i okolicach) cztery-pięć osob (ze szczeniakami i młodymi psami) zainteresowanych prowadzonymi przeze mnie warsztatami o podstawach wychowania i motywowania psa.

Zofia Mrzewińska

PS - czy moja odpowiedź na PW dotarla?
Bo znowu chyba mam problemy z wysylaniem, mam napisane listy w skrzynce "do wysłania" i nie wiem czemu nie przechodza do skrzynki "wysłane".

PSPSD mam nadzieję, że te warsztaty o węchowej pracy uzytkowej to bez klikania....
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 3 sty 2013, o 17:47

Zofia napisał(a):Ciekawam, czy znalazłoby się tu (w Krakowie i okolicach) cztery-pięć osob (ze szczeniakami i młodymi psami) zainteresowanych prowadzonymi przeze mnie warsztatami o podstawach wychowania i motywowania psa.

Zofia Mrzewińska

ja jestem bardzo chętna :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 sty 2013, o 18:25

Pani Zofio górę złota bym dała żeby mieszkać bliżej pani, ale się nie da :(
Ubolewam,że taki skarb jak Pani mieszka tak daleko ode mnie.
Z forumowiczów, to ja pierwsza(z młodym) bym przybiegła :)
Mam nadzieję to kiedyś nadrobić. ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 3 sty 2013, o 18:58

vega_bw napisał(a):Pani Zofio górę złota bym dała żeby mieszkać bliżej pani, ale się nie da :(
Ubolewam,że taki skarb jak Pani mieszka tak daleko ode mnie.
Z forumowiczów, to ja pierwsza(z młodym) bym przybiegła :)
Mam nadzieję to kiedyś nadrobić. ;)

Marzyłam o tym samym, by pobyć z Panią Zofią, popatrzeć, posłuchać, poćwiczyć pod Jej okiem ze swoim psem...
niestety odległość i obowiązki rodzinne trzymają mnie do tej pory w domu :-(
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 3 sty 2013, o 19:04

Zofia napisał(a):Ciekawam, czy znalazłoby się tu (w Krakowie i okolicach) cztery-pięć osob (ze szczeniakami i młodymi psami) zainteresowanych prowadzonymi przeze mnie warsztatami o podstawach wychowania i motywowania psa.

Zofia Mrzewińska
(...)

Co prawda w tej chwili nie mam psa, ale jeśli to nie przeszkadza to pisze się na to. Może namówię też znajomych - im by to się na pewno przydało. :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sty 2013, o 19:59

No to kilka Pań jest - trzeba pomysleć jak to zorganizować.
W Gdańsku bywałam często - prowadziłam warsztaty w szkole Silva Lupus i ogólnie dostępne wykłady w Fundacji Dobrych Zwierząt w Gdyni, zajęcia wcześniej u Sebastiana Golisza, także znajomi belgomaniacy zorganizowali, gdy byłam w Gdańsku, grupę zainteresowaną pracą węchową.
Ale Gdańsk to wiekszy koszt - dojazd jak dla mnie z Krakowa możliwy tylko samolotem, pociągi są upiorne, a samochod i drogi i męczący. Można by pmyśleć przy okazji pobytu w Gdańsku (będę w tym roku - chętni z Trójmiasta powinni porozumieć się z obecną tu forumową panią Rafką) o dodatkowym dniu czy dwóch dniach (po zakonczeniu zajęć w Silva Lupus) dla właścicieli młodych psów. Wtedy koszty jakoś się rozłożą.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 3 sty 2013, o 20:00

Zofia Mrzewińska
(...)

Kolejny raz żałuję, że nie mieszkam na południu kraju. Sułtan już nie jest młodziutkim psem ale chętnie wzięłabym udział w takich warsztatach jako obserwator. Chociaż jemu też przydałoby się kilka (może -naście?) takich spotkań z Panią. :-)
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 sty 2013, o 20:55

Pani Zofio kochana, jest pani aniołem :)
Co do kosztów, to fakt- wcale nie są takie malutkie. Czy to przejazd pociągiem, czy autem, z przerwami 12 godzin prawie.
Moim marzeniem jest móc razem z moim psem pobyć z Panią. Idę o zakład,że nieźle by nas pani wyprostowała ;), ale z Pani ust, to był by miód na moją głowę :)
Czekamy na wieści co i kiedy.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje