Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.

Zawody Owczarkowe na zlocie Krynica 2013

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 17 lip 2013, o 21:16

Ogłaszam wszem i wobec, że jestem w trakcie organizowania Owczarkowych Zawodów które odbędą się na zlocie w Krynicy w roku 2013.

Przede wszystkim mam prośbę by wszystkie osoby zainteresowane udziałem dały mi znać w tym wątku. Zawody będą w raczej luźnej konwencji, nastawione na dobrą zabawę i spędzanie czasu ze swoim psem.
Sportowa precyzja jest absolutnie zbędna, potrzebny natomiast będzie dobry kontakt z futrzakiem, pozytywne nastawienie i duużo uśmiechu :-)
A więc, kto chętny?

Aktualne informacje o Zawodach:

Konsultowałam program zawodów z Panią Zofią której uwagi uchroniły Was przed moją wybujałą wyobraźnią. Kilka zbyt trudnych zadań zostało złagodzonych. Program zaaprobowany, więc mogę opublikować zmiany:
Kategorie zadań to w dalszym ciągu:
- Przywołanie.
- Aportowanie.
- Podążanie.

- Szukanie. (tutaj wcześniej było tropienie, ale Pani Zofia słusznie wytknęła, że "tropienie" nijak się ma do zadań zlotowych, które polegają na szukaniu a nie tropieniu.)
- Zadania specjalne.

Istotną informacją jest to, że zawody będą podzielone na dwie grupy:
- Grupa pierwsza: wystarczy mieć psa i chęć pracy z nim. Obejdzie się bez znajomości choćby jednej komendy.
- Grupa druga: dla tych, który chcą sprawdzić się z trudniejszymi zadaniami. Zadania nie będą przesadnie trudne, ale pies będzie musiał sobie poradzić z większą ilością rozproszeń.

Zgłaszających proszę, aby deklarowali do jakiej grupy chcą się zapisać.

Ponieważ mam wrażenie, że wiele osób rezygnuje z udziału w zawodach w obawie, że nie podołają zadaniom oświadczam: Każde zadanie z grupy pierwszej będę demonstrować z moim zlotowym szczeniakiem trzy-miesięcznym. Rekordowych wyników nie ustanowimy, ale gwarantuję, że zadania są wykonalne dla niedoświadczonego przewodnika jakim jestem i kompletnie małego szczeniaka.
Ostatnio edytowano 9 sie 2013, o 22:48 przez Thrima, łącznie edytowano 1 raz
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Re: Zawody Owczarkowe na zlocie Krynica 2013

Nieprzeczytany postprzez bolek169 » 17 lip 2013, o 21:25

zlot obędzie się w Krynicy-Zdrój (Małopolskie) czy Krynicy Morskiej?
bolek169
Losowy avatar
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sara
Imię: Bolesław

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 17 lip 2013, o 22:07

Zlot odbędzie się w Krynicy Morskiej, tutaj masz wszystkie informacje: iii-zlot-on-don-krynica-morska-2013-zaliczki-t3264.html
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez dariex » 19 lip 2013, o 20:56

My możemy wziąć udział,przecież to zabawa,wiec czemu nie :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 20 lip 2013, o 12:01

Brawo dla pierwszych odważnych :)
Mam nadzieję, że śmiałków znajdzie się więcej. Dobra zabawa gwarantowana!
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 27 lip 2013, o 13:47

My z panem X ! :D a co!

Możesz zrobić wątek na drugim forum tam więcej ludzików ;)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 5 sie 2013, o 22:56

Na "drugim forum" padają pytania więc postanowiłam napisać nieco więcej o zawodach.

Dokładny program jest już gotowy, ale nie będę ujawniać treści zadań przed zawodami. Mają one sprawdzić umiejętność komunikacji psa z przewodnikiem, a nie wykonywanie wcześniej przygotowanych ćwiczeń.

Mogę za to uchylić rąbka tajemnicy i ujawnić kategorie zadań, będą to:
- Przywołanie. Tu warto poćwiczyć sprawne przywoływanie psa, zawody zapewnią zaskakujące dodatki do tego ćwiczenia.
- Aportowanie. Przyda się umiejętność wysyłania po przedmioty. Dobrze też utrwalić podnoszenie i przenoszenie rzeczy w pysku.
- Podążanie. Czyli przed zawodami ćwiczymy podążanie za przewodnikiem, bez smyczy. Nie musi być ładnie i równo przy nodze, liczy się kontakt i skuteczność.
- Tropienie. Na zawodach to będą bardziej zabawy węchowe, niż poważne tropienie. Szukanie ukrytych przedmiotów i ludzi. Warto poćwiczyć różne warianty - z nawęszaniem, śladem wstecznym, rewirowaniem i szukaniem konkretnego obiektu po jego nazwie (np. konkretna zabawka)
- Zadania specjalne. Zadania - niespodzianki, coś aby sami przewodnicy mogli się wykazać super zdolnościami i wyszkoleniem. Na to przygotować się nie da :)
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 sie 2013, o 12:00

Brzmi bardzo obiecująco, szkoda, że tego nie zobaczę, ale na pewno będzie ktoś filmował, prawda?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 6 sie 2013, o 13:13

Kogoś z pewnością zagonimy do filmowania, żal było by nie uwiecznić takich zmagań.
Pani Zofio, nie ukrywam, że zadania i formuła zawodów są baardzo mocno inspirowane Pani wpływem. Jeśli jest Pani ciekawa i obieca dotrzymać tajemnicy mogę wysłać na PW co tam wysmażyłam w treści zadań. Nie ukrywam, że bardzo ciekawa jestem Pani opinii, a i krytyka eksperta w temacie na pewno wyjdzie zawodom na dobre.
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 sie 2013, o 09:27

Na pewno dotrzymam tajemnicy:-)) co najwyżej sprawdzę na Raszce jak to będzie wyglądać w praktyce, ale ona też nie powie nikomu :lool:
Szkoda, że Pani ma tak daleko do Krakowa - można by razem właśnie Raszką przetestować wszystkie pomysły.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje