Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.

Re: Zawody Owczarkowe na zlocie Krynica 2013

Nieprzeczytany postprzez anita » 7 sie 2013, o 09:51

a wiadomo dokladnie kiedy by sie odbyla ta zabawa :)
my jesli bysmy przyjechali z gnomkiem to ( o ile mozna) na "dzien" bez noclegu :-)
anita
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 7 sie 2013, o 14:01

Stosowny moment na zawody wyznaczą szanowni organizatorzy imprezy, ale sądzę, że nie było by problemem dopasować go do osób które przyjadą tylko na jeden dzień. Dla reszty obecnych na miejscu to żadna różnica w końcu.
Klusek mój będzie mógł poznać starszą krewniaczkę, super!

Pani Zofio, plan zadań już wysyłam. Też bardzo żałuję odległości do Krakowa, gdybym mogła, co chwila bym tam jeździła.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 7 sie 2013, o 15:15

Super Anita,że wpadniesz choć na chwilkę. ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez dariex » 9 sie 2013, o 20:27

Thrima napisał(a):Na "drugim forum" padają pytania więc postanowiłam napisać nieco więcej o zawodach.

Dokładny program jest już gotowy, ale nie będę ujawniać treści zadań przed zawodami. Mają one sprawdzić umiejętność komunikacji psa z przewodnikiem, a nie wykonywanie wcześniej przygotowanych ćwiczeń.

Mogę za to uchylić rąbka tajemnicy i ujawnić kategorie zadań, będą to:
- Przywołanie. Tu warto poćwiczyć sprawne przywoływanie psa, zawody zapewnią zaskakujące dodatki do tego ćwiczenia.
- Aportowanie. Przyda się umiejętność wysyłania po przedmioty. Dobrze też utrwalić podnoszenie i przenoszenie rzeczy w pysku.
- Podążanie. Czyli przed zawodami ćwiczymy podążanie za przewodnikiem, bez smyczy. Nie musi być ładnie i równo przy nodze, liczy się kontakt i skuteczność.
- Tropienie. Na zawodach to będą bardziej zabawy węchowe, niż poważne tropienie. Szukanie ukrytych przedmiotów i ludzi. Warto poćwiczyć różne warianty - z nawęszaniem, śladem wstecznym, rewirowaniem i szukaniem konkretnego obiektu po jego nazwie (np. konkretna zabawka)
- Zadania specjalne. Zadania - niespodzianki, coś aby sami przewodnicy mogli się wykazać super zdolnościami i wyszkoleniem. Na to przygotować się nie da :)

Suuuper :brawo:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 9 sie 2013, o 22:46

Konsultowałam program zawodów z Panią Zofią której uwagi uchroniły Was przed moją wybujałą wyobraźnią. Kilka zbyt trudnych zadań zostało złagodzonych. Program zaaprobowany, więc mogę opublikować zmiany:
Kategorie zadań to w dalszym ciągu:
- Przywołanie.
- Aportowanie.
- Podążanie.

- Szukanie. (tutaj wcześniej było tropienie, ale Pani Zofia słusznie wytknęła, że "tropienie" nijak się ma do zadań zlotowych, które polegają na szukaniu a nie tropieniu.)
- Zadania specjalne.

Istotną informacją jest to, że zawody będą podzielone na dwie grupy:
- Grupa pierwsza: wystarczy mieć psa i chęć pracy z nim. Obejdzie się bez znajomości choćby jednej komendy.
- Grupa druga: dla tych, który chcą sprawdzić się z trudniejszymi zadaniami. Zadania nie będą przesadnie trudne, ale pies będzie musiał sobie poradzić z większą ilością rozproszeń.

Zgłaszających proszę, aby deklarowali do jakiej grupy chcą się zapisać.

Ponieważ mam wrażenie, że wiele osób rezygnuje z udziału w zawodach w obawie, że nie podołają zadaniom oświadczam: Każde zadanie z grupy pierwszej będę demonstrować z moim zlotowym szczeniakiem trzy-miesięcznym. Rekordowych wyników nie ustanowimy, ale gwarantuję, że zadania są wykonalne dla niedoświadczonego przewodnika jakim jestem i kompletnie małego szczeniaka.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 10 sie 2013, o 08:48

Uff to już trochę lepiej, że jest podział na grupy :yahoo:

To my piszemy się do pierwszej, czyli ja i Gandi. Może nie zrobimy z siebie krwawej masakry :roftl:
Ale i tak obstawiam, że ostatnie miejsce należy do nas :lool: :lool:
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 10 sie 2013, o 09:07

Potwierdzam - każdy spokojnie może się zglosić; zawody będą dobrą zabawą dla wszystkich uczestników.
Czy jedzie ktoś z Krakowa? Ja nie jadę tym razem.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez dariex » 10 sie 2013, o 10:19

My jedziemy i jak się uda to niespodzianka razem z nami ;)

Ja już pisałam na drugim forum,ze my się piszemy do grupy II ,bo trzeba sobie wytyczać trudne zadania i je realizować :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 sie 2013, o 18:44

Ja z chęcią do grupy 2, ale diabli wiedzą czy w ogóle będę :( :( :(.
Ale jak by co, życzę wszystkim udanej zabawy i prooooszę, zróbcie filmik tych zawodów i wrzućcie na forum.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje