Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Zainteresowanie innymi pieskami. Brak skupienia na mnie

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 11 sty 2013, o 19:35

Już jutro spotkanie z Panią Zofią!!! I bardzo się cieszę , ale i boję... Jak przed sprawdzianem czy klasówką w czasach szkolnych. No i wyjdzie "szydło z worka" - ile błędów popełniam i ile będę pewno musiała skorygować i opanować od nowa. Ech, człowiek jednak uczy się całe życie. Bo zdaję sobie sprawę, iż natury nie przeskoczę, ale pewne "sprawki" - to skąd psina ma wiedzieć, co ja mam na myśli??? i czego od niej oczekuję, skoro jej tego wyraźnie nie przekażę?? hmm. Opowiem o błędach, które "wykryję" u siebie...Już mi Raszka pokaże! Oj czuję, że wyjdę na ...
Pozdrawiam i miłego weekendu!
Yustyna
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 11 sty 2013, o 19:50

Nie martw się na zapas, potraktuj to jak bardzo cenną lekcję ;) i wyciągaj wnioski.
Nawet nie wiesz,jak bardzo bym chciała uczestniczyć w takim spotkanku :)
Szkoda tylko, że z wybrzeża tak daleko...
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 11 sty 2013, o 21:17

Ja nie zionę ogniem - Raszka wysysa oczy, owszem, więc tylko Raszki trzeba się bać :lool: A poza tym każdy popelnia błędy, bo każdy pies jest inny i nowa sytuacja może czymś zaskoczyć i człowieka i przede wszystkim psa.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 11 sty 2013, o 21:59

:yahoo: :mur:
Niech się stanie!
Yustyna
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 11 sty 2013, o 22:02

Yustyna, koniecznie zabierz ze sobą fotografa! Oprócz tego, że wszyscy tutaj ucieszą się z fotorelacji, to na zdjęciach/filmach też można zobaczyć swoje błędy, takie jak na przykład zbędne gesty, które często utrudniają komunikację z psem.
Powodzenia jutro!
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 11 sty 2013, o 22:10

AnnaJagna napisał(a):Yustyna, koniecznie zabierz ze sobą fotografa! Oprócz tego, że wszyscy tutaj ucieszą się z fotorelacji, to na zdjęciach/filmach też można zobaczyć swoje błędy, takie jak na przykład zbędne gesty, które często utrudniają komunikację z psem.
Powodzenia jutro!

Hmm. święta racja! Te zdjęcia! no ja sama nie ogarnę, ale aparat wezmę. Zobaczę co i ile można i co wyłapię.
Yustyna
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 17 sty 2013, o 14:04

I jak wrażenia po spotkaniu? Czekam na relację ;)
Wilania
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 17 sty 2013, o 15:34

Wilania napisał(a):I jak wrażenia po spotkaniu? Czekam na relację ;)

Spotkanie super.. ja po nim padłam.. jakbym przynajmniej z ha działki przekopała.. :lool: Oczywiście wyszło szydło z worka- tzn.. po ćwiczeniach z RAszką. Powiem inaczej. Raszka pobawiła się mną.. :-) Więc zdecydowanie zobaczyłam swoje błędy. Nad którymi pracuję usilnie, a efekty?? Jednak mam nadzieję zobaczyć, ale kiedy.. czas pokaże. Póki co walczę ze swoimi nawykami.. W sumie to dopiero teraz uświadomiłam sobie - jak pies próbuje zrozumieć o co człowiekowi chodzi... A to na zwykłym przykładzie domowym tj. relacja córka i sunia.Córka dorosła ( no prawie) ale ich zabawy na poziomie podłogi i w typie: szaleją dwa psy..Super zabawa. Natomiast poprosiłam jednak córkę, że przecież mogą nadal, tylko może łącznie z jakimś dodatkowo posłuszeństwem. Efekt: córka coś tam, coś tam sobie gada.. a sunia siedziała przed nią z totalnie zmarszczonym czołem, uszami mega nastawionymi i totalnie próbowała odgadnąć co ona od niej chce. Strasznie się tym myśleniem umęcyła...W końcu oczywiście wkroczyłam do akcji.. poszło jak z masła. I pies i córka zadowolone. A mnie RAszka "uczołgała".. zanim nie wykonałam odpowiednio zadania. W każdym razie..ja jestem mega zadowolona. I znowu czegoś się nauczyłam.

-- 17 sty 2013, o 15:38 --

A.. jeszcze jedno. Aparat nie wypaliłby zupełnie. Więc zdjęć nie mamy.. Za dużo, za szybko.. i cały czas na najwyższych obrotach. Ale poza tym: bardzo miło i sympatycznie! Potwierdzam: Pani Zofia .. hehe.. nie gryzie! Ale respekt się czuje! Pozdrawiam wszytskich
Yustyna
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 sty 2013, o 17:20

Dzisiaj gryzę - ale tylko organizację tzw służby zdrowia. Co z tego, że jestem ubezpieczona i placę skladki od 50 lat? Gdy przy silnej gorączce po raz pierwszy od 15 lat potrzebuję wizyty domowej - tylko na prywatną tego samago dnia mogę licżyć. Na szczęscie ktoś zaprzyjażniony wyprowadzi Raszkę.

A teraz koldra, śpiwór, trzy swetry, najgrubszy dres, podwójne skarpety, wrzątek z żurawiną i posyłam Wam nelodyjne szczękanie zębami z zimna...
Mam nadzieję wyzdrowieć za trzy dni, bo Raszka potrzebuje wiecej niz tylko wyprowadzenia.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 17 sty 2013, o 17:21

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje